Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_bocianowski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

czekam na wasze życzenia , które zostaną przekute w słowa w naszym wątku - co się komu marzy :)
cizzia


Na pewno UZI by nie zaszkodził... pardon bardzo by zaszkodził i coś na niedźwiedzie ;-)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Szanowni koledzy

ja się spodziewałem że wy tu naprawdę jakieś wymagania macie HE HE , a to wszystko co napisaliście do tej pory , to jedynie dobry standard jest , a gdzie miotacze z górnej półki , a potem te które określił bym jako Extra DEVIL :)

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A jest coś mocniejszego od Udapa?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
moja teściowa :-)
  • 0

budo_belian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ja życzyłbym sobie Sabre Red MK 3.5 (może byc też mniejsza pojemnosć) Cone lub Cone Fog Jeżeli takowy jest. UDAP pojemnosc 90 i tą mniejszą poj. również. PM OC 17 90 ml stożek mgły : D I jakąś gaśnicę (mgła - stożek mgły) któregoś z tych producentów do ochrony mojego azylu : D
  • 0

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Warhead padłem ! :D Teściowa chyba każda ! :)
Ale tak poważnie wracając do tematu : w Polsce póki co mamy za małą wiedze co naprawdę mocne z tego co widać rynek amerykański oferuje stężenia naprawdę które każdego twardziela powali i naćpanego koksem koksa ! najważniejsze że my tu wspólnie coś robimy bo ludziom G wciska mówiąc ze to super hiper ...
  • 0

budo_kappa
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Hej, taki OT, ale potrzebuję informacji. Jak z przepisami posiadania pieprzu w Chorwacji? Bo tak jakoś głupio wyjeżdżać bez pieprzu. Pomijam tu fakt przewożenia pieprzu przez czechy austrię i słowenię, bo zakładam, że jego przewiezenie w aucie nie będzie problemem, z 10 lat nie byłem w chorwacji ale teraz chyba no kontrole na granicach nie mam co liczyć.
  • 0

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Żadnych naszych Pogromców nie zabieraj ze sobą bo możesz mieć kłopoty zostaw zabawki w domu ;) Ale zrobisz jak zrobisz ..
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Prosze, mamy juz forum. Jezeli masz pytanie zaloz oddzielny temat, ten powoli przestaje byc moderowalny.
  • 0

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zastanawiam się czemu jak coś lepszego mocniejszego z gazów pojawia się na rynku po jakimś czasie znika z półek i dalej sprzedawane jest dziadostwo.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cizzia, w pełni popieram ideę sklepu i z naszych kontaktów sprzed kilku lat mogę już teraz wszystkim ten sklep polecić, chociaż jeszcze go nie ma.
Poza już wymienionym przez przedmówców asortymentem zastanowiłbym sie nad zabawkamii takimi jak:
Vexor,
Aerko,
Cold Steel Inferno.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
nooooooooooo nareszcie ktoś z konkretnymi oczekiwaniami i dobrym gustem :) - nie żeby reszta miała słaby , ale z przedstawionych oczekiwań to tylko ta ostatnia wypowiedź stanowi jakiekolwiek wyzwanie :P

pomysłów mam sporo - a i możliwości ostatnio jakby dopisują , no i chciałbym aby takie postacie jak Ty MR. Twinkle miały jakiś swój udział w tym dziele , może jakaś Filia w Poznaniu ... :) ? - - w wolnej chwili dam znać na privie

swoją drogą mam już kilka deklaracji z całej polski ludzi którzy chętnie pociągną mój pomysł na zasadzie franczyzy , więc nie jestem chytry , innym też dam GODNIE zarobić , w dodatku w ten sposób poza sklepem internetowym zawsze znajdziecie gdzieś punkt , gdzie będzie można kupić moje produkty OSOBIŚCIE :)

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Cizzia, w pełni popieram ideę sklepu i z naszych kontaktów sprzed kilku lat mogę już teraz wszystkim ten sklep polecić, chociaż jeszcze go nie ma.
Poza już wymienionym przez przedmówców asortymentem zastanowiłbym sie nad zabawkamii takimi jak:
Vexor,
Aerko,
Cold Steel Inferno
.

Vexor nic specjalnego, ma do 1.45%MC a o pozostałych szkoda nawet wspominać.

Rozumiem chęć posiadania na sklepie egzotycznych dla nas marek, ale prawda jest taka że UDAP załatwia sprawę jeśli chodzi o cone/fog a stream i piankę też nie trzeba by długo szukać i wydziwiać bo propozycje zostały już podane.

Trzy najlepsze marki dostępne we wszystkich produkowanych wariantach i po temacie. :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wybacz kolego ale piszesz teraz jak LAIK którym raczej nie jesteś , zatem bez solidnego przygotowania praktycznego ( czytaj skutecznego zagazowania napastników w co najmniej kilku sytuacjach różnymi rodzajami różnych gazów ) problem z gazami ( a właściwie ich skutecznością ) polega na tym że nie zawsze można go sprowadzić do jednego środka czy formuły -

ponieważ sam mam co najmniej KILKA swoich faworytów , w różnych wersjach i różnych marek - to o ile UDAP wiedzie prym pod względem czystości , stężenia i rafinacji to jest tylko w jednej opcji Mugger Fogger - dla mnie to zdecydowanie za mało , kolejna sprawa to mieszanki i dodatki stosowane w różnych formułach które mają BARDZO ISTOTNE ZNACZENIE które przekłada się na działanie gazu , kolejna sprawa to pojemności i same głowice - sam wiesz że tu rozbieżności jest wiele i często bywa tak że o ile środek Ci odpowiada to pojemność pojemnika lub głowica już nie koniecznie - a to potrafi wyeliminować taki środek z chęci posiadania.

cizzia

ps. a co do VEXORA - miałeś kiedyś że tak mówisz ??? , bo o ile ja NIE miałem , to opinie które zbiera w stanach są NIELICHE a na pewno ZADOWALAJĄCE , zresztą gdybyś poczytał to dostrzegł byś pomimo teoretycznie średniego stężenia że jego ostrość odczuwania producent określa na 15.000.000 SHU !
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Czytałem swego czasu sporo o Vexorze i produktach Aerko, jak dla mnie nic specjalnego.

Jestem wniebowzięty, że będziesz miał sklep i Ci kibicuję, bo lubię wszystko co dobre ale mnie interesuje tylko UDAP i Sabrepianka/Uzi stream które w korelacji cena/jakość jako "solidny i sprawdzony standard" nie mają konkurencji. No może jeszcze Wildfire (stream) jako egzotyk który zawsze chciałem mieć.

W naszym pięknym kraju nie ma rynku cywilnego na gazy. Dla przeciętnego Kowalskiego zapłacenie 5 dych za RMG to fanaberia skoro za 2 jest KO. A zapaleńców takich jak my jest niewielu, zresztą większość z nas też nie znajduje pieniędzy na ulicy. Hotspray istnieje jeszcze tylko dlatego, że właściciel ma drugi sklep z pierdylionem innych dupereli a gazy to tylko dodatek. Życzę Ci naprawdę dobrze ale jak się rozmienisz na drobne z 10 dostawcami i będziesz brał od nich po 300 sztuk to cen dobrych mieć nie będziesz a co za tym idzie agencje ochrony też tego nie łykną, nie wspominając o państwowych służbach, bo wszyscy wiemy jak wygrywa się przetargi. W sumie ja też nie kupię jak marża będzie z sufitu. Na zasadzie, nie bo nie. ;)

Fajnie, że jesteś zakręcony, masz pomysł, wiedzę i fantazję ale wiesz, trzeba dostosować się do rynku. W końcu chcesz "zarabiać a nie bawić się w zarabianie". ;)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
.............. częściowo się zgadzam częściowo NIE

co do samych gazów to wybacz ale pojęcia specjalnego NIE MASZ co tak na prawdę można mieć i jak to działa - pomijam jakiekolwiek deklaracje i opisy producentów

w temacie ceny - to istna rzeka i to bez dna - dla mnie możesz mieć w swoim arsenale tylko KO i jako super hiper coś od SABRE ... ale zdecydowana większość z nas , jeśli pojawi się okazja zabezpieczyć coś SPECJALNEGO zapewne się skusi , tym bardziej że jak rozumiem wypowiedziałeś tu swoje prywatne zdanie poparte własnym gdybaniem HE HE

owszem ja też puki co badania rynku nie przeprowadzałem , ale Twoje czarnowidztwo zupełnie nie koreluje z moją obserwacją tego co faktycznie się dzieje na rynku w obecnej chwili - zresztą jak zrozumiałem jesteś minimalistą , no i nikt nie mówi o 300 miotach z jednej serii - debilem NIE jestem - ( choć już pod konkretne zamówienie sprawa wygląda inaczej i można na taka ilość dać zupełnie inną cenę niż w detalu )

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Tak jak napisałem, życzę Ci jak najlepiej ale jestem realistą twardo stąpającym po ziemi. Faktycznie nie mam specjalnego praktycznego doświadczenia z miotaczami ale... potrafię czytać.

Skoro w minutę znajduję np taki tekst o Vexorze:

"Vexor is the best ha what a laugh! I have been exposed to vexors strongest spray and it wasn't as bad as sabre red DPS. The DPS actually welted my face it's so nasty!

Vexor manufactures their spray so they don't effect the respatory system.

Vexor = overpriced junk!

Would take sabre over vexor any day of the week."

"I always get a laugh from the kids that get all their info from google and youtube. I'm a deputy sheriff and have been exposed to many sprays (have you)?

Like I said vexor is manufactured (NOT) to effect the respiratory system, sabre does! Also sabre burns every bit as bad as the LE models of verxor and then some. My partner use to carry the Vexor MK4 1.45MC cans and switched to sabre red when he saw people skin welting up after I deployed sabre red DPS.

Vexor also makes the cheap cap stun which is also garbage, no other company test their products like sabre (their QC) is unmatched. They even test fire each and every can before it leaves.

All these numbers are to confuse you and that they seem to do well! Do you think that it's 15 million SHU after it leaves the nozzle and after it has been in contact with other chemicals in the cannister. Sabre is hotter after it leaves the nozzle and thats a fact. Beside what the percentage in the V7? 1% as apposed to 10%."

...to myślisz że dam za niego stówkę jak za pięć dyszek kupię sprawdzone przeze mnie w boju Sabre?

Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją i nie ma sensu się sprzeczać, niech każdy zostanie przy swoim. ;)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją i nie ma sensu się sprzeczać, niech każdy zostanie przy swoim. ;)


owo zdanie niech ktoś w złote ramki oprawi bo tekst o krowie już mi się oklepał :P

nie zrozum mnie źle , nie staram się przekonać Cię do swoich racji ale bez posiadania i realnych testów - nie będzie żadnych opinii ... , na każdy temat można znaleźć wypowiedzi in + i odwrotne , więc to że przytaczasz jakiś przykład nie znaczy iż takie jest ogólne zdanie - zresztą VEXOR robi różne mieszanki i formuły solidnie opisane na stronie producenta - ja równie dobrze mógłbym przytoczyć z 10 pozytywów tylko PO CO ? licytować się nie będziemy

pisząc że się częściowo z Tobą zgadzam chciałem zasugerować że pomysł z zatowarowaniem mam prawdę mówiąc z góry jasno nakreślony , chciałem jedynie dopytać i niejako zasięgnąć waszych opinii co jeszcze ....

co do cen końcowych to podstawą będzie tu również duży wybór ( który z góry założyłem ) różnych marek tak dobranych , opisanych i wręcz dedykowanych do różnych zastosowań pozostawiających klientowi pełny wybór różnych zestawień różnych środków i formuł - które WSZYSTKIE WSPÓLNIE BĘDZIE CECHOWAŁA JAKOŚĆ / SKUTECZNOŚĆ będąca wykładnią posiadania ich w asortymencie :)

a do tego podział gazów jak na dobrą whisky od klasyki po rarytasy , zatem chyba idziemy dobrym tropem ... ?

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Trop jest rzekłbym zajebisty. :)

Nie chodzi mi o to żeby ci dokopać, ostudzić entuzjazm czy coś w ten deseń. Ja tak jak pisałem kibicuję sklepowi, bo fajnie jest mieć możliwość zakupu rożnych gazów do różnych celów w jednym miejscu, choćby ze względów praktycznych i ekonomicznych.

Czytałem swego czasu amerykańskie policyjne fora, czy służb więziennych czy ochroniarskich więc co nieco kojarzę. Jasne, że własna praktyka jest najważniejsza, ale cóż zrobić z tym fantem, że nikt mnie nie napada i nie ma kiedy (lub jak) gazu użyć. :lol:

Nie chcę być odebrany jako lobbysta firmy Security Equipment Corporation ale jeśli chodzi o Sabre to jest to jedyna firma w tym biznesie o której (a szczególnie o produkcie z linii Sabre Red) nie znajdzie się za bardzo negatywnych opinii. W USA, pomimo tego, że mają multum wynalazków prym wiodą miotacze SR i Fox 5.3. Popularny też jest np. Spitfire czy Freeze + P od Aerko. Reszta to margines, ja tam wynalazkom nie ufam. Ani też pierdylionom SHU, bo jak kiedyś uznaliśmy to %MC jest najważniejszy i chemiczne dodatki do olejku OC.
  • 0

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Najważniejsze Panowie że ktoś znalazł czas by się tym zająć czymś takim jak sklep... co będzie oferował sprawdzone i SKUTECZNE ! Ciągle tylko słyszymy o rozbojach a w kraju coraz gorzej ! Cóż bieda, brak pracy i szerząca się patologia społeczna... Czas bronić siebie !!! a lekcji udzielimy po zakupach u Cizzia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024