Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niechęć w treningu


4 odpowiedzi w tym temacie

Mlodyrado
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Niechęć w treningu
Witam, od około tygodnia miewam pewne niechęci ? Znudzenia ? Nie wiem jak to nazwać, chodzi o to, że podczas treningu po ok. 15 min przytłacza mnie totalna nuda. Przy tym często mam energie na dalszy trening, ale moje ciało odmawia dalszej współpracy.Spotykam się pierwszy raz z czymś takim. Każdy kto chociaż w małym stopniu mógłby pomóc proszę o odpowiedź.
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niechęć w treningu

Myślę, że powinieneś zmienić coś w swoim treningu - był czas, że jak wykonywałem przez pół roku podciąganie nachwytem, to aby podciąganie na drążku nadal sprawiało mi radość i przynosiło odpowiednie efekty zamieniłem podciąganie nachwytem na podciąganie podchwytem.

Efekt ? Wróciła motywacja do dalszych treningów i radość z treningów.

 

To trochę jak z treningiem z ciężarami - ćwiczenia należy co jakiś czas zmieniać nie tylko dlatego, że te, które się w danym czasie stosuje po pewnym czasie przestają przynosić efekty ale różnież po to aby ćwiczenia sprawiały radość i satysfakcję tudzież zadowolenie i aby nie stracić motywacji do dalszej pracy nad sylwetką/siłą/wytrzymałością, etc.

Trzeba co jakiś czas modyfikować trening.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Mlodyrado
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niechęć w treningu
Czyli to przez wykonywanie tego samego, dzieki za odpowiedz :)
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niechęć w treningu

Dodatkowo przed treningami puszczam sobie na smartfonie filmiki z intensywnymi treningami jakichś osób, np. przed treningiem siłowym filmiki z osobami, które intensywnie trenują siłowo, przed treningiem na skakance filmik na którym ktoś skacze na skakance, etc.

 

Oglądanie takich filmików zwiększa motywację do ćwiczeń i jakby dodaje nieco energii.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Niechęć w treningu

Zasada jest bardzo prosto, musisz obrać nowy cel. 

 

Np po obejrzeniu jakiegoś filmiku obierasz za cel w jednej serii 10 MU i próbujesz to osiągnąć. 

 

Koniecznie zmiana ćwiczń, oglądaj tzn sety starch wyjadaczy i staraj się dobrać to do swojego aktualnego

 

poziomu i rób to na czas porównując wyniki. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024