Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pull + ergometr wioślarski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

selte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Pull + ergometr wioślarski

Witam,

 

jestem na etapie walki z oponką :) Dotychczas po treningu Pull (plecy + biceps) robiłem 30 minut cardio na bieżni (sprint/chód x kilka razy). Ostatnio zainteresował mnie ergometr wioślarski, którym mogę dotatkowo dobić te wcześniej wykonywane partie mięśni. Tu moje pytania:

 

1. Czy warto na ergometrze dobijać te mięśnie jeszcze? Czy może przez zbyt dużą ilość powtórzeń "wypocę zrobioną masę mięśnia"?

2. Ile mniej wiecej trzeba na takim urządzeniu ćwiczyć żeby spalić to co na bieżni (ok. 400 kcal). Dodatkowo jeszcze raz w tygodniu biegam ok 10 km i tego nie zmieniam.

3. Czy ten ergometr tak samo zadziała na spalanie kalorii/oponki jak bieżnia? Czy zostać lepiej przy bieżni?

 

Z góry dzięki za odpowiedź


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Pull + ergometr wioślarski
a dieta odpowiednia jest?
  • 0

selte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pull + ergometr wioślarski

Dieta jest z ujemną ilością kalorii i wyliczonym białkiem. Jest :innocent:

 

Schudłem od stycznia 5 kg (z bieganiem) a mięsnie pozostały rozmiarowo utrzymane. Pytanie jak zadziała ergometr...


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pull + ergometr wioślarski

Przede wszystkim Twoja dieta powinna być z LEKKOujemnym bilansem kalorycznym.

Jeśli jesteś w stanie przebiec 3 km w czasie poniżej 12 minut, to zamiast biegać na 10 km raz w tygodniu i dodatkowo robić "kardio" po siłowni powinieneś:

 

- pilnować diety

- trenować siłowo

- 2x w tygodniu w dni wolne od treningu siłowego robić interwały biegowe VO2max, a po interwałach dowalić 20 minut biegu wolniejszym tempem na zakończenie.

Interwały rób wg. schematu 15 sekund sprintu, następnie 45 sekund wolniejszego biegu - powtórzyć 10 - 15 razy - nie zapomnij o 20 minutach wolniejszego biegu PO interwałach.

- dbać o regenerację (dużo snu i odpoczynku w ogóle)

 

Ewentualnie zamiast biegania możesz robić inne formy aerobów/interwałów - np. skakankę lub pływanie.

Może też być ergometr wioślarski lub rower spinningowy.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

selte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pull + ergometr wioślarski

Dzięki za odpowiedź. Ale pozostaje nadal moje pytanie:

Jak ma się ergometr do biegania? Czy jest wydajniejszy? - Chodzi czy w tym samym czasie przy średnim obciążeniu będzie więcej spalał niż bieganie jednostajne? Bo od interwałów pewnie lepszy nie będzie?!


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pull + ergometr wioślarski

To zależy jaki opór ustawisz sobie na ergometrze, jakie jest tempo wiosłowania, a także jak szybko poruszasz się w czasie aerobowego biegania.

 

Czytałem gdzie takie porównanie skakania na skakance średnim tempem z bieganiem w strefie tlenowej mówiącym, że na skakance w ciągu 1 minuty skakania spala się 4 - 5 razy więcej kalorii niż w czasie 1 minuty biegania.

Teoretycznie więc 6 minut na skakance dałoby Ci tyle ile 30 minut biegu, a 12 minut na skakance tyle ile 60 minut biegu.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

selte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pull + ergometr wioślarski

Ciekawe liczby. Może więc pomyśleć o skakance..


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pull + ergometr wioślarski

Pamiętaj o kilku rzeczach jeśli zdecydujesz się na skakankę:

 

- aby skakać na skakance musisz mieć zdrowe stawy kolanowe (podobnie jak do biegania) - na pewno nie jest to aktywność dla osoby, która jest z dużą nadwagą czy otyłością (przynajmniej nie na początku)

- skacz tylko w obuwiu z dobrą amortyzacją (np. markowe buty do biegania), nigdy nie na bosaka

Instrukcja skakania na skakance:

 

Stań wyprostowany, ale rozluźniony. Oddychaj miarowo.
Trzymaj brzuch wciągnięty, a barki cofnięte.
Łokcie trzymaj jak najbliżej ciała, a dłonie trzymaj rozłożone na boki, lekko odsunięte od tułowia.
Kręcąc nadgarstkami zacznij obracać liną.
Trzymaj uchwyty lekko, używaj kciuka i palca wskazującego do kontroli.
Podskakuj na palcach stóp, ląduj delikatnie.
Podskakuj na tyle wysoko, aby lina mogła przelecieć pod stopami (nie musisz skakać bardzo wysoko).
Sześćdziesiąt do siedemdziesięciu podskoków na minutę to dobre tempo dla początkujących. Wykonuj mniej więcej jeden podskok na sekundę.

 

 

Swego czasu robiąc 3x w tygodniu kalistenikę i od 2 do 3 razy w tygodniu skakankę bez trudu spalałem od 1 do 2 kg tłuszczu miesięcznie, bez liczenia kalorii - poprostu starałem się maksymalnie zdrowo odżywiać.

 

Możesz ewentualnie robić tak, że jednego dnia biegasz aerobowo, a innego dnia skaczesz na skakance aerobowo.

Odbierz prywatną wiadomość.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024