Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy mój trening jest nieskuteczny? Dlaczego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

elsorbino
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy mój trening jest nieskuteczny? Dlaczego?

Witam. Dwa tygodnie zacząłem ćwiczyć, jednak mam wątpliwości czy wszystko jest, jak być powinno.
Zero zakwasów, zero pocenia się, czy to normalne? Miałem kiedyś mały epizod na siłowni. Poznałem wtedy zasadę, że trening bez zakwasów nie jest treningiem. Obecnie nie miałem ani razu zakwasów.  By trening był intensywniejszy zmniejszyłem przerwy między seriami. Początkowo trening trwał około 80-90 minut, teraz trwa około godziny (20 minut bieżnia). Uczę się jak odpowiednio dobierać ciężary, z każdym treningiem zwiększam je i modyfikuję. Jednak to nic nie daję. Myślę, że to nie wina planu treningowego, plan mam od FS :)
Chciałbym też zapytać o ciężary. Lepiej jest robić serię mniejszym ciężarem, ale poprawnie technicznie, czy ciężar większy, ale źle technicznie?
Pozdrawiam.


  • 0

BarBeast
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 26
79
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:58,5
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:75,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy mój trening jest nieskuteczny? Dlaczego?

3 podstawowe rzeczy w celu wywołania hipertrofi:

-większy ciężar

-więcej serii oraz powtórzeń

-krótsze przerwy

 

Technika jest najważniejsza bo co z tego jak będziesz podnosił 5kg więcej jak nie będziesz ćwiczył konkretnego mięśnia tylko wspomagał się innymi


  • 0
Mój DT #BedeBestia
http://www.fabrykasily.pl/topic/115291-dt-bedebestia-street-workout

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy mój trening jest nieskuteczny? Dlaczego?
Nie oczekuj tez ze to wszystko bedzie nie wiadomo jak szybko szlo. Typowy fbw powinien na ciebie dlugo podzialac, BarBeast co do twojej wypowiedzi sie zgodze ale poczatkujacy bywalec silowni nie musi patrzec na krotsze przerwy moim zdaniem tylko powinien zaczynac kolejna serie az czuje na nia moc, jesli potrzebuje dluzszej regeneracji moga to byc nawet 2 minuty, tylko wazne jest to zeby w tym czasie nie siedzial tylko odpoczywal aktywnie.. jakies wymachy albo robienie tego samego ruchu co przy cwiczeniu bez ciezaru itp :)
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy mój trening jest nieskuteczny? Dlaczego?

Witam na forum. 

 

Ja mam podstawowe pytanie w tej chwili. 

 

Czemu po prostu nie napiszesz do swojego speca. Skoro masz plan od FS masz możliwość kontaktu 

 

z działem i u nich zapytaj się, co lepiej zrobić co poprawić. 

 

Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy mój trening jest nieskuteczny? Dlaczego?

Nie oczekuj tez ze to wszystko bedzie nie wiadomo jak szybko szlo. Typowy fbw powinien na ciebie dlugo podzialac, BarBeast co do twojej wypowiedzi sie zgodze ale poczatkujacy bywalec silowni nie musi patrzec na krotsze przerwy moim zdaniem tylko powinien zaczynac kolejna serie az czuje na nia moc, jesli potrzebuje dluzszej regeneracji moga to byc nawet 2 minuty, tylko wazne jest to zeby w tym czasie nie siedzial tylko odpoczywal aktywnie.. jakies wymachy albo robienie tego samego ruchu co przy cwiczeniu bez ciezaru itp :)

Nie tylko początkujący bywalec siłowni powinien stosować w razie potrzeby dłuższe przerwy pomiędzy seriami.

Zalecana przerwa pomiędzy seriami ćwiczeń izolowanych, to ok. 60 sekund (1 minuta) natomiast pomiędzy seriami ćwiczeń wielostawowych ok. 2 minuty lub nawet nieco dłużej w przypadku najcięższych ćwiczeń.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy mój trening jest nieskuteczny? Dlaczego?
Sory za blad, zdaje sobie z tego sprawe ale chcialem jak najprosciej wytlumaczyc, dzieki za poprawe :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024