Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masa w stee


2 odpowiedzi w tym temacie

FranekStodul
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Masa w stee

Witam. 

Od ponad 5 miesięcy ćwiczę street workout. Wielu moich kumpli ćwiczy na siłowni budując "masę".
I tu pojawia się moje pytanie. Czy w kalistenice budowanie tzw."masy" czyli pakujesz masę żarcia a potem ćwiczysz jest dobrą metodą?

Ogólnie to jestem ektomofrikiem, wystarczy że nie zjem 1 posiłku a waga z dnia na dzień może się zmienić nawet do 2 kg ( ważę się codziennie na pusty żołądek).

Staram się by moja dieta była pełnowartościowa. Żadnych Fastfoodów, słodyczy, słodkich napoi. Moje zapotrzebowanie przy wzroście 192cm i wadze ok.80kg to 3650kcal....

Pytanie nr.1:
Czy jest jakaś różnica w diecie takiego bodybuildera z siłowni i sportowca, który trenuje SW. 
Zależy mi na tym by nie być sztucznie napakowanym tylko by rzeczywiście mieć "te" mięśnie.
 

Pytanie nr.2:
Czy jest możliwość budowania mięśni omijając krok "masy"? Tzn. żeby nie pakować w siebie żeby potem to redukować.

Chodzi mi tutaj o "suchą" budowę. Bez nadmiaru tłuszczy itp.


Pozdrawiam i sorry za rozwiązłe pytania!


 


Użytkownik FranekStodul edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa w stee

Cechą wspólną treningów oporowych w siłowni i kalistenicznych (street workoutowych) treningów oporowych jest to, że aby rosnąć potrzeba dużo i dobrze jeść i mieć dodatni bilans kaloryczny.

Różnica pomiędzy street workoutem (kalisteniką), a treningami w siłowni jest taka, że w większości przypadków ta sama osoba ćwicząca w siłowni osiągnie dużo szybciej swój sylwetkowy cel niż osoba ćwicząca street workout (kalistenikę).

Kalistenika jest dobra jeśli komuś zależy na niskim poziomie tłuszczu, dużej sprawności fizycznej, dużej sile w stosunku do swojej masy ciała.

 

Natomiast jeśli chcesz szybko zbudować muskularną sylwetkę czyli dojść do conajmniej 92 kg przy wzroście 192 cm i body fatu poniżej 12%, to lepsza będzie siłownia lub połączenie ćwiczeń typowo kulturystycznych z ćwiczeniami kalistenicznymi.

Np. ćwiczeniem typowo kalistenicznym jest podciąganie na drążku do klatki piersiowej i mimo, że jest to ćwiczenie kalisteniczne, to jest ono o wiele lepszym ćwiczeniem niż ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki piersiowej.

I takie ćwiczenie kalisteniczne jak podciąganie na drążku należy wykonywać w ramach treningu kulturystycznego.

Jeśli ma się dużą siłę i wytrzymałość, to sam opór stawiany przez masę ciała w czasie podciągania na drążku może być zbyt mały, ale wtedy wystarczy podciągać się na drążku ze sztangielką (hantlą) trzymaną pomiędzy nogami lub też z talerzem (obciążeniem) przywiązanym liną do pasa treningowego.

 

Pytanie nr.1:
Czy jest jakaś różnica w diecie takiego bodybuildera z siłowni i sportowca, który trenuje SW. 
Zależy mi na tym by nie być sztucznie napakowanym tylko by rzeczywiście mieć "te" mięśnie.
 

Pytanie nr.2:
Czy jest możliwość budowania mięśni omijając krok "masy"? Tzn. żeby nie pakować w siebie żeby potem to redukować.

Chodzi mi tutaj o "suchą" budowę. Bez nadmiaru tłuszczy itp.

Przyrost tłuszczu na diecie masowej jest czymś nieuniknionym.

Pewien specjalista od żywienia w sporcie twierdzi, że na diecie węglowodanowej (na masę) od 30% do 90% zjadanych węglowodanów jest zamienianych na tłuszcz.

Cytuję:

 

Kulturyści vs amatorzy kulturystyki vs adepci kulturystyki... widzisz różnicę ?

 

30-90% przyjmowanych węglowodanów na diecie węglowodanowej zamieniana jest w tłuszcz, na dietę stricte węglowodanową mogą sobie pozwolić kulturyści, ponieważ mają potężną muskulaturę zdolną wchłonąć znacznie więcej glikogenu, a nadmiar węglowodanów w ich jedzeniu generowany w tłuszcz, jest spalany na intensywnych treningach. Przeciętnego amatora siłowni taka dieta zaleje, przez co metabolizm się spowalnia a hormony anaboliczne (testosteron, hormon wzrostu) dostają po dupie.

 

Od siebie dodam, że to normalne, iż w okresie budowania masy przybywa trochę tłuszczu dlatego aby nie przybyło go zbyt dużo trzeba obserwować swój organizm i w razie gdyby przybywało (naszym zdaniem) zbyt wiele tłuszczu wprowadzać modyfikacje w diecie.

Dlatego też należy po okresie budowania masy przeprowadzać redukcję tłuszczu.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa w stee

Witam. 

Od ponad 5 miesięcy ćwiczę street workout. Wielu moich kumpli ćwiczy na siłowni budując "masę".
I tu pojawia się moje pytanie. Czy w kalistenice budowanie tzw."masy" czyli pakujesz masę żarcia a potem ćwiczysz jest dobrą metodą?

Ogólnie to jestem ektomofrikiem, wystarczy że nie zjem 1 posiłku a waga z dnia na dzień może się zmienić nawet do 2 kg ( ważę się codziennie na pusty żołądek).

Staram się by moja dieta była pełnowartościowa. Żadnych Fastfoodów, słodyczy, słodkich napoi. Moje zapotrzebowanie przy wzroście 192cm i wadze ok.80kg to 3650kcal....

Pytanie nr.1:
Czy jest jakaś różnica w diecie takiego bodybuildera z siłowni i sportowca, który trenuje SW. 
Zależy mi na tym by nie być sztucznie napakowanym tylko by rzeczywiście mieć "te" mięśnie.
 

Pytanie nr.2:
Czy jest możliwość budowania mięśni omijając krok "masy"? Tzn. żeby nie pakować w siebie żeby potem to redukować.

Chodzi mi tutaj o "suchą" budowę. Bez nadmiaru tłuszczy itp.


Pozdrawiam i sorry za rozwiązłe pytania!


 

Witam :)
Odnośnie tego czy da się budować to zapraszam n amój FP lub dziennik treningowy, myślę że znajdziesz odpowiedź.

1) SW to jest styl życia w którym żyjemy współpracując ze swoim ciałem. W tym sporcie są trochę inne priorytety niż "zapychaniem się jedzeniem żeby potem redukować"

2) Jak wygląda sytuacja z SW. Jeżeli mamy nadwagę to juz po krótkim czasie zaczyna ona nam spadać. 
Odsłaniamy mięśni, wzmacniamy ciało pod aktualną wagę, zwiększamy wytrzymałość i siłę. Kiedy będziesz w stanie podciągać się około 15 razy można wchodzić na wyższy poziom i już myśleć nad zwiększeniem masy mięśniowej. Np. dołożenie na pas dodatkowego obciążenia. W tedy możesz lekko zwiększyć kaloryczność posiłków ale znowu - z rozsądkiem. Z własnego doświadczenia powiem, że można "budować mięśni omijając krok "masy"" ale w tym sporcie może to zając trochę więcej czasu. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024