Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan treningu aerobowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

forxst
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Plan treningu aerobowego

Witam forumowiczów :)

Mam 17 lat, 178 wzrostu, 125kg wagi po utracie juz około 20 na ten moment.

Chciałbym zwrócić się z prośbą o pomoc w ułożeniu planu na treningi aerobowe jakieś 3x w tygodniu. Chcialbym póki co ćwiczyć w domu, jednak jeśli miałoby to przynieść lepsze/szybsze efekty to oczywiście wybrałbym się tez na siłownię. Znam "teorie" treningu aerobowego, jednak nie potrafię nigdzie w internecie znaleźć jakiegokolwiek planu ćwiczeń, by zacząć coś robić. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w dalszej metamorfozie :) Z góry dziekuję


  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningu aerobowego

Witam! Gratulacje tych zrzuconych 20 kg! :) Powiedz jak ze sprawnością stoisz na ten moment? Poleciłbym ci aeroby na czczo (przed jedynie coś lekkiego, i tutaj polecam cos jednak lekkiego przekosic) mozesz takze jesli masz mozliwosc chodzic na basen, chodzic na spacery i ogolnie prowadzic aktywne zycie


  • 0

forxst
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningu aerobowego

Witam! Gratulacje tych zrzuconych 20 kg! :) Powiedz jak ze sprawnością stoisz na ten moment? Poleciłbym ci aeroby na czczo (przed jedynie coś lekkiego, i tutaj polecam cos jednak lekkiego przekosic) mozesz takze jesli masz mozliwosc chodzic na basen, chodzic na spacery i ogolnie prowadzic aktywne zycie

 

Ze sprawnością chyba nie jest najgorzej na ten moment, myślę że poradziłbym sobie na starcie z godzinnym treningiem zamiast zalecanym "pół godziny na start" :) Problem leży w tym, że potrzebuję konkretnego planu tzn. co robić, kiedy i w miare możliwości ile razy :/


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningu aerobowego

Jak wygląda dieta (jaki rozkład makroskładników)?

Jak wyglądał trening do tej pory od początku redukcji?

 

Ogólnie z aerobów najefektywniejsze jest bieganie. Jeśli tego nie lubisz może być rower choć na to już koniec sezonu. Dobre jest też rowerek lub taniej i lepiej skakanka. Jak lubisz basen też jest świetną formą aero.

 

Chcesz zrzucić pare kilo siłownia szczerze zbędna bo i spokojjnie jesteś w stanie to w domu zrobić. Poświęć pare złotych na drążek dzięki któremu zbudujesz bicepsy i plecy, z kolei pompkami klatkę, barki i tricepsy. Warto by było również dokupić sztangielki dzięki którym  dojdzie Ci sporo ćwiczeń na każdą partię.

Napisz jak dieta i trening wyglądał do tej pory byśmy byli w stanie pomóc.


  • 1

forxst
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningu aerobowego

Jak wygląda dieta (jaki rozkład makroskładników)?

Jak wyglądał trening do tej pory od początku redukcji?

 

Ogólnie z aerobów najefektywniejsze jest bieganie. Jeśli tego nie lubisz może być rower choć na to już koniec sezonu. Dobre jest też rowerek lub taniej i lepiej skakanka. Jak lubisz basen też jest świetną formą aero.

 

Chcesz zrzucić pare kilo siłownia szczerze zbędna bo i spokojjnie jesteś w stanie to w domu zrobić. Poświęć pare złotych na drążek dzięki któremu zbudujesz bicepsy i plecy, z kolei pompkami klatkę, barki i tricepsy. Warto by było również dokupić sztangielki dzięki którym  dojdzie Ci sporo ćwiczeń na każdą partię.

Napisz jak dieta i trening wyglądał do tej pory byśmy byli w stanie pomóc.

 

 

Do tej pory w sumie to była tylko siatkówka 2x2h w tygodniu ze znajomymi + od czasu do czasu basen, co do diety to dużo białka (~200g) i błonnika (~35g) no i węglowodany (~550g) + 2l wody na dzień. Co do drążka to sie zwyczajnie boje że sie spierdoli na ziemie razem ze mną przy tej wadze xD pomijając już fakt że za bardzo nie dam rady sie na nim podciągnąć na ten moment.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningu aerobowego

Ludzie litości z tym bieganiem, zwyczajnie zniszczy sobie stawy bieganiem. 

 

Słuchaj sam nie jednokrotnie przekonałem się, że najlepszym sposobem na zbicie wagi jest dieta i trening 

 

siłowy. Tak, nie możesz podciągać się normalnie ale myślę,że tzn australijskie podciągania możesz robić, dodatkowo  pompki na kolanach, przysiady, 2 hantle i dochodzą kolejne ćwiczenia. Jak chłopaki pisali - basen.

 

Chyba że po prostu wybierzesz siłownie i po sprawie. 

 

napisałeś 550g węgli , jesteś tego pewny ? To strasznie dużo, to jest w prawie 8 worków ryżu. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

forxst
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningu aerobowego

Ludzie litości z tym bieganiem, zwyczajnie zniszczy sobie stawy bieganiem. 

 

Słuchaj sam nie jednokrotnie przekonałem się, że najlepszym sposobem na zbicie wagi jest dieta i trening 

 

siłowy. Tak, nie możesz podciągać się normalnie ale myślę,że tzn australijskie podciągania możesz robić, dodatkowo  pompki na kolanach, przysiady, 2 hantle i dochodzą kolejne ćwiczenia. Jak chłopaki pisali - basen.

 

Chyba że po prostu wybierzesz siłownie i po sprawie. 

 

napisałeś 550g węgli , jesteś tego pewny ? To strasznie dużo, to jest w prawie 8 worków ryżu. 

 

Mogłem coś pomylić, a w sumie nie tyle ja, co dietetyk wypisując mi dane nt. tego co tam sobie jem xD Jakbyście jeszcze mi dali link lub jakikolwiek plan z konkretnymi ćwiczeniami i opisem jak je wykonać to będe spełniony i będe mógł w końcu zacząć treningi :)


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningu aerobowego

NIe ma sprawy. 

 

Powiedz jaki dokładnie sprzęt posiadasz w domu 

 

ewentualnie co możesz dokupić ?


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningu aerobowego

Na spalenie tłuszczu jest przede wszystkim:

 

1. Dieta z lekkoujemnym bilansem kalorycznym, w której bazuje się niemal wyłącznie na produktach niskoprzetworzonych.

2. Trening siłowy FBW lub SPLIT.

3. Trening aerobowy.

 

Odnośnie punktu 3, to pamiętaj, że nie liczy się czas pracy tylko intensywność i 30 minut ciężkiego zapierdalania na rowerze z prędkością ponad 30 km/h jest więcej warte w kontekście redukcji tłuszczu niż 45 minut leniwych aerobów z prędkością 20 km/h.

Większość urządzeń kardio posiada limit wagi ćwiczącego wynoszący 120 kg, a niektóre nawet limit 100 kg.

Dlatego też jako aeroby polecam Ci narazie basen - przynajmniej do czasu aż nie zrzucisz jeszcze trochę kg.

Naucz się poprawnej techniki pływania i wykonuj w basenie treningi pływania trwające od 30 do 60 minut żwawym tempem pamiętając jednak o poprawnej technice pływania.

Zaczynasz od 30 minut pływania, a po pewnym czasie zwiększasz długość trwania treningu w wodzie.

 

Odnośnie punktu 2, to ściągnij sobie z internetu książkę "Kulturystyka System Joe Weidera" autorstwa Joe Weidera i przeczytaj ją kilkukrotnie od deski do deski.

Dzięki tej książce zdobędziesz wiedzę z dziedziny metodyki treningów siłowych.

Oprócz tego kup sobie na Allegro książkę Frederica Delaviera pt. "Atlas treningu siłowego, wydanie II" - znajdziesz w niej informacje o treningu wszystkich mięśni, nie tylko o tym jakie ćwiczenia angażują które głowy danego mięśnia i o technice wykonywania poszczególnych ćwiczeń ale również - co jest bardzo ważne - jak uniknąć większości kontuzji związanych z uprawianiem kulturystyki, fitnessu i ogólnie rzecz biorąc treningów siłowych.

Te dwie książki na początek wystarczą.

Jeśli mimo przeczytania tych dwóch książek nadal nie będziesz wiedział jak wykonywać dane ćwiczenia to masz dwa wyjścia:

 

- albo oglądać technikę wykonywania ćwiczeń w videoatlasie ćwiczeń ze strony KULTURYSTYKA.PL, albo w videoatlasie KFD.pl

- albo lepsze rozwiązanie - wynająć dobrego trenera osobistego w tej siłowni, w której zamierzasz trenować aby nauczył Cię poprawnej techniki wykonywania podstawowych ćwiczeń

 

Podsumowując:

 

Po pierwsze dieta.

Po drugie trening siłowy.

Po trzecie trening aerobowy.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

forxst
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningu aerobowego

NIe ma sprawy. 

 

Powiedz jaki dokładnie sprzęt posiadasz w domu 

 

ewentualnie co możesz dokupić ?

 

Sprzętu brak, na ten moment raczej nie moge sobie pozwolić na większy wydatek


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningu aerobowego

W takim razie pozostaje korzystanie z basenu, ewentualnie poszukaj w swoim mieście jakiegoś miejsca typu "street workout park", w którym są drążki do podciągania i poręcze do dipsów, do tego oczywiście zdrowa dieta.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningu aerobowego

W sensie jak nie masz ? 

 

zadnego drążka ? Kolego przecież to wydatek do 70 zł. 

 

Cokolwiek masz ? 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024