Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebuję plan ćwiczeń dla początkującego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Kuczon
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Potrzebuję plan ćwiczeń dla początkującego

Witam serdecznie wszystkich koksów  :) mam prośbę z okazji że jestem początkujący totalnie nie mam pojęcia jak się "za to zabrać" wiem co chce osiągnąć ale za cholerę nie umiem stworzyć sobie planu treningowego  :( dlatego postanowiłem się tutaj zgłosić, może zacznę od początku

 

- Wiek : 22

- Wzrost : 178

- Waga : 98

- Waga planowana : 80
- Staż treningowy : brak jakichś większych osiągnięć

- Ile robisz treningów w ciągu tygodnia? : planuje 6

- Rodzaj Twoich treningów : siłowy na sprzęcie

- Intensywność Twoich treningów : ile fabryka dała

- Czy zazwyczaj szybko chudniesz czy masz tendencję do tycia? : raczej tyję

- Co uważasz za najtrudniejsze w stosowaniu dobrego odżywiania? : aktualnie mam mocną motywację

- Czy stosujesz suplementy i jeśli tak to jakie oraz od jak dawna(czy systematycznie?) : w sumie tylko spalacz tłuszczu raz dziennie od jakiegoś miesiąca jest to FIghter Stimulator

- Kontuzje/Urazy : brak

 

ogólnie nie będę się rozpisywał od tego jak postanowiłem zacząć ćwiczyć itp. posiadam do dyspozycji :

2x sztanga

2x komplet hantli

1x ławeczka do brzuszków

1x ławeczka do wyciskania

 

i prosił bym gdybyście mogli z łaski swojej rozplanować mi jakoś ćwiczenia na tym  :) jak wcześniej wspomniałem planuje trenować 6 dni w tygodniu a w niedzielę odsapnąć jak to się mówi, ogólnym moim celem jest zrzucenie zbędnego tłuszczu w zamian za masę mięśniową dlatego też nie koniecznie muszę schodzić z wagi  :)

 

z góry dziękuję i pozdrawiam  ;)


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję plan ćwiczeń dla początkującego

Nie określiłeś ile dokładnie trenujesz.

Jak wygląda twój obecny plan treningowy?

Większa częstotliwość treningów nie przyspieszy spalania tkanki tłuszczowej bo to  jest zależne od diety.

Na początku starczą 3-4 dni w tygodniu


  • 0

TKWM


Kuczon
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję plan ćwiczeń dla początkującego

trenuje około 2h, odnośnie obecnego planu treningowe aż wstyd się przyznać, a częstotliwość treningów u mnie jest po prostu uzależniona od tego że takie 6 dni mi odpowiada, tzn jakoś lepiej się czuje mając tylko jeden dzień w tygodniu wolny od ćwiczeń niż jak miałbym te 4 czy 3 dni wolne, chociaż nie ukrywam nie znam się dlatego napisałem na forum, a te 6 dni jest podane jako taki no nie wiem :D ile jestem w stanie ćwiczyć w tygodniu o tak bym to bardziej nazwał


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję plan ćwiczeń dla początkującego

Trening  siłowy powinien zajmować od 40 minut do 60 minut

Na początku wykonujemy treningi o małej objętości i ten czas w zupełności starczy

 

Mięśnie potrzebują czas na regenerację, dlatego 4 dni to maksimum

 

Rozpisz  czytelnie i dokładnie jak wygląda twój plan treningowy


  • 0

TKWM


Kuczon
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję plan ćwiczeń dla początkującego

tak jak wspomniałem no aż wstyd się przyznać, po pierwsze nie znam "profesjonalnej" terminologii, po drugie wykonuje ćwiczenia które znam i wydają mi się dobre

więc tak

 

podnoszenie hantli 6 serii po 12 powtórzeń 

brzuszki 6 serii po 40 powtórzeń

wyciskanie sztangi 6 serii po 6 powtórzeń

takie jakby odwrotne brzuszki 6 serii po 20 powtórzeń (na ławeczce do brzuszków kładę się na brzuchu nie na plecach i robię no tak jakby te odwrotne brzuszki proszę się nie śmiać :( nie wiem jak to się nazywa i czy wg. ma jakąś nazwę)

przysiady ze sztangą 6 serii po 20 powtórzeń

 

tak to w sumie wygląda, znaczy może nie do końca bo tutaj w zależności czy mam jeszcze siłę czy nie wykonuję powtórzenie wszystkiego od początku tyle że redukując serie do 3, no i jeśli po ponownym przejściu dalej mam siłę znowu od początku trzymając się już 3 serii

 

sam dobrze wiem że mój "plan treningowy" jest do bani jednak z okazji braku czasu w tygodniu (teraz swój wolny czas spędzam na domowej siłowni) no nie mam kiedy przeszukiwać internetu w poszukiwaniu jakichś planów treningowych które wykorzystywały by tylko lub w głównej mierze moje akcesoria domowe :/ masę planów które znalazłem korzystają z maszyn no których nie posiadam.


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję plan ćwiczeń dla początkującego

Podstawowym treningiem  idealnym na poczatek jest trening full body workout(fbw)

jest to trening ogólnorozwojowy gdzie ćwiczymy całe ciało na treningu

http://forum-kult...l-body-workout/

http://forum-kult...początkujących/

 

Tym treningiem bym radził ćwiczyć dopóki będą efekty. Potem można zmodyfikować ten plan i dalej nim ćwiczyć albo przerzucić się na inną metode np trening dzielony(split) albo push pull


  • 0

TKWM


23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję plan ćwiczeń dla początkującego

Zachęcam do zakładania dziennika treningowego.Dzięki dziennikowi można notować  swoje postępy.

Dziennik Treningowy


  • 0

TKWM




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024