Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nabieranie wagi podczas ćwiczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

PatrykMat
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nabieranie wagi podczas ćwiczeń

Witam.

Prosiłbym o pomoc co do diety. Głównym moim załozeniem jest przytyć podczas intensywnego treningu. 

Wiek 19

Waga 60Kg

Wzrost 176cm

Planowana waga 65Kg 

Po obliczeniu zapotrzebowania wyszło coś takiego

3089 kcal

  • 15% białka: 464 kcal = 116 g
  • 55% węglowodanów: 1699 kcal = 425 g
  • 30% tłuszczu: 927 kcal = 103 g
  •  
  • Plan mojego dnia to śniadanie, na które najczęściej robię sobie płatki owsiane.
  •  Potem idę do szkoły i tutaj ciężej, albo jakaś kanapka albo nic i tak do godziny około 15. 
  • Po godzinie 15 mam wolną rękę co do posiłków. Mój dzień kończy się około godziny 24.
  • Nie mam żadnych alergii itp, lecz jedyne co chciałbym wyłączyć z takiej diety to ryba oraz wątróbka. 

 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabieranie wagi podczas ćwiczeń

Sprawdź podczepione tematy w dziale dieta bo niestety, ale nikt nie ułoży za Ciebie całego jadłospisu. Sam wiesz co jesz, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na dietę oraz jakim czasem dysponujesz. Jak już skomponujesz menu, wrzuć je do tematu a my skorygujemy ewentualne błędy.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


PatrykMat
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabieranie wagi podczas ćwiczeń

Dobrze więc, tak: 

 

Dziennie spożywam około 5 posiłków, szybki i lekki rano przed szkołą:

tutaj dałbym płatki owsiane na mleku + jakiś owoc do nich 

 

Dalej jest to w trakcie przerwy między zajeciami:

Kanpaki, ciemne pieczywo, sery itp... tutaj prosiłbym o jakieś składniki które mogę dodać.

 

Powrót do domu:

Głównie będzie to godzina obiadu, czyli jakaś pierś z kurczaka, kasze, ryże oraz makarony i tutaj mam pytanie jakich używać makaronów, gdyż wiem że jest spora różnica w typach

 

Po treningu czyli godziny 18-19:

i tutaj nie wiem, czy powinienem coś lekkiego typu płatki owsiane, owoce i pieczywo, czy może coś cięższego np jajka smażone (na oliwie? ) tak zazwyczaj 4-5 jajek.

Chodzę spać około godziny 24, więc jeszcze około 22 coś jem i nie wiem czy ostatni posiłek powinien być lekki typu te płatki czy cięższy. 

 

Tak mniej więcej widzę plan diety, jak z tłuszczami i białkiem nie byłoby za duzych problemów o tyle mam problem aby dostarczyć odpowiednią ilość węglowodanów. 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabieranie wagi podczas ćwiczeń

Co do śniadania możesz wymiennie za owsiankę wrzucać gotowane jajka albo jajecznicę ;). Ewentualnie omlet z odżywką białkową i orzechami. W przypadku kanapek proponowałbym dodatki w postaci makreli, tuńczyka czy np. łososia. Zamiast kanapek możesz sobie zrobić po prostu fajną miskę np. musli, serek wiejski i do tego jakieś owoce oraz ziarna. Na obiad oprócz kurczaka tak samo indyk, wątróbka, ryby, czerwone mięso (to wedle uznania, ja bardzo lubię). Ja zwykle jem makaron pełnoziarnisty z lubelli, niekiedy ryżowy bądź sojowy w celu urozmaicenia diety. O warzywach nie muszę wspominać, bo zakładam że wiesz jak ważne są w diecie i ich nie należy sobie żałować ;) Jajka po treningu to trochę słaby pomysł, jeżeli mam być szczery. Zrobiłbym na Twoim miejscu podwójną porcję obiadową, żebyś zjadł przed i po pełnowartościowy posiłek. Przygotowanie potreningowej michy zajmuje około 25 minut ;) To naprawdę niewiele więc warto wrzucić ponownie mięso z warzywami i węglami. Z kolei na kolację u mnie serek wiejski, kefir, twaróg bądź ryba wędzona z warzywami. Nie przejmuję się porą i godziną, najważniejsze by nie odczuwać głodu i dyskomfortu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024