Skocz do zawartości


Zdjęcie

Redukcja a suplementy/odżywki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

NowyNaSiłowni
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Redukcja a suplementy/odżywki
Witam, mam 17 lat, ok 3 miesięcy jest na redukcji i udało mi się spać z wagi ok 8kg. Odzywiam się w miarę zdrowo, ćwiczę systematycznie 3 razy w tygodniu. Mam zamiar zacząć brać jakieś suplementy/odżywki.
I teraz mam pytanie, czy na redukcji lepiej będzie się spisywał białko czy bcaa czy coś jeszcze innego? W internecie jest dużo artykułów na ten temat, ale chciałbym się dowiedzieć ktr jest lepsze. Nie chce kupować 2 rzeczy. Zależy mi tylko na jednej-bardziej przeznaczonej na redukcję.
Nie znam się jeszcze na tym dlatego proszę was o pomoc. Pozdrawiam!
  • 0

Krynas03
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja a suplementy/odżywki
Dieta i wieksza podaz bialka(2,2-2,5g) z jedzenia na redukcji suple ci w niczym nie pomoga, jedynie w co moglbys sie zaopatrzyc to kofeina. Ile wazysz? W koncowym etapie moglbys sie zaopatrzyc w spalacz jesli ci tak bardzo zalezy
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja a suplementy/odżywki

1) Białko będziesz w stanie bez problemu pokryć z diety, przyjmując wspomnianą przeze mnie większą podaż. Co więcej, organizm o wiele lepiej wykorzysta naturalne źródło protein niż to pochodzące z suplementów.

 

2) BCAA to moim zdaniem podstawa w suplementacji, zarówno w trakcie redukcji jak i masy (wiem, wiem, ale to mój osobisty pogląd. Bazuje na własnym doświadczeniu ;) ). 

 

3) Niestety w tak młodym wieku jak i przy krótkiej redukcji, nie ma sensu wdrażać jakiejś poważniejszej suplementacji. Proponowałbym zakupić dobre kwasy omega i witaminy, a tak to bazuj na deficycie kalorycznym oraz treningach.

 

4) Co do spalacza, w tym wieku również odradzam jego wprowadzenie. Nie ma potrzeby od małego faszerować się suplami, ale jeżeli chcesz coś dobrego na wzrost ciepłoty i potliwości to polecam mieszankę: chilli + pieprz + cynamon + kurkuma/curry + kmin rzymski. Razem wymieszać, rozpuścić w wodzie i wypić na jakieś 20 minut przed treningiem. Powinno zadziałać ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


NowyNaSiłowni
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja a suplementy/odżywki
W tej chwili waze 72 kg 175 cm wzrostu.
Cos takiego jak spalacze to mnie nie interesuje. Interesuje mnie albo białko albo bcaa. Nie chce kupować 2 rzeczy - mało kasy ;/
Mam witamine z Olimpu i wit d3+k2

Użytkownik NowyNaSiłowni edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja a suplementy/odżywki

W tej chwili waze 72 kg 175 cm wzrostu.
Cos takiego jak spalacze to mnie nie interesuje. Interesuje mnie albo białko albo bcaa. Nie chce kupować 2 rzeczy - mało kasy ;/
Mam witamine z Olimpu i wit d3+k2

Jak napisałem we wcześniejszym poście, bazuj głównie na witaminach i ewentualnie dokup do tego kwasy omega. W tym wieku podstawę stanowi dieta i trening, resztę rzeczy można spokojnie odpuścić ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


BarBeast
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 26
79
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:58,5
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:75,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja a suplementy/odżywki

Przy treningu 3 razy w tygodniu, nie ma sensu sięgać po BCAA. Zdecydowanie zwiększ białko w diecie do 2,3g/kg maksymalnie. Jeśli nie jesteś w stanie otrzymać takiego wyniku, wspomoż się suplementem, ale nie zastąpuj nim pożywienia.


  • 0
Mój DT #BedeBestia
http://www.fabrykasily.pl/topic/115291-dt-bedebestia-street-workout

NowyNaSiłowni
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja a suplementy/odżywki

Przy treningu 3 razy w tygodniu, nie ma sensu sięgać po BCAA. Zdecydowanie zwiększ białko w diecie do 2,3g/kg maksymalnie. Jeśli nie jesteś w stanie otrzymać takiego wyniku, wspomoż się suplementem, ale nie zastąpuj nim pożywienia.

 

Nie zawsze jestem w stanie uzupełnić białko do 2,3g/kg. Jeśli zdecydował bym się na zakup jego, to w jakie dni mam go przyjmować - czy w dni treningowe, czy codziennie uzupełniać? I czy samo to spożywać czy dodawać do jakiś posiłków? (i jakie najlepiej było by to białko)


  • 0

BarBeast
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 26
79
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:58,5
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:75,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja a suplementy/odżywki

Odżywki mają za zadanie wspomagać proces odżywiania się ale nie zastąpią one składników pochodzących z diety, są jedynie jej uzupełnieniem. Przy wyborze suplementacji należy ocenić swój typ sylwetki (ektomorfik, mezomorfik, endomorfik). Odżwyki zawierające białka dzielimy w zależności od procentowej zawartości protein na:

Gainery zawierające 20-30% białka

Odżywki zrównoważone 45-65% białka

Odżywki wysokobiałkowe powyżej 70% białka w masie produktu

Odżywki te występują w postaci proszku i rozcieńczamy je w wodzie(letniej), sokach z dodatkiem wody lub mleku (zaledwie 5% ludzi dorosłych trawi cukry zawarte w mleku, galaktozę i laktozę). Spożywamy je zaraz po przyrządzeniu. Aby powiększyć mięśnie potrzebujemy dostarczyć więcej budulca, jakim jest białko, dlatego w dni treningowe potrzebujemy go najwięcej ponieważ poprzez trening wywołujemy efekt superkompensacji czyli odbudowy z nadmiarem. Najważniejsza porą do przyjmowania odżywek białkowych jest pora około treningowa czyli od 1,5h przed i do 2h po treningu. Ważne jest też spożywanie takiej odżywki przed i pójściem spać.  Dlatego w dni treningowe zaleca się 4 krotnie w ciągu dnia spożywać odżywki białkowe a w dni nie treningowe wystarczy ją spożyć 2 krotnie, po obudzeniu się i tuż przed pójściem spać. Odżywki białkowe najlepiej spożywać na pusty żołądek od 30min przed posiłkiem do około 1 godziny po posiłku. Dopuszczalne jest od czasu do czasu zastąpienie jednego posiłku odżywką. Najczęstszymi źródłami białek stosowanych w odżywkach są białka pochodzenia zwierzęcego (serwatka, albumina-białka jaja kurzego), które są pełnowartościowe i są lepiej przyswajalne przez organizm oraz pochodzenia roślinnego (soja, pszenica), które są tańsze ale mogą powodować więcej problemów z trawieniem. Przy wyborze odżywki należy kupić białko jednej firmy i stosować określony czas, po czasie należy kupić ten sam produkt o podobny składzie i o tej samej koncentracji białek, witamin oraz minerałów ale innej firmy ponieważ jakaś niewiele znacząca na pozór substancja chemiczna wchodząca w skład tego  produktu produkowaną przez tą drugą firmę może polepszyć lub pogorszyć wchłanianie spożywania tego białka. Jeśli po takim procesie nie mamy dostatecznej pewności, zróbmy ten sam proces kupując białko jeszcze innej firmy. 


  • 0
Mój DT #BedeBestia
http://www.fabrykasily.pl/topic/115291-dt-bedebestia-street-workout

NowyNaSiłowni
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja a suplementy/odżywki
Okej,dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024