Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból barku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Erv
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ból barku

Witam 

Od dłuższego czasu co jakiś czas bolał mnie bark, tak po prostu. Nie było to nigdy podczas aktywności fizycznej tylko najczęściej gdy było mi ciasno albo na przykład nie poruszałem nim od jakichś 15 minut. W ostatnim czasie zdarza się to coraz częściej. Kiedyś bolał mnie tylko prawy bark a od niedawna pobolewa też lewy. Ból nie jest nie do zniesienia, ale jest denerwujący, kiedy np jestem w autobusie i nagle zaczyna się bół. Rozruszanie go nic nie daje, po prostu sam po jakimś czasie przestaje dokuczać.

Od 2 tyg chodzę na siłownię 2-3 razy tygodniowo i nie wiem czy może mieć z tym jakiś związek. Dodam jeszcze, że ćwicząc zwracam uwagę na technikę i nie biorę dużych ciężarów, ponieważ mam dopiero 15 lat. Jeżeli ktoś ma jakieś przypuszczenia, wiedzę, lub jakieś doświadczenia odnośnie tego tematu to proszę o odpowiedź 

Pozdrawiam :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból barku

Moim zdaniem mamy do czynienia z klasyczną sytuacją - ból jednego barku, który został zlekceważony wymusił na Tobie przyjęcie antalgicznej (czyt. przeciwbólowej) pozycji. Wymusiło to przyjęcie nowej, nieprawidłowej postawy, w której sąsiedni bark musiał wyrównać owe odstępstwo. Określ jaki jest to charakter bólu - kłujący, promieniujący, pulsujący w miejscu, rozrywający, może jeszcze inny ? Dobrze było abyś sam zwrócił uwagę czy Twoja postawa ciała nie jest asymetryczna. Jak z samym miejscem bolesnym ? Występuje podwyższenie temperatury ciała ? Dochodzi do wzmożonej wilgotności bądź przekrwienia ?


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Erv
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból barku

Nie jestem w stanie określić rodzaju bólu, nie występuje żadne podwyższenie temperatury ani przekrwienie. Ale od urodzenia mam prawy (ten bolący bark) trochę niżej


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból barku

Polecam przeczytać artykuł o skoliozach. Asymetryczne ustawienie odcinków ciała może o tym świadczyć o występowaniu deformacji kręgosłupa, która teraz daje o sobie znać.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024