Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hantle czy sztanga co lepsze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

ama
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Hantle czy sztanga co lepsze

Postanowiłam zabrać się za ćwiczenie ramion. Chcę nabrać masy mięśniowej na tyle by mięśnie były trochę widoczne. Będę ćwiczyć w domu. Nie wiem co kupić hantle czy sztangę. Jaki ciężar na początek byłby dobry. Nie ćwiczyłam tych mięśni jakoś specjalnie do tej pory i odnoszę wrażenie, że są strasznie zaniedbane. Siły za dużo też nie mam.


  • 0

Inka1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hantle czy sztanga co lepsze

A to zależy. Jedne wolą hantle inne sztangę. I to i to ma regulowany ciężar. Można z łatwością taki sprzęt kupić i jest to bardzo praktyczne, bo ciężar można dokładać stopniowo jak siła się już wzmocni. Od jakiego ciężaru hantli zacząć? No cóż to sprawa bardzo indywidualna. Jedne kobiety zaczynają od 0,5 kg, a inne od razu od 2 kg. Są i takie, które lubią duże obciążenia i wybierają 5 kg. Jedne wolą mniejszy ciężar i więcej powtórzeń inne odwrotne większy ciężar i mniej powtórzeń. Koleżanka ćwiczyła hantlami o ciężarze 0,5 kg przez prawie pół roku i mięśnie się nie uwidoczniły. Więc chyba to zbyt mały ciężar na dłuższa metę.


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hantle czy sztanga co lepsze

Ćwicz całe ciało nie tylko łapy.

 

Inka bo to nie ważne od ilu zaczynasz chodzi o to by systematycznie dokładać ciężaru.

Druga rzecz 0,5kg to chyba na prawdę za mało na cokolwiek


  • 0

agra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hantle czy sztanga co lepsze

A na lepiej się wybrać na siłownię i samej wypróbować co Ci bardziej odpowiada zanim zakupy zrobisz. Tam jest różny sprzęt. Ja bym wybrała na ramiona i biceps hantle. Sztanga jednak jest też dobra na klatkę piersiową. Może i o niej z czasem pomyślisz.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024