Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trudny początek prośba w redukcji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

pontonio111
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trudny początek prośba w redukcji
Witam wszystkich. Mam pytanie do ludzi ogarniętych w temacie. W niecały rok przybrałem około 30kg. Mam 185cm wzrostu i 18 lat przy wadze 115kg. Jeśli ktoś byłby w stanie wyjaśnić i rozjaśnić mi na co Szczególnie powinienem zwrócić uwagę w ułożeniu sobie diety. Ze względów finansowych nie mogę pozwolić sobie na dietetyka. Do dyspozycji mam ławeczke i hantle. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudny początek prośba w redukcji

Chcesz schudnąć a więc musisz spożywać mniej kalorii niż wynosi Twoje zapotrzebowanie. Oblicz je za pomocą kalkulatora, który znajdziesz w necie albo na naszej stronie. OD tego co Ci wyjdzie odejmij na początek ok.200-300 kcal i obserwuj czy waga spada. Jeśli nie to obcinaj tak długo kalorie aż waga będzie spadać. Staraj się unikać śmieciowego jedzenia typu chipsy,słodycze, fast foody. Jedz dużo mięsa np. z kurczaka, indyka, podroby, jaja, kasze ryże, owoce, warzywa, ryby itp. Białko 2 g/kg masy ciała, tłuszcze 1-1,5 g a reszta węglowodany. Masz ławeczke i hantle,więc troche ćwiczeń możesz tym wykonać. Przydałby się jeszcze gryf prosty i troche obciążenia. Do tego możesz dorzucić ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała np. pompki, podciąganie, brzuszki itp. Po każdym treningu siłowym (trening siłowy 3-4 razy w tygodniu po ok. 60 min) daj cardio na początek 30 min. Może być bieganie albo rower. Jeśli będziesz się do tego stosował efekty na pewno przyjdą, powodzenia :)


  • 0

Mateusz95
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1958 postów
  • Pomógł: 38
181
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Podkarpacie.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport !
  • Staż [miesiące]:od września 2013r.
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudny początek prośba w redukcji

O plan treningowy napisz w odpowiednim dziale. 

 

A więc musisz zacząć od obliczenia swojego zapotrzebowania kalorycznego.

Twój cel jest redukcja więc bilans kaloryczny musi być ujemny, przykładowo twoje zapotrzebowanie wynosi 4000 kcal to zaczynasz redukcję od tej puli i stopniowo ucinasz.

Białko podczas redukcji staraj się trzymać 2, 2,5g na kg masy ciała. 

Tłuszczy około 1g, a resztę zapotrzebowania dostarczasz z węglowodanów.

 

Ustal sobie 4-6 posiłków tak jak jest ci wygodniej.


  • 0

pontonio111
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudny początek prośba w redukcji
Dzięki za szybką odpowiedź. A jakie są wasze zalecenia co do tego co najlepiej jeść? :) Tzn.na śniadanie przed treningiem i po treningu? Jak by to najlepiej rozłożyć? Z góry dzięki i jeśli zadaje banalne pytania to przepraszam ale jestem świeży w tym dziale
  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudny początek prośba w redukcji

Jestem zwolennikiem by na śniadanie jesć posiłek białkowo- tłuszczowy. Czyli możesz np. zjeść jajka gotowane, jajecznice z warzywami, albo szejka, w którym znajdzie się mleko kokosowe, odżywka białkowa, olej kokosowy i orzechy. Przed i po treningu głównie węgle+ białko. Czyli np. kasza/ryż+ mięso z kurczaka lun indyka, ryba. Albo szejk owocowy+ odżywka białkowa. Wszystko zależy od kwestii gustu, jest wiele opcji :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudny początek prośba w redukcji

Moje śniadanie wygląda bardzo różnie - począwszy od omletów na bazie płatków owsianych z bananami i orzechami, a skończywszy po prostu na kanapkach z kurczakiem i warzywami. Wszytsko zależy od czasu oraz tego co mam w lodówce. Jak dla mnie śniadanie powinno dawać przede wszystkim solidny kop energetyczny i na długi czas zaspokoić uczucie głodu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024