Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wzmocnienie kolan przy chondromalacji - prośba o pomoc w planie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Lukaszo86
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:85?

Napisano Ponad rok temu

Wzmocnienie kolan przy chondromalacji - prośba o pomoc w planie

Witajcie,

trenuję regularnie na siłowni od listopada 2012. Moje pierwsze kroki miały na celu redukcję tłuszczu i budowę mięśni (waga wyjściowa 100kg zbita do 80kg). Początkowo moje treningi głównie opierały się na aerobach plus podstawowe ćwiczenia na masę.

Stawiałem bardzo duży nakład na bieganie. Biegałem na bieżni i w "naturze" po ok. 5-10 km 3 razy w tygodniu. Na wiosnę 2014 przebiegłem półmaraton (sukces życiowy) i od tego momentu zaczęły się problemy z kolanami. Wizytowałem u 7 ortopedów i każdy mówił, żebym odpuścił trochę treningi. Niestety odpuszczanie treningów nie eliminowało bulów kolan. Miesiąc temu wkońcu poszedłem na USG i "uczony" profesor stwierdził chondromalację II/III st. w obydwu kolanach. Drugi ortopeda stwierdził na podstawie USG, że tylko zastrzyki z kwasu chialuronowego i bez wahania zapisał mi receptę. "Kuracja" zastrzykowa ok. 700 zł/kolano przy czym sam lekarz stwierdził, że nie daje gwarancji, ze zastrzyki trzeba będzie powtórzyć, bo jak nie wyeliminuję przyczyny to dalej będę się bujał...

Rozmawiałem z fizjoterapeutą i zalecił mi ćwiczenia obudowujące mięśnie kolan. Bo czuję, że są niestabilne i stąd m.in. możliwa chondromalacja.

 

Stąd moja prośba. Czy możecie polecić ćwiczenia obudowujące kolana?

Z góry dziękuję za propozycje i pomoc.

 

pozdrawiam


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie kolan przy chondromalacji - prośba o pomoc w planie

Jakim cudem ten fizjoterapeuta nie zapisałe jakie ćwiczenia i w jakiej ilośc możesz wykonywać? Pytam sie jakim cudem?


Mateusz Pawlak ;)


Lukaszo86
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:85?

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie kolan przy chondromalacji - prośba o pomoc w planie

Nie wierzę w cuda, więc nie wiem :-p To była młoda kobitka (więc może lepiej, że się nie porwała z motyką na słońce bez doświadczenia), która poddawała moje lewe kolano pod prądy i jonoforezę, która (moim zdaniem pogorszyła stan lewego kolana). Powiedziała mi tylko abym nie robił głębokich przysiadów.

 

Nie napisałem wcześniej. Teraz jedyną formą ruchu na nogach jest jazda na rowerze na małym obciążeniu i basen (kraulem). I to też bez szaleństw :-(


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024