Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odchudzanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

adi379
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Odchudzanie

Mam 31 lat 178 wzrostu i 94 kg wagi w tym mój wskażnik bmi 29,8 tłuszczu 18,4 masa beztłuszczowa 77 kg tbw woda 56,4 chciałbym jeszcze pozbyć się około 10 kg moja diet

1 posiłek
80g płatków owsianych
45g odżywki białkowej
30ml oleju inianego

2 3 4 posiłek
50g ryżu
180g piersi z kurczaka
warzywa zielone
20ml oleju inianego

5posiłek
50g odżywki białkowej
30g masła orzechowego

Do tego co drugi dzień jest cardio po przebudzeniu uprzednio pijąc bcaa a pozniej posiłek wtedy nie dodaje tłuszczu bo spowalnia przyswajanie co mam zmienić w swojej diecie i jaki spalacz najlepiej zastosować i jak go brać


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

Posiłki 2/3/4 proponowałbym urozmaicać, a nie ładowac jedynie kurę z ryżem. Nie ma sensu wdrażać monotematyczności do diety bo organizm zbyt szybko się przyzwyczai do spożywanego pokarmu i procesy trawienne nie będą pracowały na zwiększonych obrotach. powodem będzie już utarty schemat działania dla tych samych artykułów spożywczych.

 

Spalacz możesz zakupić dopiero pod koniec swojej redukcji. Póki co postaraj się by organizm wyciągnął maksymalne korzyści z diety :)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

Liczysz kalorie i makro ? Najważniejsze żeby na koniec dnia kalorie się zgadzały, czyli w  Twoim przypadku musi to być deficyt kaloryczny.Daj więcej źródeł tłuszczy (jaja, orzechy, tłuste ryby). W ostatnim posiłku zamiast odżywki daj serek wiejski. Jako zamiennik ryżu stosuj kaszę, czasem ziemniaki i makaron.


  • 0

maciejos00
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 1
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka Nożna
    Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:Nie wiem, niestety
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :33
  • Pas [cm]:68.5
  • Waga [kg]:63.3

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

BMI wskazuje na nadwagę. Na początek usunął bym 2 posiłek z ryżem itp. Chodzi o to, aby nie był o taki sam jak posiłek 4 oraz 5. Jako drugi posiłek mógłbyś zjeść np twaróg chudy z jogurtem naturalnym oraz ze słodzikiem (opcjonalnie). Inną opcją mogły by być też jajka chociażby w postaci jajecznicy albo pasty również na jogurcie. Trzecią opcją, którą proponuje mógł by być serek wiejski + owoc (np średniej wielkości banan). 

W 100g ugotowanego białego ryżu jest ok 130kcal (czyli te 2 posiłki, 1 zamieniłem). W ryżu brązowym będzie mniej więcej tyle samo kalorii na 100g, być może mniej. Na pewno ten drugi jest zdrowszy ;). Jako 3 posiłek, możesz zamienić ryż itp na rybę, kurczaka, albo indyka. Również dla urozmaicenia, abyś ciągle nie jadł samego ryżu, bo może się przejeść ;) 4 Posiłek może zostać bez zmian, tylko zamiast ryżu możesz dać 50g ciemnego makaronu, dla urozmaicenia. Co do kolacji, jeśli masło orzechowe, jest własnej roboty, czy z orzechów to ok, ale jeśli jest to kupne, z nijaką liczbą orzechów w składzie, to radzę usunąć to z menu i zastąpić własnym. Dobrym rodzajem, na kolację może być też twaróg na jogurcie, bądź tatar wołowy przyprawiony solą, pieprzem oraz dodanym żółtkiem,


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024