Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odpoczynek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Niekonieczny
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Odpoczynek

Niedawno zacząłem ćwiczyć i mam taki zapał że ćwiczę codziennie. Po tygodniu/dwóch odczuwam zmęczenie. Czuję że mniej robię powtórzeń w seriach bo nie daję rady. Pytanie moje brzmi jak odpoczywać? Gdy w jakimś dniu nie zrobiłem treningu to czułem że to dzień stracony. Jak odrzucić takie myśli?


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpoczynek

Jaki staż treningowy?

Jak wygląda twój plan treningowy? ( opisz go dokładnie)


  • 0

TKWM


Niekonieczny
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpoczynek

Dopiero zaczynam. Ćwiczę od ok 1,5 tygodnia tylko że co dziennie bo nie wiem jak ustalać sobie odpoczynek. Co dziennie robię  4 serie po 8-12 powtórzeń takich ćwiczeń jak: przysiady ze sztangą, wyciskanie żołnierskie, pompki oraz 3 serie po 8-12 powtórzeń podciąganie na drążku (do 8 powtórzeń), uginanie ramion ze sztangą, wyciskanie francuskie sztangi leżąc. Dodatkowo skaczę na skakance oraz niesystematycznie biegam.


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpoczynek

Jakim systemem treningowym ćwiczysz? Opisz to dokładnie i szczegułowo. Jak wygląda twoja dieta? Po ile śpisz? 

 

To nie jest tak że wystarczy trenować codziennie i będzie progres. Aby móc trenować 5/6 dni w tygodniu siłowo potrzeba przemyślanego planu dopiętej diety i dobrej dawki snu.


Mateusz Pawlak ;)


Niekonieczny
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpoczynek

Nie wiem o co chodzi w pierwszym pytaniu. Moja dieta o ile można to nazwać dietą, to to co jest w domu że tak powiem. Staram się jeść możliwie zdrowo. Warzywa, owoce w szczególności ( marchewka, pomidor, ogórek, jabłka, banany, winogrono, pomarańcza) wszystkiego po trochu. Na obiad spożywam to co każdy w mojej rodzinie. Na śniadanie jadam kanapki z wędliną oraz pomidor bądź ogórek, również często daję jajko. W pracy o 10:00 zjadam 4 kanapki z wędliną oraz jakimś warzywem (często rzodkiew lub jajko). Około 15:00 obiad to tak jak już wspominałem. Około 18:00 na kolację kanapki, ryż z mięsem i sosem ( podobnym jak go spaghetti ), jajecznice, omleta. Różnie. To są dania, które sam sobie przyrządzam. Po prostu jem to co mam w lodówce. Jeśli chodzi o sen to zależy od pracy. Jeśli mam 1 zm. to od 22-5 (7h) jak mam 2 zm. to od 24-9 (9h) jeśli mam 3 zm. od 13-19 (6h).


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpoczynek

twoja dieta nie ma wiele wspólnego z tym co powinien jeść człowiek trenujący siłowo. Za mało białka i kalorii = osłabienie z treningu na trening.


Mateusz Pawlak ;)


Niekonieczny
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpoczynek

Nad dieta pracuję. Dopiero zaczynam i szukam motywacji, a nie dołujących faktów. Doradź odnośnie diety jakieś wskazówki dla początkującego na co zwracać szczególną uwagę czy coś.  A co ze snem? Odpowiednie ilości snu? 


  • 0

Magdalena83
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1624 postów
  • Pomógł: 35
118
Bardzo Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Staż [miesiące]:78
  • Wzrost [cm]:165
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:89
  • Pas [cm]:67
  • Udo [cm]:55
  • Przysiad [kg]:70 - 3/3/15
  • Wyciskanie [kg]:moj max 100
  • Martwy ciąg [kg]:100 - 4/3/15
  • Waga [kg]:59

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpoczynek

W sprawie diety załóż nowy temat w odpowiednim dziale DIETA.

Co do snu, zaleca się 7-9 godzin,.. ale każdy jest inny i potrzebuje mniej lub więcej tego snu, słuchaj swojego organizmu.


  • 0

Dołączona grafika




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024