Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ilośc posiłków i godziny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

michi
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ilośc posiłków i godziny

witam czy ma znaczenie w ilu posiłkach zjemy nasze zapotrzebowanie? czy zjem moje 2800 kcal w 1 czy w 6 czy jest różnica jeżeli chodzi o kompozycję mojego ciała? I czy ma znaczenie czy będę jadł po 18?


  • 0

after
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od września 2014
  • Wzrost [cm]:175
  • Pas [cm]:87
  • Waga [kg]:71

Napisano Ponad rok temu

Re: Ilośc posiłków i godziny

Oczywiście że ma rozpisz sobie dietę na ( 4 posiłki co 4 godziny lub na 5 posiłków   co trzy godziny  ) według mnie osoby z małym doświadczeniem myślę że warto pamiętać o tym żeby każdy kolejny posiłek miał stosunkowo mniej kalorii do poprzedniego   ale myślę że osoby z większym doświadczeniem mogą potwierdzić lub zaprzeczyć prawdziwość tej teorii

myślę również  że większa ilość posiłków nie sprawdzała by się   


  • 0

Walka ze słabościami 
Nigdy nie jest prosta.Jest jednak najcenniejsza,bo zwyciężona sprawia,że słabość przestaje istnieć.


after
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od września 2014
  • Wzrost [cm]:175
  • Pas [cm]:87
  • Waga [kg]:71

Napisano Ponad rok temu

Re: Ilośc posiłków i godziny

a co do jedzenia po 18 jeżeli nie przekraczasz zapotrzebowania i przestrzegasz czasu między posiłkami to to pora ostatniego posiłku nie ma znaczenia ;) 


  • 0

Walka ze słabościami 
Nigdy nie jest prosta.Jest jednak najcenniejsza,bo zwyciężona sprawia,że słabość przestaje istnieć.


migrad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:187
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Ilośc posiłków i godziny

Oczywiście że ma rozpisz sobie dietę na ( 4 posiłki co 4 godziny lub na 5 posiłków   co trzy godziny  ) według mnie osoby z małym doświadczeniem myślę że warto pamiętać o tym żeby każdy kolejny posiłek miał stosunkowo mniej kalorii do poprzedniego   ale myślę że osoby z większym doświadczeniem mogą potwierdzić lub zaprzeczyć prawdziwość tej teorii

myślę również  że większa ilość posiłków nie sprawdzała by się   

 

 

Nie gadaj chłopakowi głupot. Czy zje swoje zapotrzebowanie w jednym posiłku pięcu czy stu nie ma to żadnego znaczenia jeżeli chodzi o kompozycję jego ciała. TEOF będzie ten sam bez znaczenia ile posiłków zje. Ważne ,żeby makro się zgadzało.

 

Pięć posiłków i zakaz jedzenia po 18 to dwa największe mity jeżeli chodzi o zagadnienie diety powielane przez telewizję i artykuły/posty znawców dietetycznych. 5 posiłków nie "podkręci" metabolizmu. Efekt końcowy będzie taki sam gdybyśmy całe zapotrzebowanie zjedli w jednym posiłku czy w stu posiłkach. Co do jedzenia po 18 to tak naprawdę na bilans energetyczny należy patrzeć nie tylko na przestrzeni dnia ale tygodnia a nawet miesiąca. Przykładowo gdy nasze dzienne zapotrzebowanie wynosi 3000 kcal to gdy jednego dnia zjemy 2500 kcal a następnego 3500 kcal nie będzie to miało żadnej różnicy jeżeli chodzi o kompozycję naszego ciała gdy byśmy zjedli w oba te dni 3000 kcal. 

 

 

Podsumowując: 

 

Ilość posiłków jak i odstęp po między nimi nie ma żadnego znaczenia w kwestii kompozycji naszego ciała pod warunkiem ,że zgadzają się nasze kalorie i makroskładniki. Jedz po 18 śmiało, możesz nawet 5 minut przed pójściem spać zjeść coś jeżeli zgadza się to z twoim makro, wszystko będzie w porządku i będzie miało to taki sam efekt jak byś zjadł to np. 4 godziny przed pójściem spać.

 

 

 

Pozdrawiam i na przyszłość @after zasięgnij wiedzy a potem wypowiadaj się na dany temat :)


  • 0

after
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od września 2014
  • Wzrost [cm]:175
  • Pas [cm]:87
  • Waga [kg]:71

Napisano Ponad rok temu

Re: Ilośc posiłków i godziny

Wiesz co wydaje mi się to trochę dziwne wnioskuje po twojej wypowiedzi ze mając zapotrzebowanie np 2300 kal i pokrywając to zapotrzebowanie jednym posiłkiem na dobę np śniadaniem  lub kolacją a następnie po 5 minutach pójście spać i kontynuacją tego przez dłuży czas  nie będzie miało żadnych negatywnych skutków no to sory Cię  bardzo ale jako nie ekspert uważam to za głupotę  


  • 0

Walka ze słabościami 
Nigdy nie jest prosta.Jest jednak najcenniejsza,bo zwyciężona sprawia,że słabość przestaje istnieć.


migrad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:187
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Ilośc posiłków i godziny

Wiesz co wydaje mi się to trochę dziwne wnioskuje po twojej wypowiedzi ze mając zapotrzebowanie np 2300 kal i pokrywając to zapotrzebowanie jednym posiłkiem na dobę np śniadaniem  lub kolacją a następnie po 5 minutach pójście spać i kontynuacją tego przez dłuży czas  nie będzie miało żadnych negatywnych skutków no to sory Cię  bardzo ale jako nie ekspert uważam to za głupotę  

 

Spokojnie, też jak kiedyś usłyszałem to pierwszy raz pomyślałem dokładnie tak samo jak ty. Lecz po zagłębieniu się w temat i eksperymentów na sobie doszedłem do wniosku ,że to prawda. Jest też coś takiego jak IF- intermitent fasting (google jak nie wiesz). W skrócie masz okno jedzenia np. 4 godziny i w tym czasie musisz zmieścić całe swoje zapotrzebowanie. Przez 20 godzin nic nie jesz tylko woda i produkty bez wartości energetycznej np. pepsi max, cola zero. To działa. Polecam poczytać a zmieni ci się drastycznie punkt widzenia jeżeli chodzi o odżywianie. Tak było w moim przypadku. Najpierw zmasowałem przy wzroście 187cm z 65 kg do 85kg w 7 miesięcy (październik-kwiecień) lecz pierwsze 3 miesiące szło powoli. Od stycznia do kwietnia + 15 kg. Od połowy kwietnia redukcja. Jem co chce tylko pilnuje ,żeby zgadzało mi się makro i kalorie. Jem od 2 do 4 posiłków dziennie i ostatni bardzo późno ok. 23 i jest to też dosyć kaloryczny posiłek. Jakieś 30 min przed pójściem spać. Od kwietnia do teraz -7kg (78kg) Co tu więcej powiedzieć - działa i tyle. Ta wiedza odmieniła moje życie.

 

Zgłęb temat (IIFYM - google ) a odmienisz swoje życie.

 

Życzę powodzenia :)


  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Ilośc posiłków i godziny
Jak jesteś na ujemnym bilansie to też się pali tłuszcz. Po co chodzić głodny cały dzień skoro można spokojnie rozbić pulę kalorii na 4-5 posiłków. Jest sporo zwolenników if-a ale wg mnie lepiej jeść regularnie w odstępach czasu wtedy niskie kcal tak nie męczą s i człowiek mniej nerwowy ;)

nol9.jpg

www.massagepeter.se


migrad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:187
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Ilośc posiłków i godziny

Nie wiem czy wiesz ale właśnie jedząc 5 posiłków jest się głodnym bo jesz mniejsze porcje (dotyczy osób z małą pulą kalorii) Gdy ktoś ma 2000 kcal to ma posiłki po 400 kcal czyli mało. Lepiej zjeść 2/3 duże posiłki i wtedy jest się nasyconym i nie myślisz o jedzeniu tylko zajmujesz się sprawami bardziej istotnymi (rodzina, praca, znajomi itp)

 

Oczywiście gdy ktoś ma >3000 kcal to ciężko było by to zjeść w dwóch posiłkach. Wtedy 5 ma sens ale tylko ze względu na wygodę. :)


  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Ilośc posiłków i godziny
Tak się składa że próbowałem różnych sposobów odżywiania i jakoś zawsze wolę jeść mniej a częściej jak ktoś schodzi na 2000 kcal i je czyste posiłki a nie jakieś gówno z mc lub inny syf to ma problem ale jak jemy czysto to zawsze jest możliwość choć trochę się najeść nawet przy mniejszych porcjach, nie musisz się ze mną zgadzać a ja nie muszę z tobą ale fascynacja if trochę mnie przeraża

nol9.jpg

www.massagepeter.se


after
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od września 2014
  • Wzrost [cm]:175
  • Pas [cm]:87
  • Waga [kg]:71

Napisano Ponad rok temu

Re: Ilośc posiłków i godziny

pewnie ja  przez 4 miesiące byłem na diecie przyjmowałem tylko 1600 kal dziennie i najważniejszą rzeczą jaką polecał mi dietetyk było 4 regularne posiłki owszem przez pierwsze kilka dni była to dla mnie męczarnia ale po pewnym czasie się przyzwyczaiłem a dzięki odpowiednio dobranej diecie  bogatej w mięso owoce i warzywa nie czułem głodu ani jakieś super chęci na słodycze albo jakieś śmieciowe jedzenie 


  • 0

Walka ze słabościami 
Nigdy nie jest prosta.Jest jednak najcenniejsza,bo zwyciężona sprawia,że słabość przestaje istnieć.


migrad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:187
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Ilośc posiłków i godziny

ja się nie fascynuje if to był tylko przykład ,że można zjeść wszystko w jednym posiłku i bez znaczenia. Nie korzystam z if i nie zamierzam :)

 

 

Pozdrawiam


  • 0

after
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od września 2014
  • Wzrost [cm]:175
  • Pas [cm]:87
  • Waga [kg]:71

Napisano Ponad rok temu

Re: Ilośc posiłków i godziny

nie no spoko każdy ma prawo do swojej opinii i wyrażenia swoich poglądów w końcu na takich zasadach działają fora :) 

Pozdrawiam również ;) 


  • 0

Walka ze słabościami 
Nigdy nie jest prosta.Jest jednak najcenniejsza,bo zwyciężona sprawia,że słabość przestaje istnieć.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024