Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozplanowanie diety + suplementacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Cusid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rozplanowanie diety + suplementacji

Witam.

 

W temacie odnośnie porad treningowych napisałem jak wyglądają moje treningi natomiast postaram się to bardziej przybliżyć tutaj w celu uzyskania porad i rozłożenia diety. Chciałbym przybrać na wadzę, obecnie ważę około 75kg.

 

Moja dzienna dieta wygląda mniej więcej tak:

 

1. Rano placek z 4 jajek i 80g płatków owsianych + na to serek czekoladowy straciatella.

2. 150g kurczaka + 70g ryżu

3. 150g kurczaka + 70g ryżu

4. 150g kurczaka + 70g ryżu

5. Serek wiejski PIĄTNICA granulowany cottage cheese

6. 3-4 kanapki z masłem orzechowym

 

Moim największym utrapieniem są warzywa, których w ogóle nie jem i niestety to się raczej nie zmieni, ewentualnie może jakaś surówka.

 

Od 10 lutego dokładam odżywki - kreatyna, BCAA, jakieś witaminy + Gainer/Białko - i tutaj też pytanie co byście poradzili? W mojej diecie zdecydowanie brakuje węglowodanów i myślę, że lepszy byłby gainer ale nie za bardzo się znam wiec prosiłbym kogoś zdecydowanie mądrzejszego ode mnie w tej kwestii o doradzenie co wybrać.

 

Mój plan dzienny wygląda tak:

 

Pon: Praca 9-17, później trening o 18:30-20 ( piłka nożna )

Wt: Praca 9-17 później siłownia 19:30

Śr: Praca 9-17 później trening o 19-20:30 ( piłka nożna )

Czw: Praca 9-17 później siłownia 19:30

Pt: Praca 9-17 później trening 18:30-20 ( piłka nożna )

Sb/Ndz: WOLNE, Mecz/Siłownia w zależności w jaki dzień i o której wypada mi mecz, jeśli w sobotę gram mecz to w niedzielę idę na siłownię.

 

Prosiłbym o pomoc w rozpisaniu posiłków i godzin ich spożywania oraz kiedy dokładnie brać jakie suplementy. Jeśli macie jakieś korekty co do diety to również proszę o informację co mógłbym zmienić. Czy BCAA i kreatynę brać przed i po każdym treningu i meczu czy tylko stosować to przed i po siłownią a w dni, gdy mam mecz lub trening piłki brać tylko rano i wieczorem a BCAA odpuścić? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi.


Użytkownik Cusid edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Cusid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozplanowanie diety + suplementacji

Czy ktoś byłby w stanie chociaż pomóc mi w rozpisaniu suplementacji? Mam BCAA, Białko, Witaminy, Kreatyne oraz Carbo.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozplanowanie diety + suplementacji

Kreatynę stosuj w sposób ciągły czyli każdego dnia. W przypadku podwójnego dnia treningowego, stosuj ją przed i po siłówce. Co do BCAA, polecałbym wypijać w ciągu dnia 2 porcje jeżeli masz 2 sesje treningowe. Carbo najlepiej po treningowo bo planujesz zrobić masę, to częsty błąd że w okresie budowania pije się węgle przed ćwiczeniami podczas których i tak się je spali :).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Cusid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozplanowanie diety + suplementacji

Dzięki za odpowiedź! BCAA mam w kapsułkach i nie trenuję 2x dziennie a jeśli już to bardzo rzadko. Z reguły mam 1 trening dziennie :) Carbo tylko po treningu czy np 2x dziennie powiedzmy od rana jeszcze żeby uzupełnić węgle?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozplanowanie diety + suplementacji

Jeżeli bardzo chcesz uzupełniać węgle z carbo bo np. nie masz czasu gotować lub nie chce Ci się to jak najbardziej. ja jednak jestem zdania żeby suplementy (te wpływające na kalorykę diety) ograniczyć do niezbędnego minimum. O wiele lepszym sposobem do rozwoju sylwetki jest zbilansowana dieta ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024