Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

Wymyśliłeś swoja wizję aikido. Proszę bardzo. Ale nie mów, za całe aikido, tylko za swój malutki świat.
Twoje "aikido" może być nawet sadzeniem kwiatków.


Widzisz... w odróżnieniu od ciebie właśnie tego nie robię. Nie mówię, tak jak ty co jest walką a co nie, co jest skuteczne a co nie. Ani razu nie powiedziałem, że moja wizja aikido jest jedyną. Jest wiele wizji, wiele styków nie ma żadnego słusznego i mniej słusznego. Ważne jest czym aikido jest dla ciebie a nie czym powinno być według definicji na wikipedii. Poza tym mój pogląd na aikido podziela wiele osób.
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
Shoryu, podejrzewam, że sam jej nie wymyślił, tylko od małego była mu wtłaczana do głowy ;-)
Ja tylko mam nadzieję, Tokugawa, że w przyszłości Twoje zderzenie z rzeczywistością nie będzie dla Ciebie zbyt bolesne. Pzdr
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
Podałem krótki zbiór przydatnych definicji. Definicje, to takie zdania, mówiące czym coś jest. Nie biorą sie z powietrza, lecz powstają w wyniku żmudnych badań. Ponieważ, ich celem jest jak najbliższe oddanie prawdy o definiowanym przedmiocie.

Ty wymyślasz własne. Pytanie, kto się lepiej zna, profesorowie na uniwersytetach, czy Tokugawa ?
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

Podałem krótki zbiór przydatnych definicji. Definicje, to takie zdania, mówiące czym coś jest. Nie biorą sie z powietrza, lecz powstają w wyniku żmudnych badań. Ponieważ, ich celem jest jak najbliższe oddanie prawdy o definiowanym przedmiocie.

Ty wymyślasz własne. Pytanie, kto się lepiej zna, profesorowie na uniwersytetach, czy Tokugawa ?


:D :D :D :D Dobre :D Profesorowie na uniwersytetach zajmują się tworzeniem definicji na wikipedi? Powiem tak... Aikido nie ćwiczę może super długo bo tylko 12 lat ale to zawsze coś. Powiedz kto lepiej zna się na połowie krabów rybak który robi to przez 12, 20 czy 30 lat czy profesor, który stworzy do tego definicję metody połowu krabów popartą badaniami?
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

Powiedz kto lepiej zna się na połowie krabów rybak który robi to przez 12, 20 czy 30 lat czy profesor, który stworzy do tego definicję metody połowu krabów popartą badaniami?


-źle zadałeś pytanie
rybak czy kapitan trawlera
czym innym są metody chałupnicze a czym innym planowe.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
Dzieciaku, jesteś trollem jakiego to forum jeszcze nie widziało. 8O A widziało wielu. Pierwszy przypadek, gdy dodaje kogoś do ignorowanych. facepalm
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

Powiedz kto lepiej zna się na połowie krabów rybak który robi to przez 12, 20 czy 30 lat czy profesor, który stworzy do tego definicję metody połowu krabów popartą badaniami?


-źle zadałeś pytanie
rybak czy kapitan trawlera
czym innym są metody chałupnicze a czym innym planowe.


Nie chcę się wdawać w szczegóły. Może to nie najlepsze porównanie było, ale chodziło mi o zestawienie wiedzy teoretycznej i praktyki.



Dzieciaku, jesteś trollem jakiego to forum jeszcze nie widziało. 8O A widziało wielu. Pierwszy przypadek, gdy dodaje kogoś do ignorowanych. facepalm


Dziękuję za uznanie. Chociaż ja tak na prawdę nie trolluje. :D
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
O tym piszę.

Powinieneś zestawiać wiedzę kogoś kto zna tylko swoje metody i nie próbował innych (rybak czyli Ty lub Twój instruktor) z wiedzą kogoś kto ma duży przegląd różnych spojrzeń na jeden temat (zawodowego, wykształconego i znającego różne akweny kapitana dużej jednostki).
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

O tym piszę.

Powinieneś zestawiać wiedzę kogoś kto zna tylko swoje metody i nie próbował innych (rybak czyli Ty lub Twój instruktor) z wiedzą kogoś kto ma duży przegląd różnych spojrzeń na jeden temat (zawodowego, wykształconego i znającego różne akweny kapitana dużej jednostki).


Mój sensei jest właśnie taką osobą. To chodzi o to, że jeżeli ktoś nie twierdzi, że aikido to balet to od razu musi oznaczać, że nie ma doświadczenia z innych SW. Tak to cały czas wygląda od początku dyskusji.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
Nie. O tym, że to balet świadczą Twoje argumenty (między innymi sposób wykonywania irimi nage).
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

Nie. O tym, że to balet świadczą Twoje argumenty (między innymi sposób wykonywania irimi nage).


A wiesz, że aikido jest niejednorodne i w każdym stylu irimi nage wygląda inaczej?
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
Tu nie chodzi o wygląd tylko o działanie.
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

Tu nie chodzi o wygląd tylko o działanie.


Zasady działania są takie same ale dynamika jest inna. Nie każda irimi nage to takie aikikaiowe kółeczka.
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

Jeszcze raz.... techniki aikido nie służą do walki.

Aikido jest sztuką walki.

Nie mówię, tak jak ty co jest walką a co nie


;-)

Mhm czyli żołnierze nie zabijają w walce wręcz? Fajnie wiedzieć. :D


Też mnie cieszy że odkryłeś istnienie broni palnej oraz ewentualnie białej. Teraz jeszcze polecam sprawdzić jaki % szkolenia żołnierza w dowolnej armii stanowi nauka walki wręcz i jaki ma ona cel.

Jeśli zdefiniujemy walkę jako zmagania 2 osób, które starają się nawzajem uszkodzić, czy zabić to aikido jest do tego niedostosowane.


99% obecnie istniejących sportów/sztuk walki nie spełnia tych kryteriów.
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

Jeszcze raz.... techniki aikido nie służą do walki.

Aikido jest sztuką walki.

Nie mówię, tak jak ty co jest walką a co nie


;-)

Mhm czyli żołnierze nie zabijają w walce wręcz? Fajnie wiedzieć. :D


Też mnie cieszy że odkryłeś istnienie broni palnej oraz ewentualnie białej. Teraz jeszcze polecam sprawdzić jaki % szkolenia żołnierza w dowolnej armii stanowi nauka walki wręcz i jaki ma ona cel.

Jeśli zdefiniujemy walkę jako zmagania 2 osób, które starają się nawzajem uszkodzić, czy zabić to aikido jest do tego niedostosowane.


99% obecnie istniejących sportów/sztuk walki nie spełnia tych kryteriów.


Sam sobie dopowiedziałeś.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
Z dzisiaj, na aikijujutsu Yoseikan.

  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
Ciekawe video. Zauwaz jak uke jest wychylony w trzeci punkt podparcia i jak dobrze ma kontrolowany kark. Tylko ten kierunek rzutu niesie ze soba niebezpieczenstwo ze uke zrobi kontre, jak pokazal gosciu na tej dziewczynie...Dlatego my rzucamy 'na zewnatrz', kierunek rzutu jest 'poprzez' biodra uke i do rzutu uzywamy calego ciala ktore wykonuje irimi z krokiem do przodu.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes
To i tak była wersja "lajtowa". Rzucani byli karatecy, którzy nie mieli umiejętności padania. Normalnie, całość zamknęła by się w 1,5 kroku - zastopowanie ataku, wejście, rzut. 2 pstryknięcia palcami. Kontrola głowy barkiem, tak że właściwie wszystko można zrobić jedną ręką. Nie ma też wciągnięcia w ruch spiralny, i rozpędzenia bioder uke.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz mi swoje irimi-nage a powiem kim jestes

To i tak była wersja "lajtowa". Rzucani byli karatecy, którzy nie mieli umiejętności padania. Normalnie, całość zamknęła by się w 1,5 kroku - zastopowanie ataku, wejście, rzut. 2 pstryknięcia palcami. Kontrola głowy barkiem, tak że właściwie wszystko można zrobić jedną ręką. Nie ma też wciągnięcia w ruch spiralny, i rozpędzenia bioder uke.


Taka wersja nazywa sie u nas omote, jest faktycznie wykonywana bezposrednio do przodu i da sie wykonac na 1 krok. Wersja ura, zawiera tenkan ktory wykonuje sie po irimi. Czyli jest na 2 kroki.

Wersja omote nie zawiera zatrzymania ataku bo to oznacza strate 1 tempa w ruchu. Zamiast tego wykonuje sie przekierowanie ataku, wychylenie i rzut, wszystko na tempo 1.Dlatego jest mozliwe wykonanie tego na jeden krok. Ale nawet w tym bezposrednim wejsciu trzeba uzyc spirali, inaczej przekierowanie nie jest mozliwe. Jest to jednak spirala bardzo waska, z nieznacznym obrotem bioder i idaca z dolu do gory rozginajac kolana w momencie pierwszego kontaktu. To podbija srodek ciezkosci atakujacego w gore i nieco przesuwa jego biodra do przodu(wiec oczywiscie istnieje tu rozpedzenie jego bioder choc jest to minimalne) W ten sposob uzywa sie ciezaru ciala do wychylenia atakujacego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024