Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciągła utrata siły


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Oportunista
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ciągła utrata siły

Witam. Ćwiczę kalistenikę od 2 lat, ostatnio postanowiłem wyrobić jak największą siłę w podciąganiu, doszedłem do 5 podciągnięć na 1 ręce, widząc wzrost siły zacząłem coraz częściej się podciągać, ale siła zaczęła spadać aż do 3 maksymalnie. Postanowiłem zrobić tydzień przerwy, po tym tygodniu robiłem 2 razy w dniu po 5 serii maksymalnej ilości podciągnięć na 1 ręce + trening podstawowy, po 4 dniach byłem całkowicie wyżłobiony z siły, miałem jeszcze mniej, więc zrobiłem kolejny tydzień przerwy i teraz jadę starym treningiem 5 dni w tygodniu, przy czym po kolejnym tygodniu przerwy mam jeszcze mniej siły w podciąganiu, teraz na lewej 2 razy, a prawej ledwo raz. Nie mam pojęcia co się dzieje, proszę o wskazówkę/pomoc. Pozdrawiam


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągła utrata siły

Witam. Ćwiczę kalistenikę od 2 lat, ostatnio postanowiłem wyrobić jak największą siłę w podciąganiu, doszedłem do 5 podciągnięć na 1 ręce, widząc wzrost siły zacząłem coraz częściej się podciągać, ale siła zaczęła spadać aż do 3 maksymalnie. Postanowiłem zrobić tydzień przerwy, po tym tygodniu robiłem 2 razy w dniu po 5 serii maksymalnej ilości podciągnięć na 1 ręce + trening podstawowy, po 4 dniach byłem całkowicie wyżłobiony z siły, miałem jeszcze mniej, więc zrobiłem kolejny tydzień przerwy i teraz jadę starym treningiem 5 dni w tygodniu, przy czym po kolejnym tygodniu przerwy mam jeszcze mniej siły w podciąganiu, teraz na lewej 2 razy, a prawej ledwo raz. Nie mam pojęcia co się dzieje, proszę o wskazówkę/pomoc. Pozdrawiam

Witam na forum :)

 

Powiedz jeszcze jaki dokładnie miałeś plan

Kolejne pytanie czy waga została bez zmian ?


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Oportunista
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągła utrata siły
Pon: 
4 serie podciągnięć na 1 ręce maks,
4 serie podciągnięć na 1 ręce australijskich też maks
5 serii muscle upów też maks
4 serie rózne tj. typewriters/z nogami w kącie 90 stopni, etc
4 serie scull crushersów jedną ręką (ugięcia rąk na poziomym drązku, na triceps) maks
5 serii dipsów maks 
4 serie pompek nad drążkiem maks(jak muscle up od połowy do góry)
4 serie tricep extension push ups (ugięcia jakby przedramion trzymając ręce z przodu, mogą być różne nazwy tych ćwiczeń dlatego odrazu tłumacze)
Wt;
4 serie back levera (w leverach robie jaknajtrudniejszą do upadku tj. pare sekund)
4 serie front levera
4 serie wyjść do front levera
5 serii windshield wipers na drążku
5 serii zwykłych crunchów na drążku
5 serii róznie 
Jakiś abdominal assault z yt, koło 20min
Śr: nogi
4 ćwiczenia po 5 serii z obciążeniem, trening na siłę typowo, maksymalne obciążenia, wymieniam czasami ten trening na 10 serii maksymalnie dużo powtórzeń przysiadów na jednej nodze + łydki jedno ćwiczenie 5 serii maks + czasami robie jeszcze z 5 serii podciągnięć na 1 ręce 
Czw:
4 serie pompek na jednej ręce maks
4 serie zwisochwytu na jednej ręce z obciążeniem maks
5 serii pompek w staniu na rękach maks
5 serii pompek na poręczach do dipsów ale z nastawieniem na barki, tj. z tyłowiem w poziomie, maks
4 serie pompek z wyskokiem na podwyższenie maks
Pt:
4 serie zwisochwytu z obciążeniem, maks
4 serie podciągnięć na 1 ręce maks
4 serie podciągnięć z asystą ręcznika maks
4 serie dragon flag maks
4 serie zejść do mostka na ścianie
4 serie wyprostowań tułowia ręce i nogi na ziemi, lub jakaś zabawa z front leverem
 
Od tamtego tygodnia robie jeszcze jeden trening w tygodniu (6), tj:
4 serie pompek na 1 ręce 
4 serie pompek w staniu na rękach w wąskim rozstawieniu
6 serii tego samego w szerokim
4 serie pompek do upadku mięśniowego (maks)
 
+ mam zamiar ćwiczyć 3 dni i robić 1 przerwy, ale to dopiero od tygodnia stosuje, co tydzień w niedziele grywam w piłkę z 1,5h no i do tego pracuje tak z 6h dziennie ale lekko fizycznie. Podejście mam takie, że nie chce nic umniejszać w treningu w sensie odjąć dni czy coś bo nie wierze, że wtedy osiągne w kalistenice to co zamierzam, dlatego nawet o tym nie myślałem, dodam jeszcze, że nigdy nie brałem nic, nawet białka czy kreatyny. Pozdrawiam ;)

  • 0

Oportunista
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągła utrata siły

Waga: 2 lata temu 70kg i utrzymywało się to do sierpnia tego roku, potem skok na 72 we wrześniu i teraz 75, aż byłem w szoku jak stanąłem na wadze, ale nie wierze żeby to było przyczyną


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągła utrata siły

Waga: 2 lata temu 70kg i utrzymywało się to do sierpnia tego roku, potem skok na 72 we wrześniu i teraz 75, aż byłem w szoku jak stanąłem na wadze, ale nie wierze żeby to było przyczyną

Co do wagi to powiem, że 2 kg robią OGROMNĄ różnice to tak z własnego doświadczenia.

 

Co do treningu, jest bardzo dobry według mnie, lubię taką mordownię. 

 

Kurcze jest tak dobry że nie wiem czy nie jest za dużo, brak odpoczynku może spowodować 

 

że spadł postęp. 

Daj możesz miesiąc, ale nie tak że tydzień odpoczywasz tylko co 2 dzień.

 

Powodzenia :)


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024