Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w ćwiczeniach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

osaa69
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc w ćwiczeniach

Witam, mam na imię Daniel. Mam 18lat i chciałby zacząć ćwiczyć. Wcześniej zaczynałem trochę ćwiczyć w domu, na własnoręcznie zrobionym sprzęcie, lecz efekty mnie nie zadowalają.
Chciałbym zrzucić trochę brzuch, zwiększyć swoją klatkę piersiową, chciałbym chociaż trochę być jak to mówią "większy, szerszy,umięśniony". :)
Czy pomógłby mi Pan w dopasowaniu jakie mam brać odżywki, bo jestem trochę w tym ciemny, a od kolegów słyszałem,że rożne przed-treningówki i inne sprawy warto brać, jeżeli chce się jakoś wyglądać, ale wolę się najpierw zapytać profesjonalisty niż później mieć jakiekolwiek problemy..
Czy istnieje taka możliwość by mi podsunął Pan kilka ćwiczeń, jakie mam robić chociażby domowym sposobem, żeby za dużo nie wydawać i jakie suple zażywać?
nawet jeżeli bym miał jakiś konkretny plan ćwiczeń i odżywania się to bym mógł równie dobrze z kolegami zacząć chodzić na siłownię, która znajduje się niedaleko mnie.
I mam jeszcze takie pytanie, czy te porady są płatne jakoś czy coś?
Pozdrawiam, Daniel!


  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ćwiczeniach

Nie słuchaj kolegów skoro mówią Ci takie bzdury ;) Skoro to Twój początek z siłownią to suplementy są Ci niepotrzebne.  Skup się przede wszystkim na diecie i treningu. Musisz określić swój cel-redukcja czy masa mięśniowa.Potem oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne  i w zależności od celu dodaj lub odejmij kalorii. Wyrzuć ze swojego menu śmieciowe jedzenie a skup się na pełnowartościowych produktach. Co do treningu to zacznij od FBW (poczytaj o tym sobie na forum). To trening na którym ćwiczysz całe ciało, 3-4 razy w tygodniu wystarczy. Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania,wątpliwości to śmiało pisz.


  • 1

osaa69
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ćwiczeniach

Nie słuchaj kolegów skoro mówią Ci takie bzdury ;) Skoro to Twój początek z siłownią to suplementy są Ci niepotrzebne.  Skup się przede wszystkim na diecie i treningu. Musisz określić swój cel-redukcja czy masa mięśniowa.Potem oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne  i w zależności od celu dodaj lub odejmij kalorii. Wyrzuć ze swojego menu śmieciowe jedzenie a skup się na pełnowartościowych produktach. Co do treningu to zacznij od FBW (poczytaj o tym sobie na forum). To trening na którym ćwiczysz całe ciało, 3-4 razy w tygodniu wystarczy. Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania,wątpliwości to śmiało pisz.

Chciałbym mieć większe mięśnie, jak to mówią "bicki" i po prostu bardziej taki szerszy być, większa klatka piersiowa, bardziej rozbudowana no i szersze plecy..Więc myślę, że masa mięśniowa, na tym się na razie skupię.

A jak dobrze sobie wszystko wyliczyć? Byłbym wdzięczny, gdybyś mi pomógł zacząć mówiąc mi jak mam obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne i te inne rzeczy..
Bo jak już mówiłem trochę w tym jestem ciemny ;)

Z góry dziękuję za pomoc!


  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ćwiczeniach

Musisz wiedzieć, że ćwiczy się całe ciało (nie zapomnij o nogach!).Znajdź na necie kalkulator do obliczenia zapotrzebowania i tam Ci wyjdzie określona ilośc kalorii. Chcesz robić mase, więc do wyniku, który Ci wyjdzie dodaj na początek 300 kcal. Podziel to na 4-6 posiłków. Rozkład makro powinien wyglądać tak: białko 2 g /kg masy ciała, tłuszcze ok. 1 g a reszta węglowodany. Wiesz już co i jak,więc możesz działać ! :)


  • 0

Siłacz123
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ćwiczeniach

Nie jestem ekspertem, ale mogę polecić aplikację [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , w której znajdziesz właściwe wszystko na temat treningu na masę, a na dodatek są tam porady darmowego trenera dotyczące treningu i diety. Mam nadzieję, że Ci się przyda, 

 

pozdrawiam :)


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024