Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podstawowe suplementy potrzebna pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Viktorrra
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Kobieta
  • Staż [miesiące]:3
  • Wzrost [cm]:169
  • Waga [kg]:57

Napisano Ponad rok temu

Podstawowe suplementy potrzebna pomoc

Witam ;)

Wiem o tym ze jest juz na prawde wiele tematow na temat suplementow, ale im wiecej ich jest tym latwiej sie pogubic.

Cwicze (co prawda dopiero) od 3 miesiecy i szczerze mowiac to nie wiem czy widze jakiekolwiek efekty, chcialabym dolaczyc do mojej diety podstawowe suplementy. 

 

Czytalam o kreatynie przed i po. 

O Carbo po treningu, tylko czy oby na pewno jezeli zalezy mi rowniez na pozbyciu sie zbednej tkanki tluszczowej?

I najbardziej zastanawiam sie teraz nad bialkiem. Mowi sie przeciez ze to bardzo wazne spozyc bialko tuz po treningu ale natknelam sie wlasnie na tekst gdzie pisza ze jest to wrecz szkodliwe. Wiec jak to jest z tym bialkiem?

Poza tym w jakiej kolejnosci najlepiej przyjmowac te suplementy?

 

Dzieki wielkie z gory za odpowiedzi :)

________

Wiek: 19 lat

Treningi w ciagu tygodnia: 5

Raczej tendencja do tycia, spowolniony metabolizm

Z trudem przychodzi mi jedzenie regularnie posilkow, czesto konczy sie na 2 posilkach dziennie

Kontuzje: zerwanie wiazadel w kolanie, 1,5 roku temu mialam operacje lecz do tej pory kolano jest zbyt slabe i powinnam glownie skupiac sie na jego treningu.


Użytkownik Viktorrra edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Emilio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Pomógł: 10
22
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podstawowe suplementy potrzebna pomoc
Jezeli z trudem przychodzi ci regularne jedzenie to pewnie rownie ciezko bedzie z utrzymaniem diety. Pamietaj jednak ze dieta jest potrzebna przy zazuwaniu jakichkolwiek suplementow, poniewaz sa to ,, suplementy diety"
Co do stosowania bialka po treningu nie ma jednoznacznych badan ktore twierdza ze spozyycie bialka po treningu jest szkodliwe.w twoim przypadku zaczalbym jednak od diety z ujemnym bilansem kcal co okazac sie moze kluczowe , a podstawowa suplementacja to kwasy omega 3 ,i kompleks witamin i mineralow
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Podstawowe suplementy potrzebna pomoc

Przy tak krótkim stażu możesz sobie odpuścić jakąś rozbudowaną suplementację pokroju carbo, gainerów czy białka. Suplementy "kaloryczne" na samym początku powinieneś zastąpić jedzeniem bo organizm lepiej wykorzysta wartości odżywcze z pożywienia aniżeli odżywek. Tak jak wspomniał Emilio, ogranicz się do kwasów omega 3 i witamin. 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Viktorrra
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Kobieta
  • Staż [miesiące]:3
  • Wzrost [cm]:169
  • Waga [kg]:57

Napisano Ponad rok temu

Re: Podstawowe suplementy potrzebna pomoc

Dzieki na pewno zaopatrze sie w kwasy omega 3 i witaminy. Bede mocno starac sie jesc systematycznie.

Ale czy pomimo tego ze dopiero zaczynam suplementy nie bylyby choc troche pomocne? Czy np. BCAA tez jest w moim przypadku zbedne?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Podstawowe suplementy potrzebna pomoc

Suplementy pomocne są podczas stagnacji czyli wówczas gdy nasze ciało jest poddawane treningom tak długo, że bodźce płynące z wysiłku fizycznego nie są aż tak efektywne.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024