Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skoryguje ktoś moją dietę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Entu
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:198
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:94
  • Pas [cm]:81
  • Wyciskanie [kg]:80x1
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Skoryguje ktoś moją dietę?

Jak w temacie, skleciłem jakąś mniej więcej wydaje mi się sensowną dietę na mase, mój wzrost 198 cm, waga 82 kg, wiek 18 lat, największy mam problem z tym, że nie wiem jaki posiłek jeść po treningu, z reguły jem albo kurczaka albo te płatki z twarogiem, bananem etc, tak do 40 min po treningu, jakieś rady?

Załączone pliki

  • Załączony plik  DIETA.jpg   65,78 KB   0 Ilość pobrań

  • 0

Jozef230
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 3
113
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:kujawsko-pomorskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport,kulturystyka, biznes,filmy, muza
  • Staż [miesiące]:60
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :38.5
  • Klatka piersiowa [cm]:jescze nie taka
  • Pas [cm]:za duzo
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:100x4
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:130x3
  • Waga [kg]:78-79

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoryguje ktoś moją dietę?
Siema. Do pierwszego posiłku wrzuc z 3 jaja.ogólnie to obliczylem u ciebie około 120g białka zwierzęcego. Osobiście dla mnie malo. Wogóle monotonne nudne menu.
Jeszcze tak codziennie? Dobrze tolerujesz te owsiane?? Utnij je troche dodaj zdrowe tłuszcze i warzywa
  • 0

Entu
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:198
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:94
  • Pas [cm]:81
  • Wyciskanie [kg]:80x1
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoryguje ktoś moją dietę?

Siema. Do pierwszego posiłku wrzuc z 3 jaja.ogólnie to obliczylem u ciebie około 120g białka zwierzęcego. Osobiście dla mnie malo. Wogóle monotonne nudne menu.
Jeszcze tak codziennie? Dobrze tolerujesz te owsiane?? Utnij je troche dodaj zdrowe tłuszcze i warzywa

Hmm, no ale w ogólnym rozrachunku białka wychodzi dość dużo, a nie mam jakichś słabych źródeł białka, zwierzęce i sporo z twarogu chudego, a dieta mnie jakoś nie nudzi, mam 18 lat i ogólnie zbyt wiele czasu nie mam na przygotowanie posiłków a w takim wypadku jedzenie na cały dzień robie w godzine wieczorem, rano najwyżej blenduje składniki w 3 min albo dodaje sos do ryżu i jest okej. Płatki owsiane właśnie wyjątkowo dobrze toleruje, nie mam żadnych ekscesów w żołądku, rano nie dam rady przygotować sobie jeszcze jaj, a warzywa w jakiej postaci i gdzie mogę dorzucić? Dodam że to nie jest dieta profesjonalna, nie planuje być kulturystą a jedynie powiedzmy do końca lutego dobić z wagą z 10 kg, max 12, ale dobić w taki sposób, żeby nie musieć potem redukować połowy a może z 2-3 kg


  • 0

Jozef230
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 3
113
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:kujawsko-pomorskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport,kulturystyka, biznes,filmy, muza
  • Staż [miesiące]:60
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :38.5
  • Klatka piersiowa [cm]:jescze nie taka
  • Pas [cm]:za duzo
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:100x4
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:130x3
  • Waga [kg]:78-79

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoryguje ktoś moją dietę?
Dorzuc warzywa do kuraka i ryżu. Fasolke,brokul itp
  • 0

Marynarz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 3
83
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoryguje ktoś moją dietę?
Wszystkie posilki do korekty. Rano dorzuc tluszcz i bialko, przepros sie z jajami tak jak pisal Józek, zawsze mozesz ugotować wieczorem i wsadzic do lodówki. Rano TRZEBA zjesc zbilansowany posilek. Do owsiankijakies orzechy, rodzynki itp. Drugi posilek najlepszy ale jesli nie trzeba to zamien twarog na jakies mieso lub rybe. Kolejne dwa posilki to wywal ten sos i przed treningiem dorzuc warzywa a po treningu wystarczy ryz z miesem i to nawet lepiej zwykly szybko wchlanialny bialy ryz. Z kolacji calkowicie usun wegle i tu mozesz jak najbardziej twarog/tlusta ryba itp. Na kolacje laktoza idealnie wchodzi jesli nie masz problemow zoladkowych.
  • 0
Dołączona grafika

Entu
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:198
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:94
  • Pas [cm]:81
  • Wyciskanie [kg]:80x1
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoryguje ktoś moją dietę?

Wszystkie posilki do korekty. Rano dorzuc tluszcz i bialko, przepros sie z jajami tak jak pisal Józek, zawsze mozesz ugotować wieczorem i wsadzic do lodówki. Rano TRZEBA zjesc zbilansowany posilek. Do owsiankijakies orzechy, rodzynki itp. Drugi posilek najlepszy ale jesli nie trzeba to zamien twarog na jakies mieso lub rybe. Kolejne dwa posilki to wywal ten sos i przed treningiem dorzuc warzywa a po treningu wystarczy ryz z miesem i to nawet lepiej zwykly szybko wchlanialny bialy ryz. Z kolacji calkowicie usun wegle i tu mozesz jak najbardziej twarog/tlusta ryba itp. Na kolacje laktoza idealnie wchodzi jesli nie masz problemow zoladkowych.

Hmm, a tak czysto teoretycznie, ta dieta ma jakąś racje bytu, da mi jakieś efekty, np z 4-5 kg mięśni na miesiąc? Wiesz, ja już teraz mam niemały problem z ogarnięciem tego wszystkiego, suchego ryżu to ja tym bardziej nie zjem, z tym sosem dałem radę zredukować więc wydaje mi się że w niczym nie przeszkadza. 


  • 0

Marynarz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 3
83
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoryguje ktoś moją dietę?

To zjedz z normalnymi warzywam a nie suchy, ten sos to tylko bezwartościowe puste kalorie ze znaczną ilością cukru. Rozumiem, że ciężko to ogarnąć ale twoje posiłki nie są pełnowartościowe. Oczywiście w jakimś tam stopniu lepsze to niż nic. I myślę że to jest odpowiedź na Twoje pytanie.


  • 0
Dołączona grafika

Entu
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:198
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:94
  • Pas [cm]:81
  • Wyciskanie [kg]:80x1
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoryguje ktoś moją dietę?

To zjedz z normalnymi warzywam a nie suchy, ten sos to tylko bezwartościowe puste kalorie ze znaczną ilością cukru. Rozumiem, że ciężko to ogarnąć ale twoje posiłki nie są pełnowartościowe. Oczywiście w jakimś tam stopniu lepsze to niż nic. I myślę że to jest odpowiedź na Twoje pytanie.

Serio to aż tak dużo te z 6 - 7 gramów cukru które dziennie dochodzą z tego sosu? Warzywa jakie będą w miarę tanie i dobre do przygotowania? Kiedyś jadłem z marchewką i kukurydzą z puszki ale po tygodniu już tym rzygałem 


  • 0

Marynarz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 3
83
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoryguje ktoś moją dietę?
7g to masz w 100ml a zapewne na porcje leci z 250 wiec masz 4lyzki cukru tylko po to aby ryz smakowal, ponadto ok 400kcal smieci. Sam sobie odpowiedz czy to istotne. Tanio brokul, kalafior, marchewka itd. warzywa z natury sa tanie. Mam na mysli te uprawiane w Polsce.
  • 0
Dołączona grafika

Entu
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:198
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:94
  • Pas [cm]:81
  • Wyciskanie [kg]:80x1
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoryguje ktoś moją dietę?

7g to masz w 100ml a zapewne na porcje leci z 250 wiec masz 4lyzki cukru tylko po to aby ryz smakowal, ponadto ok 400kcal smieci. Sam sobie odpowiedz czy to istotne. Tanio brokul, kalafior, marchewka itd. warzywa z natury sa tanie. Mam na mysli te uprawiane w Polsce.

Przecież jest napisane, że dodaje tylko 80 gram, co daje z 50 kalorii i cukru jest znikoma ilość, marchew wole sobie zjeść surową między posiłkami jeśli jest już taka potrzeba, inne warzywa też, bo za cholere nie przełknę suchego ryżu, próbowałem 


  • 0

Marynarz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 3
83
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoryguje ktoś moją dietę?
Sluchaj, jak wolisz to jedz. Odpisuje bezposrednio na kazdy post i nie czytam jak mantry za każdym razem Twojej rozpiski diety. Dziwi mnie ze tak za tym sosem obstajesz bo te 80g to smiesznie mala ilosc. Psujesz tym tylko posilek. Twoja sprawa. Nie zapomnij ze ryż też mozna doprawic. A warzywa to nie tylko walory smakowe.
  • 0
Dołączona grafika

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoryguje ktoś moją dietę?

Również jestem zdania, że lepiej zrezygnowć z sosu kosztem doprawienia :). Samodzielny sos to nic trudnego - podsmaż na oliwce trochę pieprzu i mielonej czerwonej słodkiej papryki,  następnie wymieszaj z jogurtem i wszystko gotowe. Przynajmniej wiesz co jesz :).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024