Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak zakwasów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

ignac35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Brak zakwasów

Witajcie,mam pytanie może proste ,ale jednak ważne czy macie na drugi dzień po siłowni mocne zakwasy czy tylko troszeczkę czujecie?Bo ja mam zakwasy ,ale tylko po treningu nóg a pozostałe partie mięśni czuję troszeczkę mimo ,ze na treningu daję z siebie dużo.Np. mięsień najszerszy i barki w ogóle nie czuję biceps i triceps bardzo mało.Jak jest u Was?


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak zakwasów
Jaki staż?
jak często cwiczysz nogi ?
  • 0

ignac35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak zakwasów

krótki opis mojego  stażu,jako 15 latek cwiczyłem w domu 6 dni w tygodniu wszystkie partie mięsniowe(na kazdym treningu) oprócz nóg.Cwiczyłem od 15 roku do 19 roku tak.Wiadomo ,ze to bardzo dużo było ,ale było się młodym i głupim a poza tym nie było internetu wtedy itp. więc cięzko było o informacje na temat tego sportu.Teraz mam 35 lat tak więc 16 lat przerwy miałem,dodam ,ze ciało moje jest umięśnione mega jak na moją posturę.Aktualnie cwiczę na masę 4 dni na tydzień każda partia mięsniowa cwiczona jest raz na tydziń


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak zakwasów
To, proponowalbym nogi robic cześciej niż raz w tygodniu skoro masz, po każdym treningu zakwasy tylko, na nogach to znak że są cwoczone zbyt zadko, ( nie cwiczysz ich na tyle intensywnie by potrzebować aż tygodnia na ich regeneracije)
i jeszcze, pytanie, jak wygląda trening nóg?
  • 0

ignac35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak zakwasów

dlaczego pytam o zakwasy bo niedawno oglądałem filmik na youtube gdzie znany polski kulturysta powiedział ,ze jak nie czujemy zakwasów na drugi dzień  to znaczy ze słaby był trening.Raczej nie będę trenował 2 razy w tygodniu nóg bo jestem na robieniu masy wiec to by się mijało z celem,ale być może wiele osób tak ma ze nie czuje na drugi dzień zakwasów jakoś mocno więc może wszystko jest ok u mnie.Haroldek48  ale po co każesz mi trenować 2 razy w tygodniu nogi? przecież ja nie pytam o nogi i to ze mam po n ich zakwasy wcale mi nie przeszkadza tylko lekko mnie niepokoiło ze nie mam zakwasów po górnej części ciała ,ale jak już wspomniałem wcześniej może tak mam być


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak zakwasów
To, że robisz ,, Masę " nie jest wcale, przeszkodą, żeby robić partię 2x w tygodniu...
Zakwasy, to ból który może się pojawić, nawet 48h po Treningu, nie musi, być , na drugi dzień"
Jeśli, dana partia jest trenowana, zbyt Zadko, to po każdym treningu, danej, parti będą zakwasy..
No, chyba że za każdym razem, trenujesz, ,, Ciężej daną partię, niż ostatnio"
chodzbys, niewiem jak był zawansowany. to i tak, bedziesz miał, zakwasy jesli przerwa, między treningami, będzie dluzsza niż, potrzebuje organizm...
  • 1

ignac35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak zakwasów

ok dzięki za info


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024