Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna dla kobiety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

ama
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kreatyna dla kobiety

Ćwiczę, ale wydaje mi się , że potrzebuję dodatkowego wspomagania. Pomyślałam o suplementach, a konkretnie o kreatynie. Czy kobiety mogą ją brać ? Jak często? W jakiej ilości? Czy to w ogóle ma sens i co mi to da.


  • 0

agra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna dla kobiety

Sporo pytań. No to tak po kolei. Kreatyna  to  bardzo popularny suplement do budowy mięśni. Kobiety mogą go brać. Rodzai kreatyny jest całkiem sporo, ale początkujący powinni wybrać coś bez dodatków np. monohydrat kreatyny. Kreatynę niektórzy stosują w cyklach czyli 2-3 miesiące brania, a później przerwa na miesiąc. Niektórzy wolą przyjmować bez przerw. Przerwa nie powinna być zbyt długa, bo po 3 miesiącach niebrania ilość kreatyny w mięśniach wraca do wartości podstawowych czyli takich jakie były przed zażyciem pierwszej dawki. Kreatyna działa na kobiety tak samo jak na mężczyzn – wzrasta siła, szybkość i wytrzymałość. Jeśli się ćwiczy i stosuje dietę następuje rozwój mięśni. Kobiety powinny przyjmować 2-3 g kreatyny dziennie. W te dni w, które nie ćwiczą również. Najlepiej przyjmować ją przed treningiem, albo po treningu. Oprócz kreatyny możesz też stosować białko.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna dla kobiety

Najlepiej będzie autorko tematu jak wpiszesz sobie w wyszukiwarce Google hasło:

 

Dlaczego aktywne fizycznie kobiety powinny stosować kreatynę?

 

pierwszy od góry wynik wyszukiwania, to jest to co Cię interesuje.

 

2 - 3 g kreatyny dziennie, to może być za mało nawet dla kobiety.

 

Zalecane dawkowanie dla kobiet:

 

"Kreatyna jest substancją, której stosowanie przynieść może wiele korzyści aktywnym fizycznie paniom. Oprócz wpływu na kondycję fizyczną kreatyna korzystnie oddziałuje także na samopoczucie i funkcje kognitywne. Zalecana dawka dla Pan mieści się w przedziale od 3 do 5g na dobę. Najlepszą porą na przyjęcie kreatyny jest okres powysiłkowy."

 

 

Co do formy kreatyny, to TYLKO monohydrat - w proszku lub w kapsułkach, np. Olimp Creatine Mega Caps 1250 mg

 

lub

 

Universal Nutrition - Creatine micronized powder - 500g

 

Monohydrat jest prawdopodobnie najlepszą formą kreatyny i to nie tylko na pierwszy cykl.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna dla kobiety
Zgadzam się z rychem najlepiej i najtaniej wychodzi monohydrat

W Szwecji kobiety biorą 5 gr dziennie w dni treningu po siłowni
A w dni bez treningu rano

nol9.jpg

www.massagepeter.se




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024