Skocz do zawartości


Zdjęcie

rękawiczki, łatki coś na dłonie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

rękawiczki, łatki coś na dłonie.
Mam mały problem. Zawsze miałem odciski na dłoniach i to naprawdę sporę ale ostatnio po paru dniach ćwiczeń bolą mnie na tyle, że z grymasem bólu na twarzy robię każdą serię kb i podciągania na drążku. Niby mam rękawiczki ale w przypadku KB się one nie sprawdzają. Przy długich seriach w zasadzie ich tylko używam ale strasznie siąkną pot przez co zaczyna się ślizgać i zawijają się okropnie. Myślałem czy by nie zainwestować w takie coś:
Dołączona grafika
tylko nigdzie nie mogę znaleźć opinii na ten temat i nie wiem jak by to się sprawdzało np. przy długich seriach snatchy kb. Miał ktoś może styczność i mógłby się wypowiedzieć?
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.
Też jestem zainteresowany. Ja szukalem gabki w sklepach sportowych, ale nie znalazłem nic takiego. To co Ty wkleiles to gdzid mozna kupić?
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.
Z mojego doświadczenia. Pierwsze co zrobić, to "wyleczyć" odciski. Dać łapom trochę odpocząć. Zainwestować w krem do rąk. Ewentualnie w pumeks.
Potem dobre rękawice i higiena dłoni.
Mówię z perspektywy młotka. Itsu pewnie będzie miał więcej do powiedzenia w tej materii.
Po ketlu tak nie miałem, ale nie szalałem tak jak ty. ;) Za to, od drążka dawały się momentami we znaki. Odpoczynek, moczenie i pumeks.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.
ostatnio w miarę możliwości o to dbam. Po prysznicu zawsze sciągam naskórek pumeksem lub tępym nożem ale i tak wracają odciski przy częstotliwości ćwiczęń 6 razy w tygodniu. No niestety rękawiczki się nie sprawdzają także szukam alternatywy.
Administrator jak wpiszesz w wyszukiwarkę trec grip to w różnych sklepach sportowych i na allegro też są dostępne. Cena około 45 zł. Są dwie wersje.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.
Nie ścinak. Ścieraj, delikatnie, gdy naskórek zmarszczy się od wody. A jeśli naprawdę jest kiepsko, to może skonsultuj z lekarzem. Może maść witaminowa pomoże.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.




Do tego po każdym treningu bardzo szorstka gąbka lub pumeks, a potem porządny krem nawilżający.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.
wszystko ładnie pięknie ale przy kb jest trochę inaczej w szczególności tych ciężkich gdzie chcesz cały czas czuć kontakt z rączką przy cleanach czy snatchach. To samo tyczy się muscle upów. Chwytasz głębiej drążek żeby móć wyciągnąć ten ruch bardziej siłowo z kontrolą i jednostajnym tempem, a nie dynamicznie po przez kopniecie nogami.
Ja nie ścinam odcisków tylko je zdrapuje tempom stroną noża. Ustawiam go prostopadle do odcisków i tak skrobie.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.

wszystko ładnie pięknie ale przy kb jest trochę inaczej w szczególności tych ciężkich gdzie chcesz cały czas czuć kontakt z rączką przy cleanach czy snatchach. To samo tyczy się muscle upów. Chwytasz głębiej drążek żeby móć wyciągnąć ten ruch bardziej siłowo z kontrolą i jednostajnym tempem, a nie dynamicznie po przez kopniecie nogami.
Ja nie ścinam odcisków tylko je zdrapuje tempom stroną noża. Ustawiam go prostopadle do odcisków i tak skrobie.

Przyznaję się bez bicia, że kettli nie używam i nie wiem, jak jest. Ale odnośnie podciągania, to nigdy nie kopię, a spokojnie mogę się podciągać trzymając drążek tak, jak jest opisane na filmach. To samo w martwym ciągu i do pewnego stopnia w power cleanach (bo tam używam hook grip).

PS. Magnezji używasz?
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.
Ja używam czegoś podobnego jak to:
Dołączona grafika

Jak będziesz w jakimś budowlanym sklepie to weź sobie parę i sprawdź, może ci przypasują. To są dosłownie groszowe sprawy. Możesz ewentualnie popatrzeć po bardziej profesjonalnych rękawicach roboczych.

Nie rozumiem dlaczego rękawice na siłownie przeważnie są bez palców. Na palcach też mi się robią jakieś niedoskonałości od trzymania sztangi, a w szczególności kciuk przy hook gripie.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.
Mam takie rękawiczki i o ile bawię się w parku w podciąganie to oki ale do kb są nie wygodne.
Używam magnezji.
Przy podciąganiu nie ma problemu chodzi mi o siłowe wejście do góry przy muscle upach- trzeba dość głęboko chwycic tak jak przy kółkach gimnastycznych.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.

Mówię z perspektywy młotka. Itsu pewnie będzie miał więcej do powiedzenia w tej materii.


niestety nie bedzie mial. po sezonie doprowadzenie u mnie dloni do poziomu takiego ze mozna przejechac dlonia po ponczochach tak zeby oczka nie lecialy zajmowalo przynajmniej 2 miesiace ;) w chwili obecnej nie dzwigam kamieni w pracy regularnie od pol roku i od miesiaca smaruje arcalenem (pomaga po makiwarze). dziewczyna mi powiedziala ze nie pamieta zebym kiedykolwiek mial takie miekkie dlonie mimo ze nadal mam odciski ;)

eksperymentowalem z kremami, rekawiczkami itd. i nie znalazlem rozwiazania moze poza spostrzezeniem ze majac suche dlonie da sie zyc, majac wilgotne lub spocone dlonie ciezko sie robi na drazku czy kettlem bo wtedy wlasnie odciski sie zawijaja.

ja jak mam okres w ktorym moje dlonie dostaja w tylek nie uzywam niczego poza kremem w weekendy. da sie z tym zyc. sa rzeczy ktore bardziej bola ;)

I.

ps. Shouryu Ty robisz mlotkiem 8 h dziennie codziennie?
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.
Robię na 1/2 etatu. ;-) Raz młotkiem 5 kg ( chociaż, to chyba głupota... ) raz 0,3 kg. Zatem rożnie jest, różniście. Podstawa to rękawice. W Juli mają fajne [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tylko młotek nie skręca się w ręce jak kettel. Nie wiem jak by się na nim zachowały. Mają chronić od wstrząsów, nie szorowania uchwytem.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.
ja mam jak itosu. Nigdy mi odciski nie przeszkadzały, choć ludzie mówili że mam dłonie jakbym 10 godzin dziennie przy łopacie spędzał. Jak przejeżdzam dziewczynie po skórze to mówi, że czuje drapanie. Po prostu po kilku dniach ćwiczeń jest już na tyle boleśnie, że trening nie sprawia takiej przyjemności dlatego szukałem jakiejś alternatywy na te ostatnie serie.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.
w sumie jak sie oglada rozne zawody z kettlami czy zawdonikow typu fedorenko czy denisov na treningu (na youtubie jest pelno tego) to oni uzywaja jedynie magnezji. to chyba o czyms swiadczy ;)

I.

ps. ry-you nadal robisz po 500 swingow kettlem dziennie? bo jesli tak to na bank masz lapska bardzie spracowane niz ja ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.
nie, aktualnie robię 200-300 swingów. Ale do tego dłonie się już przyzwyczaiły i tak się odciski nie robią.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.

nie, aktualnie robię 200-300 swingów. Ale do tego dłonie się już przyzwyczaiły i tak się odciski nie robią.


lapy wygladaja ch...owo ale przyjemnosc ze sciagania goracego garnka z gazu golymi rekami bezcenna co nie :?: ;)

zastanawiam sie czy duzo nie zalezy od genetyki bo niektorzy pracuja ciezko fizycznie i maja nienajgorsze dlonie. mi od razu robia sie takie suche twarde rolniki.

I.
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.
Ja używam aktualnie rękawic Mechanix original .. fajnie się sprawują i jest dobre czucie, jednocześnie kupiłem je okazyjnie.. po cenie rynkowej zamieniłbym na (też używałem):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wytrzymałe i dobrze sie chwyta.. rozmiar oczywiście tak dobrany żeby jak najbardziej obciskały.. odciski będą ale nie zerwą się.
Ewentualnie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fightsklep
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rękawiczki, łatki coś na dłonie.
Podstawa to odpowiedni rozmiar i materiał z którego są wykonane takie rękawiczki treningowe,akurat tutaj warto poszukać w sklepach internetowych,wybór będzie największy i też zależy od budżetu jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024