Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący - Pytania i prośba o rady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Berathor
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skarżysko Kamienna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja - VW, Prawo
  • Staż [miesiące]:--
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :32
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:90
  • Udo [cm]:57
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Początkujący - Pytania i prośba o rady
Nazywam się Michał, mam 21 lat, 185 cm wzrostu, ważę 77 KG ( 1,5 miesiąca temu było 84)
Zaczynam swoją przygodę z siłownią nie pierwszy raz, zawsze brakowało mi zapału itp. Jakiś czas temu podejrzewano u mnie nowotwór, okazało się to jednak pomyłką. Wtedy też dostałem wielkiej motywacji.

Jeżeli chodzi o sprzęt jaki posiadam: Ławka + Gryf + 150 kg obiciążenia + hantle, worek treningowy i las do biegania ;D

Moje warunki fizyczne? hmm ciężko mi okreslić, nie jestem gruby ale mam trochę brzucha i nadmiaru luzu na klatce.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dla mnie ważnym elementem jest to, że od 7 do 17 pracuję na budowie, jest to praca fizyczna sama w sobie ponad to biegam 20 min rano i 20 min przed snem, około 40 min treningu z workiem, Robię projekt 300 brzuszków oraz 100 pompek, dopiero zaczynam. Na siłownię nie mam ułożonego planu bo się na tym nie znam, próbowałem czytać, myśleć kombinować ale jest mi cięzko, z profesjonalnej porady nie skorzystam bo to co zapracuję na budowie, idzie na opłacenie czesnego dojazdy i utrzymanie.

Dieta? ciężko mi o niej mówić. Jem o 6.30 śniadanie o 11 drugie śniadanie i o 17 obiado-kolacje. Ziemniaki zastąpiłem ryżem i to by było na tyle.

Czego oczekuję? zdecydowanie chcę zgubić brzuch to dla mnie priorytet, zrobić coś z klatką. Nie zależy mi na wielkiej masie, Przedewszystkim na rzeźbie. Ile mam czasu? około 3-4h dziennie.

Wiem, że pomyślicie, że idę na łatwiznę ale nie o to chodzi. Poszukuję po prostu mentora, który w jakis sposób pomoże mi i poradzi. Liczę na waszą społeczność, że przyjmiecie mnie i doradzicie. A jeśli to będzie możliwe pomożecie mi ułożyć plan ćwiczeń dietę itp. Liczę na was!

Z wyrazami szacunku: Berathor - Michał
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - Pytania i prośba o rady
Według mnie tam wcale nie ma co tak zrzucać.Ten projekt to możesz sobie odpuścić, masz sprzęt, weź trening na wolnych ciężarach i nim ćwicz, zajrzyj do działu Dieta, bo bez konkretnego jedzenia o rezultaty będzie ciężko.
  • 0

koksu123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3648 postów
  • Pomógł: 0
125
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:SW, siłownia, motoryzacja.
  • Staż [miesiące]:Ciągle rośnie :)
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - Pytania i prośba o rady
Jeśli nie potrafisz za bardzo sam ułożyć treningu to weź coś z podwieszonych jakiś gotowiec ;)

Trening na masę ładuj i postaraj się o lepsza miskę;)

Aeroby zarzuć po treningu siłowym i będzie ok.
  • 0
Uwierz w swoje możliwości i osiągnij swój cel ! ;)

Berathor
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skarżysko Kamienna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja - VW, Prawo
  • Staż [miesiące]:--
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :32
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:90
  • Udo [cm]:57
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - Pytania i prośba o rady
Więc tak, w między czasie dużo popatrzyłem, i zarzucam trening Kevina dla początkujących ten 4 dniowy, do tego Tak jak mówiłem Aeroby około 50-60 min biegania dziennie, 30-40 min z workiem treningowym. Do tego znalazłem sobie trening ABS na brzuchacza do codziennego użytku, potrzebny jest do niego drążek, ale będę podciagał nogi z pozycji leżącej. Brakuje mi tylko diety, a przez robotę jest trochę ciężko. Skoro trening mam, aeroby mam. Pozostaje tylko dieta. Według licznika potrzebuje około 2400 kcal dziennie. Nie wiem za bardzo jak to ułożyć, aby nie było monotonni. Ma ktoś jakąś swoją dietę, a ma podobne warunki do moich?
  • 0

Berathor
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skarżysko Kamienna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja - VW, Prawo
  • Staż [miesiące]:--
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :32
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:90
  • Udo [cm]:57
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - Pytania i prośba o rady
i mimo, wszystko wolałbym coś w miarę redukcyjnego, bo ten bojler musi zniknąć jak najszybciej ;D
  • 0

koksu123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3648 postów
  • Pomógł: 0
125
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:SW, siłownia, motoryzacja.
  • Staż [miesiące]:Ciągle rośnie :)
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - Pytania i prośba o rady
Co do diety to zapraszam do działu dieta a tam koledzy Ci na pewno coś doradzą;)
  • 0
Uwierz w swoje możliwości i osiągnij swój cel ! ;)

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - Pytania i prośba o rady
no czyli aeroby 3 razy w tygodniu rano na czczo , trening silowy 4 razy w tygodniu kevina , dieta na mase

bedziesz sie kontrolowal i zrzucisz tluszcz , w dni nietreningowe przytrzymasz nisko wegle itp.

Berathor
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skarżysko Kamienna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja - VW, Prawo
  • Staż [miesiące]:--
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :32
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:90
  • Udo [cm]:57
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - Pytania i prośba o rady
Trochę mnie nie było, trzymałem wszystko jak mówiłem, i podziałało, na rzeźbie nie widzę ogromnej różnicy, ale schudłem, z początkowego 84 kg, zszedłem już na 72 kg, i więcej już nie potrzeba, dietę zostawiłem jak było, dołożyłem do diety więcej białka, i teraz już leci na samą rzeźbę, sadło z brzucha znikneło niemal całkowicie, jestem bardzo zadowolony z efektów chudnięcia, jeśli chodzi o kaloryfer, szału nie ma, po zgubieniu zbędnego tłuszczu, rzeczywiście się trochę odsłoniło, ale to jeszcze nie jest to, potrzeba więcej czasu, co nie zmienia faktu, iż swój pierwszy cel osiągnołem w 100%, gdy zaczynałem nie mogłem prawie robić pompek, nie dawałem rady, teraz? 30-40 pompek jakoś idzie, udaje mi się już oderwać od ziemi, aby robić klaskane, więc efekty wyraźnej poprawy wydoloności dostrzegam. Dzieki za poczatkową pomoc i liczę na więcej, będzie dobrze, niedługo dorzucę nowe zdjęcia ;D
  • 0

slysz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
12
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Pływanie, Street Workout, Kalistenika, Kulturystyka, Kulinaria, Książki Fantasy
  • Staż [miesiące]:Od stycznia 2013
  • Wzrost [cm]:185

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - Pytania i prośba o rady
Masz 185cm wzrostu, waga 72 i robisz rzeźbę? Ja wzrost ten sam, waga 75 i dietę raczej na masę :D A też nie zależy mi na sylwetce kulturysty, chcę tylko zbudować a później ładnie podkreślić mięśnie. Ale w sumie u mnie przytyć jeden kilogram to masakra ile muszę zjeść, u Ciebie może być łatwiej :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024