Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jak zwykle znajdą się narzekacze, wujkowie ,,dobra rada" i zniechęcacze. Ale wierzę w Cizzię, bo na prawdę masz łeb do gazów i do biznesu więc ,,nie będzie lipy".

Co do marek to jak tu koledzy wspomnieli, oprócz premium wprowadź też ekonomiczne bo nie każdy jest maniakiem, można wyprasować żelazkiem zarówno za 200 jak i za 600 złotych z tym samym skutkiem tylko bez ,,bajerów".
Sabre dla mnie jest obecnie najsensowniejszym wyborem (+Walther ale to to samo, zabawa w etykietki) jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny no i wybór. Oprócz tego z ,,dobrego standardu" to Hi-Maxy z HPE i.... Foxy wycofane, pozostał drogi Green przegrywający ostrością z Foxem oraz słabiutka pianka 5% OC. Pomijając wynalazki typu ARM oraz Predator bo samoobrona nie może działać na zasadzie rosyjskiej ruletki, nóż się uda a nóż nie. Oczywiście pominę tutaj bazarowe badziewie itp.

Każdy ma inne zapotrzebowania i gusta. Mi np Twist-Lock problemu nie przysparza. Pojemność jest nawet ciut większa niż w MK4, substancja lepiej się klei, większy rozbryzg (w Foam Magnum SR). Jako, że gazu używam głównie w zamkniętym pomieszczeniu (nocny autobus :D ) to Fogger definitywnie odpada bo jak to użyć? Chyba tylko, gdybym miał dosłownie nóż rozjuszonego pasażera na gardle. Ba, kolega użył ,,żelowego strumienia" jak to sprzedawcy nazywają zwykłe streamy i ewakuacja ze łzami w oczach. Ile jest PRAWDZIWYCH żeli na Polskim rynku? O ile się ostał to Mace (ale nie wiem jak w boju) no i Crossfire gel-kupiłem, wytestowałem, niestety zbyt cieniutki strumyczek, po powiększeniu dyszy substancja idzie w mig a pucha nieproporcjonalnie wielka do pojemności (podobnie jak MKx Sabre). Pianki Sabre w autobusie użyłem dwukrotnie, ani razu nie zawiodła, efekt rewelacyjny. Raz był wyczuwalny tylko lekki, pikantny zapach pieprzu. Na zewnątrz noszę Frontiersmana ale użyć to w autobusie chyba tylko jako obucha :D

Więc drogi Kolego Cizzia jak dla mnie widziałbym dobrą (mocniejszą niż Sabre) piankę lub prawdziwy żel w dużej pojemności (kieszonkowej tj tak ok 4oz), UDAP z Foggerów nie ma sobie równych no i GAŚNICZKI czyli moje ulubione miotacze. Przerabialiśmy tutaj dyszę CrowdControl bodajże BodyGuarda LE-10 i mi się to bardzo podoba. Tak czy siak porządna gaśnica myślę że być powinna. A marzeniem byłby UDAP normalnych rozmiarów :)

Więc dopinguję i myślę, że sklep wystartuje z solidnym asortymentem i będę mógł zmienić Sabre na coś lepszego.
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jak już jesteśmy przy koncercie życzeń to ja chciałbym PM-a w formie piany 90 ml , mini gaśnice gel- foam tak około 150-235 ml , zapomniałem dodać o HI- powerze , no i o dobrym gazie do obrony przed psami bo ko-wiec czasami wymięka.
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam
A ja nie bede sie tutaj rozpisywał :) dane mi było poznać kolegę Cizzie i wiem,że nareszcie pojawi sie sklep nie tylko z profesjonalnym wyposażeniem ale i z bardzo profesjonalnym i doświadczonym w bardzo duża wiedzę SPRZEDAWCĄ!!!
Poniżej wymienię co miedzy innymi moim zdaniem mogło by sie znajdować na wyposażeniu :

1. Inferno Cold steel ( maja bardzo intrygujące pianki praz formułe)
2.Streetwise 23%
3. Vexor
4. Wildfire 18%
5. Ruger
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
nareszcie się widzę trochę rozkręcamy z waszymi oczekiwaniami :)

na chwilę obecną powiem tak - jeśli to tylko tyle ... HE HE - to śmiało , MIŁO przyjdzie mi Was zaskoczyć z tym co MY dla Was przygotowaliśmy !!! i to w standardowej ofercie , a biorąc pod uwagę że chcemy się rozwijać to już w ogóle :)

Chciałbym aby sklep był WZORCOWY - zarówno pod względem wyboru produktów , jak i kompetencji / pomocy w doborze odpowiedniego gazu , bo widzę że WIELE ze środków, co sobie założyłem ich posiadanie , jest praktycznie zupełnie nieznanych w Polsce , choć to środki zdecydowanie WYBIJAJĄCE się na tle konkurencji i to w światowym ujęciu.

Rozumiem również że zbytni optymizm nie sprzyja interesom , jednak ja się nie opieram jedynie na pasji ... - NIE STAĆ MNIE NA PORAŻKĘ , wiec zamiast samemu sobie dupcię miodkiem smarować wolałem rozpisać wszystko na papierze a to pozwoliło potwierdzić potencjał projektu w takim zakresie w jakim MY go widzimy.

Oczywiście nie od razu Kraków zbudowali więc zanim marka sklepu okrzepnie na rynku , trochę czasu musi minąć jednak jest wielu którzy chętnie pomogą w tym aby było o nas głośno - zresztą wielkiej kampanii reklamowej NIE planuje , dla mnie moją siłą pozostaną moi ZADOWOLENI klienci polecający mnie dalej ... :)

cizzia
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
To ja zupełnie z innej beczki. Pomijam kwestie doboru oferowanych miotaczy, bo jestem pewien że staniesz na wysokości zadania i większość propozycji które padły pojawią się na sklepie. Chciałbym jednak zaapelować już teraz o mega profesjonalny opis każdego produktu, ze wszelkimi możliwymi podanymi parametrami, dokładnymi zdjęciami dysz i sugerowanym zastosowaniem. Bo ch*j mnie strzela jak czytam opisy u konkurencji, często musiałem albo pytać wujka Google albo wysyłać e-maila z zapytaniem a jestem obrzydliwym leniwcem i nie mam na to ochoty.

No i wiadomo, promocje, rabaty, upusty, darmowe dostawy od jakiejś kwoty, co by zagorzali maniacy mogli sobie nawet co nieco kupić tylko do kolekcji. Niekoniecznie do używania. A wiadomo kasa nam z tyłka nie wyskakuje. Także apeluję o rozsądną marżę. Tutaj za przykład można podać importerów Sabre, te gazy kosztują u nas niewiele więcej niż w USA. A taki choćby Fox czy gówniany PM jest dużo droższy niż w Ameryce... dlatego tak się sprzedaje że kupujemy gazy którym niewiele zostało z trzyletniej ważności... brak słów.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jeszcze zapomniałem dodać, że dużą pomocą byłby filmik przy każdym produkcie i jego wersji pokazujący jak to pryska, na jaką odległość i jak szybko opróżnia się pojemnik - tego nie oferuje żaden znany mi sklep.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A wiecie kto produkuje UDAPa (pytanie nie do Cizzi)? Wczoraj przypadkiem przeczytałem. :)
  • 0

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Czyli od UDAPa niema nic mocniejszego ?
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie istnieje nic o lepszych parametrach (przynajmniej na papierze) od Hi-Powera, tfu UDAPa. :)
  • 0

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Więc wiemy co nas interesuje najbardziej odp krótka i prosta .. UDAP ! Więc póki co nic jego parametrów nie przebija a ja osobiście wychodzę z założenia że jeśli w Nygusa mam czymś wygarnąć niech to będzie coś co go wykręci solidnie anie tylko tak sobie. Póki co mam swojego PM 17 , i pomocniczy ARM 2 CS nie ma na to kozaka strzał 1 sek z PM 17 i potem poprawka Arm 2 CS i największy twardziel kona i kwiczy
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dla mnie UDAP 1.9oz i jakaś solidna pianka o podobnej pojemności najlepiej olejowa jako backup i coś większego dla żony. W tej chwili nosi (niestety w torebce ale nie idzie przekonać więc lepiej mieć w torebce niż w ogóle) Foxa Serious Business 100g no ale tego miotacza już u nas nie będzie.

Także Cizzia wyszukaj jakąś ponadprzeciętną piankę lepszą od Sabre Red, która niestety występuje tylko jako H2O. Gdyby nie to, nie byłoby dla mnie tematu. Ja jakoś nic specjalnie ciekawego znaleźć nie mogę, choć wczoraj troszkę poczytałem.
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jest pianka SR bez H20 ta typu magnum - jedyna wada Twist lock

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nieszczęsna blokada i po części rozmiar ją w moich oczach dyskwalifikuje.
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zainteresowały mnie teprodukty :)
18% OC
Formuła na bazie oleju, flip topy ....No no
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Nieszczęsna blokada i po części rozmiar ją w moich oczach dyskwalifikuje.

dlatego wsadziłem to w obudowę RSG3;D
rozmiar starczy na grupkę;)
  • 0

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ciekawe jaką to ma też ostrość ...
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Radnus, widziałem. Sprytne ale obudowa czyni ten miotacz jeszcze mniej dyskretnym.

Mattaleo, czy powierzysz swoje lub Twoich bliskich zdrowie jakiemuś RMG "no name"? Nie szukajmy wynalazków na siłę. Prawda jest taka że jest tylko garstka naprawdę dobrych miotaczy i jeśli Cizzia dotrzyma słowa i nie będzie sprzedawał i zachwalał "bardachy" to nie ma bata aby miał te 10 marek na sklepie. Większość egzotyków z USA po zapoznaniu z opiniami ludzi którzy mieli z nimi do czynienia okazuje się nie być nawet dobrym standardem.

Zresztą, zarówno zwykłemu Nowakowskiemu jak i większości z nas wystarczy gazik za 50zł czyli Sabre. Piszcie co chcecie ale są one skuteczne i nie ma bardziej wiarygodnego producenta.
  • 0

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jak gaz to tylko stożek po żelowych mija czas zanim zaczną działać .. co do piany mijają cenne sek. zanim zacznie działać z pełną siłą...Jak działanie to działanie natychmiastowe ma stożek mgły ! Czemu zachwalają w Warszawie ochrona z Selekcji PM od Dzidków z Interu ? odp prosta bo nie jest żelem i jest w stożku mgły który inhalację ma natychmiastową a do pomieszczeń w klubie mają RSG 2000 Cizzia pisał że ma Pedalskie strumień hmmmm nie powiedział bym ma kopa i to solidnego !
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Kolego po pierwsze ja nie polegam tylko na miotaczu.....noszę i używam w sytuacji kiedy juz naprawdę muszę..... Przede wszystkim polegam na swoich umiejętnościach które przez pare lat zdobyłem.....wychodzę z założenia,ze gaz jest jakaś dodatkowa forma obrony a nie podstawa która wszystko załatwi :) po drugie dlaczego mam go nie kupić ??? Kupie przetestuje i bede wiedział czy jest to cos warte....a moze akurat okaże sie ze to jedna z tych firm która faktycznie robi jakaś dobra formule i podaje faktyczne dane co do stężenia ....Sabre Red to dobre gazy ale jak dla mnie to tylko standard .... :) :) który w jakiś tam sposób zadziała ....wiem bo używałem kilka razy w realu i jak dla mnie jest to tylko dobry standard" i nie pozostawał bym w miejscu tylko szukał czegoś lepszego....co do Udapa powiem tak sama moc gazu jak najbardziej 10/10 lecz mam sporo zastrzeżeń co do ciśnienia a co za tym idzie zasięgu oraz dosyć małego pokrycia obszaru.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Kolego po pierwsze ja nie polegam tylko na miotaczu.....noszę i używam w sytuacji kiedy juz naprawdę muszę..... Przede wszystkim polegam na swoich umiejętnościach które przez pare lat zdobyłem.....wychodzę z założenia,ze gaz jest jakaś dodatkowa forma obrony a nie podstawa która wszystko załatwi :) po drugie dlaczego mam go nie kupić ??? Kupie przetestuje i bede wiedział czy jest to cos warte....a moze akurat okaże sie ze to jedna z tych firm która faktycznie robi jakaś dobra formule i podaje faktyczne dane co do stężenia ....Sabre Red to dobre gazy ale jak dla mnie to tylko standard .... :) :) który w jakiś tam sposób zadziała ....wiem bo używałem kilka razy w realu i jak dla mnie jest to tylko dobry standard" i nie pozostawał bym w miejscu tylko szukał czegoś lepszego....co do Udapa powiem tak sama moc gazu jak najbardziej 10/10 lecz mam sporo zastrzeżeń co do ciśnienia a co za tym idzie zasięgu oraz dosyć małego pokrycia obszaru.

Co jak co ale nie spodziewałem się tego po UDAPie, który ma nazwijmy to umownie niekorzystny stosunek wielkości puszki do ilości środka czynnego w porównaniu do niektórych konkurentów. Duża pucha zawierająca tylko 3.1oz ma ponad 16cm (ciut niższy Sabre Red cone ma 4,4 oz, Fox 5.3 4oz), "mała" 12,5cm 1.9oz (u Sabre Red cone 2,5oz, Fox 5.3 3oz) można więc by oczekiwać zajebistego zasięgu.

Którą wielkość testowałeś? Mnie interesuje tylko "mała puszka" i zaczynam się martwić że nie spełni pokładanych wysokich oczekiwań.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024