Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kalistenika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

Matixd
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kalistenika

Witam, jaki trening dla 17 latka o wadze 65kg z kalisteniki i czego jeść dużo ?


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

Polecam trening domatora - tam masz wiele ćwiczeń z wykorzystaniem cięzaru ciała.

 

Trening Domatora


  • 0

TKWM


faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

proponuje się jednak nie ograniczać do ćwiczeń bez ciężaru;

 

jak by nie było kalistenika to wykastrowana siłownia


  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

proponuje się jednak nie ograniczać do ćwiczeń bez ciężaru;

 

jak by nie było kalistenika to wykastrowana siłownia

 

Albo na odwrót :P 

 

Wszystko zależy od naszego celu. Ilu jest gości którzy  potrafią wycisnąć ponad 100 na klatę, a ilu jest tych którzy potrafią się podciągnąć jednorącz na drążku ? :D są różne rodzaje siły. 

jeżeli chodzi o trening z ciężarem ciała to przede wszystkim lektura skazany na trening do tego polecam profile youtube: majorfitness, calisthenic movement , brendon meyers 


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

Albo na odwrót :P

 

Wszystko zależy od naszego celu. Ilu jest gości którzy  potrafią wycisnąć ponad 100 na klatę, a ilu jest tych którzy potrafią się podciągnąć jednorącz na drążku ? :D są różne rodzaje siły. 

jeżeli chodzi o trening z ciężarem ciała to przede wszystkim lektura skazany na trening do tego polecam profile youtube: majorfitness, calisthenic movement , brendon meyers 

w treningu z dodatkowym obciążeniem nikt nie każe ograniczać się do wyciskania, tak samo możesz się podciągać na jednej ręce i to z dodatkowym obciążeniem czego kalistenika zakazuje i jakiego ćwiczenia byś mi nie przedstawił zawsze jego forma z dodatkowym obciążeniem będzie oznaczała bardziej zaawansowaną wersję i by je wykonać będzie trzeba większej siły, jak również to obciążenie umożliwi dalszy progres

 

ps 100 na klate to kiepski wynik XD


Użytkownik faluś edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

Oczywiście w kali można dodawać obciążenie szczególnie w zaawansowanym stadium treningowym, pozwala to zwiększyć siłę, ale chodzi przede wszystkim o wykonywanie coraz to bardziej skomplikowanych i wymagających większej siły ćwiczeń.

Kali w pewnym stopniu to już gimnastyka, a gimnastycy z reguły mają sylwetki niesamowicie atletyczne ;)

 

Można o tym gadać godzinami ale siła sile nierówna :)


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

Właśnie w kali nie można dodawaać obciążenia, znaczy się można ale z dodatkowym obciążeniem to już nie kali XD

Kalistenika = trening z obciążeniem własnego ciała.

...i to nie jest mój wymysł tylko po prostu definicja kalisteniki


Użytkownik faluś edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

Teoretycznie tak, ale schemat ćwiczeń zostaje ten sam- siła grawitacji... ;)


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

trochę źle napisałeś bo siła grawitacji działa w każdym ćwiczeniu nawet w maszynach, może prócz gum i ekspanderów XD

tak czy inaczej wiem co miałeś na myśli- ćwiczenia, które przenoszą ciało w przestrzeni takie jak przysiady, podciągania na drążku, różnego rodzaju pompki, tylko zauważ że to są również najskuteczniejsze ćwiczenia w kulturystyce, no może z jedną różnicą bo nie wykonuje się pompek na rękach z obciążeniem ponieważ może być to bardzo groźne (ciśnienie w czaszce) zastąpione one są żołnierskim, ale za to dochodzi jeszcze MC- czyli kolejne ćwiczenie przenoszące ciało w przestrzeni, którego w kali po prostu dla zasady nie ma, na wiosło też tam nie ma miejsca, może to już nie typowo ćwiczenie "przenoszące ciało" ale skuteczności rozwoju pleców nie można mu odmówić, go tego cała gama podrzutów, zarzutów, rwań, high pull'i itd

 

...do czego zmierzam, broń Boże nie namawiam do kulturystyki, tylko pokazać że kalistenika to ograniczanie się na siłę co dla mnie jest po prostu absurdalne, bo zarówno jeśli chodzi o siłę, wytrzymałość czy masę mięśniową ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem mają dużo większy potencjał. Nie chodzi nawet o targanie sztang, tylko wszelakiego rodzaju ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem np przysiady z laską na barkach itd


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

Zapraszam też do założenia dziennika treningowego. Prowadząc dziennik szybciej uzyskasz kompleksową pomoc i będziesz notował postępy ;)


Mateusz Pawlak ;)


KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

Tak tyle że ograniczasz kali do kilku ćwiczeń a tak naprawdę jest ich cała gama od prostych typu:

pompki po skomplikowane pompki w staniu na rękach, pompki na jednej ręce

przysiady- przysiady na jednej nodze które tak naprawdę mało kto potrafi (można dorzucać sobie jeszcze do nich kettle) 

Cała gama podciągnięć o muscle upach nie wspominając.

Marty wciąg? Cała gama mostków po tzw. most zwodzony...

 

Oczywiście zgodzę się, że największa sylwetkę zbuduje się na sztandze, ale niektórym też zależy na symetrycznej, naturalnej i nieprzerośniętej zbytnio sylwetce i tu fajną alternatywą jest kalistenika.

Faluś dla Ciebie filmik z ćwiczeniami bo zawsze będę polecam robienie ćwiczeń z własnym ciężarem ciała przed albo po treningu na siłowni ;) chociażby dla samej większej sprawności.


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

dalej mnie nie zrozumiałeś;

 

te pompki na jednej ręce będą konkretniejsze od pompek na jednej ręce z ciężarem? chyba nie bardzo, a w kalistenice o tych drugich nie może być mowy- taka ideologia, której jeszcze raz podkreślę ja nie wymyśliłem

 

most zwodzony ciekawe ćwiczenie, aż wygoglowałem szczerze zdziwiłem się, że jest jakieś ćwiczenie w którym bierze udział tyle grup mięśniowych, myślałem że to będzie coś w stylu supermenów XD

 

kalistenika nie ma nic wspólnego z "proporcjonalną" sylwetką, pierwsze co przychodzi na myśl- nogi

zresztą do kali nie można tak podchodzić, to nie sport sylwetkowy, jedyne co można osiągnąć to przez niektórych subiektywnie patrząc estetyczną sylwetkę

tak czy inaczej by zbudować "subiektywnie estetyczną" sylwetkę z ciężarem zrobi się to znacznie szybciej, z "przerośnięciem" tu wszystko zależy od miski popatrz chociaż na takiego Bruce'a Lee, on też przerzucał ciężary a wyglądał jak szczur XD

 

 

aaa jeszcze na koniec chciałbym przestrzec przed siadami na jednej nodze jeśli ktoś chce długie lata zachować zdrowy kręgosłup


  • 1

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

 

 

aaa jeszcze na koniec chciałbym przestrzec przed siadami na jednej nodze jeśli ktoś chce długie lata zachować zdrowy kręgosłup

 Pistolety są mniej zdrowe od MC lub Przysiadów ze sztangą? :D No nie sądzę :D

 

Nowoczesna kalistenika to przede wszystkim treningi hybrydowe czyli takie, że w niektórych ćwiczeniach dopuszczane jest użycie dodatkowego obciążenia np. przy podciąganiu, dipach, pistoletach, pompki z partnerem itp. to również coraz bardziej popularny streetworkout. Zamykasz kali w jednym worku :)

 

Zgadza się, że to nie sport sylwetkowy, ale tak jak każdy sport wyrabia zupełnie inna sylwetkę, a w wypadku Kali wyrabia naturalną. Popatrz na posągi chociażby z okresu starożytnych greków i rzymian, myślisz, że ona są wymyślone? :) Niestety tak kiedyś ćwiczono a siłownia jest wymysłem dużo bardziej nowocześniejszym.

Oczywiście nie wyrobisz ogromnych kopyt ale da się wyłuskać z nich i czwórki i dwójki w fajnych proporcjach względem całej sylwetki.

Ale Bruce też podciągał się na jednej ręce, a także potrafił zrobić pompkę jedną ręką na 2 palcach   :)! Poza tym rasa żółta genetycznie jest słabsza fizycznie 


Użytkownik KAM edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

 Pistolety są mniej zdrowe od MC lub Przysiadów ze sztangą? :D No nie sądzę :D

Oczywiście że tak. W przysiadach czy mc jest zachowana naturalna krzywizna kręgosłupa, również głowa kości udowej w panewce dobrze siedzi, więc nie ma obawy przed przepukliną kręgosłupa czy uszkodzeniem stawu biodrowego. W pistoletach chciał, nie chciał stopa musi być ustawiona na środku ciężkości co się równa niekorzystnemu ustawieniu stawu biodrowego jak i przekrzywieniu miednicy.

 

 

 

 

Nowoczesna kalistenika to przede wszystkim treningi hybrydowe czyli takie, że w niektórych ćwiczeniach dopuszczane jest użycie dodatkowego obciążenia np. przy podciąganiu, dipach, pistoletach, pompki z partnerem itp. to również coraz bardziej popularny streetworkout. Zamykasz kali w jednym worku :)

Hybrydy ok i jak najbardziej jestem za :-) . Tylko cały czas rozmawiamy o kalistenice, gdzie nie ma miejsca na ciężar i o tym cały czas piszę.

 

 

 Zgadza się, że to nie sport sylwetkowy, ale tak jak każdy sport wyrabia zupełnie inna sylwetkę, a w wypadku Kali wyrabia naturalną. Popatrz na posągi chociażby z okresu starożytnych greków i rzymian, myślisz, że ona są wymyślone? :) Niestety tak kiedyś ćwiczono a siłownia jest wymysłem dużo bardziej nowocześniejszym.

Siłownia siłownią, chodzi o dodatkowe obciążenie. Posągi? Posągu nie robili z byle jakiej osoby tylko z ponadprzeciętnej, zresztą nieliczni lecąc na "sucho" dziś taką sylwetkę osiągają, choć owszem są freaki genetyczne XD Naturalne jest to, że ciało ludzkie przyzwyczaja się do tego co robi, w niektórych dziedzinach min przez przyrost tkanki mięśniowej.

 

 

 

Oczywiście nie wyrobisz ogromnych kopyt ale da się wyłuskać z nich i czwórki i dwójki w fajnych proporcjach względem całej sylwetki.

 

Więc o jakiej "symetrii" mowa? XD

 

 

 

 Ale Bruce też podciągał się na jednej ręce, a także potrafił zrobić pompkę jedną ręką na 2 palcach   :)! Poza tym rasa żółta genetycznie jest słabsza fizycznie 

 

a kto mu bronił? Przecież cały czas piszę by się nie ograniczać i niech każdy robi co chce, tylko ograniczanie się do samych ćwiczeń bez ciężaru wg ideologi kalistenicznej moim skromnym zdaniem jest bez sensu. Oczywiście możesz mieć inne zdanie, zresztą jak każda inna osoba co mnie czyta, tyle że ja swojego nie zmienie XD
 


  • 1

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

Więc i tak się nie dogadamy ;)


  • 1

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

Też mi się tak wydaje.

Na prawdę dalej nie widzisz tego, że ideologiczne ograniczanie się na siłę do ćwiczeń bez dodatkowego obciążenia jest bez sensu? XD


  • 1

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

Nie widzę. Idąc twoim tokiem myślenia ludzie ćwiczyli by tylko na siłowniach ;)

A ludzie chcą ćwiczyć różne rzeczy nie tylko dźwigać żelastwo. 

Przecież to jest własny wybór ograniczenie się do ciężaru własnego ciała i zasobem wiedzy trzeba pomagać ludziom tak żeby przynosiło im to maksymalne efekty a w kalistenice jest to możliwe tylko trzeba znać progresje ćwiczeń, odpowiednią technikę. Ja uważam, że tego typu ćwiczenia są bardzo pożyteczne i zdania nie zmienię. 

Najgorsze jest takie podejście ze traktuje się kali jako formę treningu wytrzymałościowego, wysoko-powtórzeniowego.

Możemy tak polemizować cały czas :D  


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

Tylko prawda jest taka że street workerzy ci którzy prezentuja BDB sylwetkę prócz treningu z własnym ciężarem jako solidne uzupełnienie stosują ciężkie treningi typu FBW. 2 treningi siłowe w tygodniu kilka na drązku ;)

 

W tym sporcie nie chodzi o dużą masę a siłę i wytrzymałość właśnie + elastyka mięśnia


Mateusz Pawlak ;)


faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

Kam z całym szacunkiem ale mam wrażenie, że nie czytasz moich postów ze zrozumieniem XD

 

 

Nie widzę. Idąc twoim tokiem myślenia ludzie ćwiczyli by tylko na siłowniach ;)

 

Nie chodzi nawet o targanie sztang, tylko wszelakiego rodzaju ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem np przysiady z laską na barkach itd

i tam jeszcze pare innych wzmiane z mojej strony pewno było

 

 

 


 

 

A ludzie chcą ćwiczyć różne rzeczy nie tylko dźwigać żelastwo. 

a i oczywiście :)

 

 


 


Przecież to jest własny wybór ograniczenie się do ciężaru własnego ciała

 

co nie zmnienia faktu że to głupota podobna do kastracji o czym na samym początku pisałem XD

 


 

 

N i zasobem wiedzy trzeba pomagać ludziom tak żeby przynosiło im to maksymalne efekty a w kalistenice jest to możliwe tylko trzeba znać progresje ćwiczeń, odpowiednią technikę.

po pewnym czasie, krótkim czasie, większość ćwiczeń kalistenicznych zmienia się w formę aerobów, można stosować techniki jakie się chce, wstępne zmęczenie, bardzo wolne powtórzenia czy hiperserie ale rom danego mięśnia i tak będzie na tyle długi że to będzie po prostu aero XD no może prócz podciągania na drążku bo nie znam osoby która podciągnie się chociażby z 50x ba nawet z 40x nota bene rekordziści w ilości powtórzeń na drążku ćwiczyli z dodatkowym ciężarem

 

Niestety też dużo ćwiczeń nie służy długowieczności kręgosłupa i stawów, na prawdę przestrzebam przed pistoletami dużo lepszą alternatywą jest przysiad bułgarski, a co z pistoletami nie tak pisałem gdzieś wyżej, kolejne pozornie grożne ćwiczenia to różnego rodzaju kombinacje na brzuch czy to a6w czy brzuszki albo co kolwiek innego, nie ma co się okłamywać każdego rodzaju wygięcia czy skręcanie kręgosłupa dosłownie go niszczą, oczywiście głupotą by było wsadzenie kija do tyłka i chodzić tak cały czas, ale jednak należy wybierać te ćwiczenia najmniej obciążające dyski

 

...ogólnie kalistenika odpuszczając jakieś dziwne wynalazki w stylu pistoletów jest bezpieczna jeśli chodzi o układ kostno stawowy, pod warunkiem że ćwiczenia są wykonane poprawnie no i by najprościej powiedzieć szkołą Poliquina jest zachowanie odpowiedniego balansu siłowego

napewno 1000x lepsze jest taki rodzaj sportu (dla zdrowia kręgosłupa) niż siedzenie przy tv z piwkiem

 

 

 

NJa uważam, że tego typu ćwiczenia są bardzo pożyteczne i zdania nie zmienię. 

 

 

Jak najbardziej również tak uważam. Kalistenika powinna być wykorzystywana w szkołach na wf'ach by mniej kaleczniaków było XD Sam po wstaniu z wyra często wykonuję jakieś pompki czy przysiady- lepiej to pobudza niż kawa :) (no ale ekspander też używam co już kali nie jest XD )

 

 

Najgorsze jest takie podejście ze traktuje się kali jako formę treningu wytrzymałościowego, wysoko-powtórzeniowego.

 

a jak można to traktować? jak napisałem wcześniej tak długi rom nie pozwoli na nic innego jak budowa wytrzymałości i to jeszcze tlenowej XD

 

 

 

 

N

Możemy tak polemizować cały czas :D

 

Ktoś nas przeczyta zobaczy argumenty za i przeciw ograniczaniu się i wybierze coś dla siebie.

Więc nie na darmo piszemy :)

 

 

Tylko prawda jest taka że street workerzy ci którzy prezentuja BDB sylwetkę prócz treningu z własnym ciężarem jako solidne uzupełnienie stosują ciężkie treningi typu FBW. 2 treningi siłowe w tygodniu kilka na drązku ;)

Wszyscy sportowcy czy to piłkarze, koszykarze, maratończycy, rzutniarze (dobrze napisał? XD ) młotem, gimnastycy itd oczywiście prócz kalisteników ćwiczą z dodatkowym obciążeniem XD

 

 

 

TW tym sporcie nie chodzi o dużą masę a siłę i wytrzymałość właśnie + elastyka mięśnia

 

jaka siła?! XD Ani siły względnej, ani bezwzględnej nie mają, co najwyżej dobrą szerokopojętą sprawność XD
 


Użytkownik faluś edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

jureknowy1
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika

witam.

jestem nowy mam wiele pytan i niewiem jak i kogo sie poradzic. chce a w sumie to zaczalem przygode z silownia.....tylko ze zazywam od kilku lat, wczesniej jedna tabletke po ostatniej kontroli u lekarza juz tylko pól tabletki zawsze rano o nazwie BETO ZK 50. czy moge zazywac odzywki no i jakie ? kilka lat temu troche serce mi galopowalo..nierówno pracowalo...teraz jest ok ale ciagle musze brac rano pól tej tabletki. czy ktos mial lub ma podobna sytuacje?? w tej chwili zazywam gajnera.....pozdrawiam


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024