Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta dla początkującego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

janek957
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta dla początkującego.
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam 16 lat i dopiero co zacząłem swoją przygodę z kulturystyką, tylko proszę nie mówcie, że za młody jestem, nie odsyłajcie mnie do książek itp. Uczę się dobrze. Mam 186cm i waże 94kg. Znajomi i inni dają mi ok 20 lat. Może dlatego, że od ok 3 lat już się golę. To tyle o mnie. Teraz o diecie, diecie na masę. Chcę podkreślić, że nie mam za dużo kasy na jakieś dobre dietki. Chcę się tylko dowiedzieć co mogę jeść np na śniadanie( czy dużo czy mało, za chudy nie jestem) czy pić dużo mleka itp... Może chleb waza?? Dużo wody niegazowane? Zero napoji?
Mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi i mi pomożecie. Za wszelkie porady z góry dziękuję.
PS: Ćwiczę 1,5 miesiąca(2 razy w tygodniu)
Myślałem, o jakiś odżywkach, ale to narazie nie teraz( czytałem, że najlepiej zacząć je brać tak po ok.6 miesiącach ćwiczeń)
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla początkującego.

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam 16 lat i dopiero co zacząłem swoją przygodę z kulturystyką, tylko proszę nie mówcie, że za młody jestem, nie odsyłajcie mnie do książek itp. Uczę się dobrze. Mam 186cm i waże 94kg. Znajomi i inni dają mi ok 20 lat. Może dlatego, że od ok 3 lat już się golę. To tyle o mnie. Teraz o diecie, diecie na masę. Chcę podkreślić, że nie mam za dużo kasy na jakieś dobre dietki. Chcę się tylko dowiedzieć co mogę jeść np na śniadanie( czy dużo czy mało, za chudy nie jestem) czy pić dużo mleka itp... Może chleb waza?? Dużo wody niegazowane? Zero napoji?
Mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi i mi pomożecie. Za wszelkie porady z góry dziękuję.
PS: Ćwiczę 1,5 miesiąca(2 razy w tygodniu)
Myślałem, o jakiś odżywkach, ale to narazie nie teraz( czytałem, że najlepiej zacząć je brać tak po ok.6 miesiącach ćwiczeń)

Jesli jestes chudy to jedz bardzo duzo. W podwieszonych tematach jest przyklad diety dla ucznia. Postaraj sie cwiczyc trzy razy w tygodniu.
  • 0

janek957
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla początkującego.
Sory, ale nie znalazłem tam nic dla siebie :/
Nie mam kasy, żeby jakieś proszki, białko kupywać :/(podejrzewam, że to kosztowne jest)
Myślałem o jakiś posiłkach, które są w każdym domu(np płatki owsiane, mleko itd), tylko nie wiem w jakich ilościach, jak często itd.
Bardzo mi zależy, ale nie wiem co mam robić:/
Jakieś podpowiedzi?
Podkreślam, że chudy nie jestem, ale bardzo gruby też nie. Mam 186cm i ważę 94kg.
  • 0

janek957
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla początkującego.
Tak siedzę i szukam na necie info na temat diet i znalazłem coś takiego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Śniadanie
płatki owsiane, mleko, jajka, owoc, orzechy

2 śniadanie
kasza jęczmienna, tuńczyk z wody, warzywa, oliwa

Posiłek przed treningowy
makaron durum, pierś z kurczaka, troszkę warzyw i oliwy

Posiłek po treningowy
ryż biały, pierś z kurczaka

Kolacja
Chleb razowy, jajka na twardo, warzywa, pestki słonecznika, dyni

Przed snem
Twaróg, warzywa, oliwa

Powiedzcie mi w jakich ilościach mam to wcinać i czym mogę zastąpić jajka (nie trawie jajek eheh) i kurczaka (nie mam kasy, żeby codziennie jeść kurczaka, nie znaczy to, że wogóle nie będę go jadł) Posiłek "przed treningowy" i "po treningowy" w dzień kiedy nie mam treningu też spożywać o tej samej porze? Za porady wielkie dzięki. sory, ale nie mogłem wybrać opcji edytuj ;/
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla początkującego.
Masz dietę w temacie podwieszonym :whistle: A ilość zależy od wymaganych substancji odżywczych :)
  • 0

janek957
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla początkującego.
A jak mogę się dowiedzieć ile potrzebuje substancji odżywczych?
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla początkującego.
Jedz 2gr białka,6gr węglowodanów i 1 albo 1.5gr tłuszczy na kg ciała :whistle: Z tego Ci wyjdzie liczba kcal 1gr białka i węglowodanów to 4kcal a tłuszczy 9kcal do tego Co ci wyjdzie możesz dorzucić kilkaset kcal ekstra :)
Jeżeli masz problemy z tłuszczem to zmniejsz ilość węglowodanów a dodaj więcej zdrowych tłuszczy i białka.
  • 0

laska05b
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
43
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sporty walki
    silownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla początkującego.
zwieksz bilans kaloryczny co z tego jezel bedziesz jadl duzoo bialka jezeli nie bedziw zwiekszonego bilansu kalorycznego lapiemy mase wtedy jak jemy wiecej kalori niz potrzebujemy ja np uzupelniam kalorie tluszczami np.oliwa z oliwek
  • 1
"Łzy dadzą ci współczucie pot da ci rezultaty"

!!!!!!! Wróciłem !!!!!!!

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla początkującego.
Dokładnie bez kalorii nie ma masy no chyba że masz mega kłopoty z tłuszczem :whistle:
  • 1

janek957
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla początkującego.
Aha dobra dzięki za pomoc.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024