Skocz do zawartości


Zdjęcie

A może dieta Dukana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Inka1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

A może dieta Dukana

Mam typ budowy endomorficzny czyli jestem dość mocno zbudowana i mam słabą przemianę materii i sporo tłuszczu szczególnie na brzuchu. Powinnam jeść dużo białka , a mało węglowodanów i tłuszczu. Zastanawiam się nad dietą Dukana, bo parę kilogramów zrzucić. Wiem, że ta dieta zbyt zdrowa nie jest i większość dietetyków ją ostro krytykuje. Z tego jednak co zdążyłam się zorientować jest skuteczna i chudną na niej wszyscy nawet ci, którzy mają problemy ze zrzucaniem kilogramów.


  • 0

agra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A może dieta Dukana

Nie no tylko nie Dukan.  Ta dieta jest zdecydowanie niezdrowa, bo nie dostarcza organizmowi  podstawowych, ważnych dla jego funkcjonowania składników. Składa się z naprzemiennych  kilkudniowych faz i to faza  tak zwana protal jest szczególnie szkodliwa, bo nie dostarcza wcale węglowodanów i tłuszczy. Je się wtedy tylko białko, co powoduje zakwaszenie organizmu. Niektórzy wtedy zaczynają chorować na nerki. Zwłaszcza wtedy, gdy mało piją. Poza tym dieta Dukana nie jest wskazana dla osób intensywnie ćwiczących. Są inne zdrowsze diety nisko węglowodanowe. 


  • 0

ama
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A może dieta Dukana

A pomyślałaś o zdrowiu. Przy tej diecie pojawia się ketoza. Często też po jej zakończeniu występuje okropne jojo. Niektórzy tyją kilogram dziennie. Szybie zrzucenie paru kilogramów nie jest tego warte.  Aby schudnąć zdrowo wystarczy jeść zdrowe produkty, dużo pić, nieco obniżyć kaloryczność i dużo się ruszać. Potrzeba też cierpliwości. Sylwetka nie poprawia się  o tak bez wysiłku. To ciężka praca. Pomyśl może o suplementach. Kobiety też mogą je brać np. spalacze tłuszczu.


  • 0

Krasnolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 2
8
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:98
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: A może dieta Dukana

^ Boże, oczy bolą od tego co napisałeś/aś.

Co to za bzdury? Słuchaj lnka, kulturyści smieją się z diet dietetyków, dietetycy z diet kulturystów. Ale pomyśl, która z tych osób osiągneła więcej? JAK MOŻNA PRZYTYĆ KILOGRAM DZIENNIE? To jest możliwe gdybyś w ogóle nie odwiedzała WC...

To są wszystko bzdury. Ketoza nie zdrowa? A jaka dieta jest nie zdrowa? Ludzie do cholery! Jeżeli stosuje się "diete" to organizm się buntuje, bo nie dostaje tego czego jest nauczony, po co doradzacie komuś, skoro nic o tym nie wiecie? Ketoza jest tak samo nie zdrowa, jak inne diety. I tak, jojo jest możliwe, ale co za idiota się katuje, aby potem o siebie nie dbać? Słuchaj, ja też jestem endomorfikiem. I wiem, że nigdy nie będę postury ektomorfika. Wolny metabolizm? U nas to normalne, ale da się to naprawić. Da się przestawić ten tryb. Ja ważyłem 103kg przy 177 wzrostu. Miałem kompleks na każdym kroku. Stosowałem różne gotowe diety i nic nie dawało skutku. 2 lata uczyłem się na sobie, odwiedziłem też dietetyka. Efekt? Żaden. Gdybym miał słuchać dietetyka, to po sól morską musiałbym jeździć 300km, a po specjalną mozarelle do sąsiedniego miasta. Tego chcecie? Aby schudnąć, nie potrzebujesz dużo. Wejdź w stan ketanozy, ogranicz cukry i sól do 0. Nie sól ziemniaków, ryżu, niczego! To samo dotyczy się cukru. Patrz na produkty, patrz na etykiety. Jest sól/cukier? Szukaj innych! Zazwyczaj jest tak, że te tańsze produkty są lepsze! Cukier i sól to nas (endomorfików) największy wróg. Ja raz na 10 dni, pojadłem sobie do syta, nawet tego dnia byłem 2kg cięższy. Jadłem co i ile chciałem, (bez cukru i soli) i 2 dni później waga znowu spadła krytycznie. Pamiętaj, że brak glikogenu = energia z tłuszczu. Wtedy będzie Ci też chłodniej, nie będziesz się tak pocić. Gdy już to będziesz odczuwać, możesz być z siebie dumna, już połowa sukcesu. Nie słuchaj pseudoekspertów. Jak to się mówi... "Nie przeżyłeś, nie ucz" Endomorfik nigdy nie zrozumie ektomorfika i na odwrót. Jeden twierdzi - przytyć jest tak łatwo... A drugi, schudnąć jest tak łatwo... Pamiętaj, że musisz jeść tłuszcz! Dbaj o hormony. Najlepiej zainwestuj w omega3, a nie żadne spalacze. Chcesz szybszego metabolizmu? Rano kawa, w południe zielona herbata. A zamist cukru uzywaj słodzika.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024