Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mała masa - 14 lat


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

SzymQ
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Mała masa - 14 lat

Witam, pisałem juz tu wczesniej w sprawie o trening, swietnie mi pomogliscie jednak mam male zapytanie co do mojej masy mam 175cm wzrostu i waze niecale 60 kg moje zapotrzebowanie na kalorie wynosi 1656 kcal, jak moge przybrac na masie w dosc szybkim tempie?  


  • 0

gajdas2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 4
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:17 miesiąc - treningi bez przerwy.
  • Wzrost [cm]:186
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Pas [cm]:94
  • Udo [cm]:78
  • Przysiad [kg]:150 [4s-100(kg)-10p]
  • Wyciskanie [kg]:100 [3s-70(kg)-10p]
  • Martwy ciąg [kg]:150 [3s-110(kg)-10p]
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała masa - 14 lat

Jedynie co mogę ci poradzić, to byś podniósł swój współczynnik kaloryczny. Czyli jak teraz twoje zapotrzebowanie wynosi 1656 kcal, podnieś je do 2000 kcla dziennie. Przedewszystkim posiłek przed treningiem jest bardzo ważny, musi się on składać z dużej ilości węglowodanów, byś miał potem siły na dźwiganie ciężarów. Dzielą się na cukry proste i złożone. Te pierwsze to przede wszystkim owoce, słodyczne, produkty z białej mąki i słodkie napoje, zaś nie są one dobrym źródłem energii, przez nie podnosi nam się poziom glukozy, która właśnie nam tej energii dostarcza. Węglowodany złożone to przede wszystkim produkty z razowejj mąki, pełnoziarnisty makaron, brązowy ryż i ziarniste pieczywo, dzięki tego typu produktom glukoza stopniowo zostaje uwalniana do krwi, dostarczając nam energii na więcej. Musisz mi jeszcze powiedzieć czy biegasz na bieżni, jeżeli tak to jak długo. Przy twoim wzrośćie powinieneś ważyć około 70-80 kg, zwracajac uwagę na twój wiek. To jeżeli dojdziesz do 70kg to narazie przy niej pozostań. Chyba to jedyne co mi przychodzi do głowy, jeżeli w czymś się pomyliłem niech specjaliści się wypowiedzą, albo mnie poprawią :).


  • 0

SzymQ
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała masa - 14 lat
Nie biegam. Większość chlopakow w moim wieku ma wage podobna do mnie mysle ze 70 kg to lekka przesada. Ale dzieki za odpowiedź i czekam dalej

Użytkownik SzymQ edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała masa - 14 lat
Najprościej będzie jak kolega gajdas napisał dodać kcal

Po dodaniu obserwuj ciało jeśli waga nadal stoi dodaj znowu 200 kcal i tak do skutku

Ja osobiście bym dodawał co dwa tygodnie po trochu albo jak waga się zatrzyma na jakimś poziomie

W twoim wieku wystarczy że do tego co jesz dołożysz np jeden lekki posiłek typu płatki owsiane z jajecznica i w ten sposób dodasz kcal

nol9.jpg

www.massagepeter.se


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała masa - 14 lat

Witam, pisałem juz tu wczesniej w sprawie o trening, swietnie mi pomogliscie jednak mam male zapytanie co do mojej masy mam 175cm wzrostu i waze niecale 60 kg moje zapotrzebowanie na kalorie wynosi 1656 kcal, jak moge przybrac na masie w dosc szybkim tempie?  

Jak miałem 16 lat, to ważyłem 55 kg przy wzroście 172 cm.

Więc w Twoim przypadku jeśli ważysz 60 kg przy wzroście 175 cm nie jest jeszcze tak źle - zwłaszcza, że masz 14 lat, a ja ważyłem 55 kg mając 16 lat.

 

Twoja idealna waga w wieku dorosłym (18 lat lub więcej), to w zależności od tego jak grube są Twoje kości od 67 do 76 kg.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

SzymQ
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała masa - 14 lat

Okej, dzieki wielkie za pomoc :) temat można zamknąc


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024