Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
Nie znasz teorii dynamicznej sfery ?

Nikt nie neguje skuteczności rzeczy skutecznych - np judo. Tak jak neguje się oddychania.

Jaką filozofię posiada aikido? Jaką filozofię przekazuje ci twój nauczyciel na treningach ?
Sprawdź w encyklopedii termin "filozofia".

Idź na turniej vale tudo - pokaż że twoje koncepcje są prawdziwe. Zakończysz temat.


Ps. Jersey, masz jeszcze te chrupki i colę ?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

No i co z tego, że jest starszy? To ma mi coś udowodnić? :D Nie do końca rozumiem taką argumentację. Mogłeś powiedzieć kiedy ostatnio zrobiłeś irimi a nie cofać się do PRLu bo na mnie to wrazenia nie robi z całym szacunkiem.

Wiem, że nie rozumiesz. Nie rozumiesz nawet własnych pytań. Zapytałeś, czy kiedyś zrobiłem irimi nage, a nie kiedy ostatnio. Wiec Ci odpisałem. A dla pewności dodam, że ostatni raz zrobiłem irimi nage w piątek.
Niestety, dla Ciebie, na tym forum jestem użytkownikiem z najdłuższym stażem w Aikido ( 34 lata ) oraz dość długim stażem w BJJ ( sześć lat ). Stale trenuję ( w tym w sportowym klubie z młodymi zawodnikami ), a moi uczniowie mają w aikido czarne pasy. Patrzę więc na wszystko z tej perspektywy. Jeśli masz rozum, to chociażby powinieneś się zastanowić nad tym, co tu piszę. Nawet wtedy, gdy w pierwszym odruchu doznajesz dysonansu poznawczego.
A przy okazji, tak robi irimi nage Bruce Bookman, szósty dan w aikido i czarny pas BJJ:




To jest aikido bliskie mojemu sercu.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

(...) tylko jeden prawdziwy aikidoka czyli Szczepan (...)

Ha! Ostatnia dyskusja w której spieraliśmy się o definicję "prawdziwego aikidoki" była gdzieś w połowie pierwszej dekady tego wieku! Pewnych kryteriów nie spełniał również Szczepan i były kryteria z jego własnej definicji. Było śmiesznie.
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

Nie znasz teorii dynamicznej sfery ?

Nikt nie neguje skuteczności rzeczy skutecznych - np judo. Tak jak neguje się oddychania.

Jaką filozofię posiada aikido? Jaką filozofię przekazuje ci twój nauczyciel na treningach ?
Sprawdź w encyklopedii termin "filozofia".

Idź na turniej vale tudo - pokaż że twoje koncepcje są prawdziwe. Zakończysz temat.


Ps. Jersey, masz jeszcze te chrupki i colę ?


Znam teorię sfery ale nie widzę związku z moim cytatem. No tak teraz będziemy się łapali za słówka... to sprawdź sobie termin aikido jak tak bardzo lubisz definicje. Bo definicja mówi, że aikido jest sztuką walki.

No i co z tego, że jest starszy? To ma mi coś udowodnić? :D Nie do końca rozumiem taką argumentację. Mogłeś powiedzieć kiedy ostatnio zrobiłeś irimi a nie cofać się do PRLu bo na mnie to wrazenia nie robi z całym szacunkiem.

Wiem, że nie rozumiesz. Nie rozumiesz nawet własnych pytań. Zapytałeś, czy kiedyś zrobiłem irimi nage, a nie kiedy ostatnio. Wiec Ci odpisałem. A dla pewności dodam, że ostatni raz zrobiłem irimi nage w piątek.
Niestety, dla Ciebie, na tym forum jestem użytkownikiem z najdłuższym stażem w Aikido ( 34 lata ) oraz dość długim stażem w BJJ ( sześć lat ). Stale trenuję ( w tym w sportowym klubie z młodymi zawodnikami ), a moi uczniowie mają w aikido czarne pasy. Patrzę więc na wszystko z tej perspektywy. Jeśli masz rozum, to chociażby powinieneś się zastanowić nad tym, co tu piszę. Nawet wtedy, gdy w pierwszym odruchu doznajesz dysonansu poznawczego.
A przy okazji, tak robi irimi nage Bruce Bookman, szósty dan w aikido i czarny pas BJJ:

.


Akahige to, że nie uprawiasz tylko aikido to widać na 1 rzut oka, ale miło, że przybliżyłeś mi swój życiorys. Tak jak wcześniej wspominałem, czy sugerowałem techniki aikido są w 100 % skuteczne w pełnokontaktowej walce, ale wymagają całkowitej zmiany podejścia i sposobu walki. Na pewno wasz duże doświadczenie czego z racji wieku, którym się tak obnosisz, nie można ci odmówić. Masz taki a nie inny pogląd na te sprawy dlatego, że masz takie a nie inne doświadczenia z tym związane i tak jak napisałem wcześniej ja w pełni to rozumiem. Pytanie tylko dlaczego znowu przykładasz swoją miarę do innych? To nie jest tak, że ja sobie wierzę w to, że aikido jest skuteczne ja to wiem bo widziałem to i za tym stoi też moje doświadczenie. Oczywiście można nadal zlewać to co mówię no bo co może mieć do powiedzenia 19 letni szczyl.

Moje słowa są też traktowane z niedowierzaniem nie tylko z racji wieku, ale dla tego, że nie sprawdzam regularnie swoich umiejętności w sporcie. Nie uważam, że trening judo czy bjj jest mi potrzebny. Nie jestem zwolennikiem mieszania sztuk walki bo robiąc to w brew pozorom uwsteczniamy się i w jednym i w drugim zwłaszcza jeśli są to tak sprzeczne w założeniach sposoby walki.

(...) tylko jeden prawdziwy aikidoka czyli Szczepan (...)

Ha! Ostatnia dyskusja w której spieraliśmy się o definicję "prawdziwego aikidoki" była gdzieś w połowie pierwszej dekady tego wieku! Pewnych kryteriów nie spełniał również Szczepan i były kryteria z jego własnej definicji. Było śmiesznie.


Taaa... a co tam było ? :D Wymagane upodobnienie do Ueshiby w co najmniej 80 % ? :D


A co do irimi nage to różnie ona wygląda... W moim stylu jest w w ogóle inna.. taka zupełnie nie kontaktowa.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

To nie jest tak, że ja sobie wierzę w to, że aikido jest skuteczne ja to wiem bo widziałem to i za tym stoi też moje doświadczenie. Oczywiście można nadal zlewać to co mówię no bo co może mieć do powiedzenia 19 letni szczyl.

Tokugawa,
Czy ja Ci chociaż raz wypomniałem wiek? Parafrazując klasyka tego forum ( czyli Randalla ) dla mnie możesz być anią123, mam to gdzieś. Odnoszę się wyłącznie do tego, co tu piszesz. A piszesz, jak na razie, kompletne bzdury.

To nie jest tak, że ja sobie wierzę w to, że aikido jest skuteczne ja to wiem bo widziałem to i za tym stoi też moje doświadczenie.

A ja widziałem Yeti, Alliena i Czarną Wołgę, na Yetim zrobiłem kiedyś nikkyo, aż się popłakał. Mam dwa metry wzrostu i umiem puszczać fajerbole.
Chłopie, ogarnij się! Jeżeli ktoś tu zlewa to, co mówisz, to dlatego, że bajki o smokach opowiadasz. Gdzie widziałeś? Co widziałeś? Jakie konkretnie masz doświadczenie? Na forum taki kit nie przejdzie, tutaj musisz się wykazać wiedzą i argumentacją. A Ty podstawowych pojęć nie rozumiesz ( np technika aikido, skuteczność, itd ).

P.S. Zarzut, że ktoś Cię zlewa jest wyjątkowo niestosowny biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu dwóch tygodni walnąłeś 74 posty, na które dostałeś odpowiedź.
  • 0

budo_germanos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
Siema Tokugawa !
Wydaje mi się, iż mam sposób na rozwiązanie twoich problemów. Od 19 do 27 lipca spotykamy się na pewnym obozie AIKIDO w Szklarskiej Porębie. Tam będą podobni do Ciebie idealiści, jednakże w jednym pokoju będzie mieszkać pięcioro sceptyków ( w tym ja) , którzy aikido traktują TYLKO jako ciekawą formę rekreacji ruchowej. Oprócz zbliżonego wieku; ok 50 lat, zamiłowania do wódki i imprez, cechuje nas to, że mamy ponad trzydziestoletni staż w sztukach walki, są wśród nas mistrzowie Polski w karate i boksie.
Przyjedź i pokaż nam o co chodzi w tej " sztuce walki". Mam nadzieję ,że odzyskam "wiarę".
Pamiętaj : pacierza, wódki i kumite nie odmawiamy nigdy !!!
Szklarska Poręba, DW " Maraton " , pokój nr 5
Pozdro, Andrzej O , Żary :)

PS. Akahige, mam nadzieję ,że też będziesz, wódeczka już się chłodzi :) :) :)
  • 0

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

...Tam będą podobni do Ciebie idealiści, jednakże w jednym pokoju będzie mieszkać pięcioro sceptyków ( w tym ja) , którzy aikido traktują TYLKO jako ciekawą formę rekreacji ruchowej. Oprócz zbliżonego wieku; ok 50 lat, zamiłowania do wódki i imprez, cechuje nas to, że mamy ponad trzydziestoletni staż w sztukach walki, są wśród nas mistrzowie Polski w karate i boksie.
Przyjedź i pokaż nam o co chodzi w tej " sztuce walki". Mam nadzieję ,że odzyskam "wiarę".



Ja nie mam jeszcze 50 lat ale też chciałbym zobaczyć o co chodzi w tym "aikidzie" i chętnie popatrzę ;) :) :)
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
Nie chcę Was rozczarować panowie, ale wydaje mi się, że Tokugawa zna tylko aikido internetowe.
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
Chłopak pisał wcześniej że na combat pójdzie bo tam kobiety po tyłkach klepią i brzydko mówią, a Wy do niego z wódą i boksem, degeneraci :)
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
No to jest chyba jedyny sposób, żeby was przekonać. Dziękuję za zaproszenie, ale tym roku wakacje mam zajęte ale może za rok. :D
  • 0

budo_germanos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
Oj wieeeeeeeelka szkoda :cry: , no ale trudno. Podaj w takim razie namiary gdzie trenujesz ,to "Mahomet przyjdzie do góry". My i tak z nudów jeździmy motorkami, to możemy i Ciebie odwiedzić, a jeśli przy okazji dostaniemy lekcję aikido to tylko lepiej . Co Ty na to ???????????? :)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes


Chcesz, adoptuje Cię? Tylko pokaż swoje aikido.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
Kogo adoptujesz ? :)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
No Tokugawe! Wykonał przepiękny unik i wszyscy na forum mogą się...Nie ma czasu w te wakacje.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
A!

Ten unik to tak nie do końca - gang motocyklowy po niego jedzie. ;)

Germanos, do mnie przyjedź jak sie nudzisz. :D
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

No Tokugawe! Wykonał przepiękny unik i wszyscy na forum mogą się...Nie ma czasu w te wakacje.


To nie był unik tylko fakt. :D No ale nie wykluczam w przyszłości jeśli nadal będziecie zainteresowani. Nie wiem z drugiej strony jak niby miało to wyglądać. :D
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
zróbmy zlot VB! :D ;-)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
Za rok? On w tym czasie na judo pójdzie !
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

zróbmy zlot VB! :D ;-)


Życie ci nie miłe ?! przestraszony
:) ;-)
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

Za rok? On w tym czasie na judo pójdzie !


Kto pójdzie na Judo? Ze niby ja? Mówiłem już coś o tym. :D

Rany.... ale offtopic Szczepan nas za to pogromi zaraz. Miało być o irimi nage... :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024