Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
czyli nie ma gazu idealnego ... szukamy dalej choć proponuje cofnąć się do strony 96 naszego Vortalu i tam jest filmik z testu słynnego jak dla nas UDAP co jak co ale moc i ciśnienie potężne mają Francuzy .Prawdę mówiąc ARM 2 CS użyłem w boju ... i bez rozpisywania się działanie ma natychmiastowe i to nie jest byle gówniany gazik z bazaru MA MOC w ciśnieniu jak działaniu ! Polecam
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Oczywiście, że nie ma gazu idealnego. I potwierdzam super ciśnienie w ARM II. Tak czy siak UDAPa Jogger Fogger kupię ale na inne wynalazki już nie jestem specjalnie nakręcony. Cały czas szukam wybitnej pianki ale ni dudu. Zostaje Sabre Red foam H2O (rozmiar MK3), przynajmniej towar pewny, zawsze dostępny, tani (poniżej 60zł), ładnie sypie i pokrywa. I do tego ma bardzo długą datę przydatności. A że nie jest na oleju, no cóż najwyraźniej nie można mieć wszystkiego.

Jak dla mnie najlepszy wybór z cone to Sabre Red DPS MK 3 lub 3,5. Świetna cena (w USA, u nas nie ma ale liczę że Cizzia to zmieni), w zupełności wystarczająca moc, pojemność, dobry zasięg i pokrycie. Do tego producent to lider w tej branży na skalę światową, wewnętrzne laboratoria, testy każdej sztuki przed opuszczeniem fabryki itp...
  • 0

budo_stachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Obdzwoniłem wiele sklepów internetowych z gazami przedstawiając im zapotrzebowanie na Sabre MK cone i w kilku powiedzieli mi, że wezmą pod uwagę tę formę rozpylania w kolejnych dostawach. Będę śledził temat i jak coś to dam tu info.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
XXX czasu temu taką samą odp. dostałem w Kalibrze na Ursynowie - co z tego wyszło zapytaj innych kolegów ...
no i my nie ograniczyliśmy się do czekania :) tylko aktywnie dzwoniliśmy ... - do tej pory dupa !

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Obdzwoniłem wiele sklepów internetowych z gazami przedstawiając im zapotrzebowanie na Sabre MK cone i w kilku powiedzieli mi, że wezmą pod uwagę tę formę rozpylania w kolejnych dostawach. Będę śledził temat i jak coś to dam tu info.

A z kim rozmawiałeś? Jeśli z konsultantami/obsługą sklepu internetowego to nic się nie wydarzy. Trzeba rozmawiać z kierownikiem działu handlowego.
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam ponownie.

Za radą Cizzi , któremu po raz kolejny dziękuję za wszystkie wskazówki, postanowiłem zacząć swoją przygodę z gazami od Sabre. Czyli na początek dobry i sprawdzony standard.
Dodatkowo, kierując się informacjami zamieszczanymi w wątku od samego początku, postawiłem na większą pojemność.
Ta powinna gwarantować większe ciśnienie a co za tym idzie, lepszy zasięg. A z tego co rozumiem, te parametry obok stężenia substancji czynnej w OC, mają istotny wpływ na skuteczność gazu.
I tak zdecydowałem się na Sabre Red M-120L-OC.
Dodatkowym atutem była bardzo niska cena. 50 PLN za gaz o pojemności 130 ml. Waga netto 110 gramów.
Kilka słów o samym M120. Puszka, mimo zdawałoby się sporych rozmiarów, jest wygodna. Trzyma się ją dobrze i pewnie. Bez problemów mieści się w wewnętrznej kieszeni mojej kurtki.
Teoretyczny minus to twist lock. Tu po tygodniu treningu z Sabre PFHM-80 uważam, że choć to mniej intuicyjne rozwiązanie niż flip top, to nie ma co się zrażać.
Według informacji producenta, skuteczny zasięg tego modelu to około 3,5 metra. Gaz ma formę stożka. Wieczorem sprawdzę czy te informacje są zgodne z prawdą.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jeśli jesteś zaznajomiony i zaprzyjaźniony z twist-on-lockiem to kupno kolejnego miotacza z tym rozwiązaniem jest sensownym posunięciem. Zawartość jest na pewno pierwsza klasa a te RMG z tą blokadą są w naprawdę super cenach.
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Test Sabre Red M-120L-OC

Test polegał na oddaniu dwóch półsekundowych strzałów do celu. Celem była kartka z rysunkiem czegoś podobnego do twarzy. Zawieszona na wysokości ok 180 cm. Sam jestem niski, więc dla mnie to dość wysoko.
Założenie- trafić do celu ;)
Test wykonałem na balkonie przy korzystnych warunkach. Brak wiatru, nie padało.

Strzał pierwszy z odległości ok 3,5 metra.

Test potwierdził skuteczny zasięg podany przez producenta. Gaz leci z dużą, tak mi się wydaje, prędkością.
Substancja wylatuje pod dużym, znów subiektywna ocena, ciśnieniem w postaci zwartego stożka. Pokrycie celu z tej odległości zadowalające. Duże skupienie substancji na celu. Efekt malowania. Gaz pokrył cel na szerokość około 10 cm i wysokość około 5 cm. Poza głównym skupieniem gaz zostawił BARDZO WYRAŹNY ROZBRYZG o promieniu około 20 centymetrów wokół głównego skupienia substancji.
Na balkonie nie odczułem efektu inhalacyjnego.

Strzał drugi. Odległość 1,5 metra.

O ile strzał pierwszy dał zadowalający efekt, to drugi był poezją.
Ciśnienie bez uwagi. Substancja w ułamku sekundy pokryła cel na powierzchni równej połowie formatu A4.
Po osiągnięciu celu, gaz natychmiast zaczyna spływać. Bez najmniejszych problemów trafiłem w oczy i nos na obrazku. Gaz spłynął do ust. Cała górna połowa narysowanej twarzy, czyli od nosa w górę, pomalowana. Bardzo duże skupienie substancji. Jak dla mnie, bomba.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
No i co istotnego dowiedziałeś się z testu? Że nikt obeznany z tematem nie wali z 3 czy 4m, tylko z przyłożenia - maks 2m.
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dokładnie tak.
Nie mam praktycznych doświadczeń użycia gazu. Takie testy na sucho pomagają mi oswoić się z urządzeniem, poznać jego możliwości.
Dla mnie to ważna lekcja.
Można bowiem czytać forum i wzbogacić wiedzę czysto teoretyczną, co robię systematycznie od kilku dni:) Ale bez praktyki nie będzie ona wiele warta.
Wniosek z testu jest oczywisty. Jak już sypać gazem, to na krótki dystans. I z "palcościskiem". Bo jeśli półsekundowy strzał pomalował gazem pół twarzy, to trzysekundowe sypanie musiało by skończyć się masakrą.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
sklep.inter-ark.com.pl/reczny-miotacz-gazu-sabre-3-w-1-duplikat-1.html , widzę że Inter-ark zaczyna się starać i sprowadza coraz to lepsze zabawki , tym razem Sabre 3w1 , cóż brawo jestem zaskoczony na plus ;-) ;-) ;-)
  • 0

budo_belian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Też to dzisiaj zauważyłem : ) tylko zastanawia mnie w linku dopisek duplikat ; > tak samo jak z UDAPem. Znacie jeszcze jakiś gaz 3w1 prócz francuskich gazów i tego sabre ? I według was takie połączenie daje lepszy efekt niż sam gaz pieprzowy czy jest to niepotrzebne?
  • 0

budo_stachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Obdzwoniłem wiele sklepów internetowych z gazami przedstawiając im zapotrzebowanie na Sabre MK cone i w kilku powiedzieli mi, że wezmą pod uwagę tę formę rozpylania w kolejnych dostawach. Będę śledził temat i jak coś to dam tu info.

A z kim rozmawiałeś? Jeśli z konsultantami/obsługą sklepu internetowego to nic się nie wydarzy. Trzeba rozmawiać z kierownikiem działu handlowego.

Różnie było, z działem handlowym też. Jestem dobrej myśli i sądzę, że to tylko kwestia czasu kiedy sprowadzą te gazy.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,Belian jest bardzo dużo bledów (CS/OC) i uchodzą za bardzo skuteczne ,najbardziej znany w USA to Mace Triple Action Spray i inne , co do akcji sprowadzania SABRE dps cone to się tym nie jaram bo uważam , ze jest to dostępne jako Walther ;-) i jeśli polscy importerzy Sabre uparli się na ,,nowoczesne" żele to trudno ;-)
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Dokładnie tak.
Nie mam praktycznych doświadczeń użycia gazu. Takie testy na sucho pomagają mi oswoić się z urządzeniem, poznać jego możliwości.
Dla mnie to ważna lekcja.
Można bowiem czytać forum i wzbogacić wiedzę czysto teoretyczną, co robię systematycznie od kilku dni:) Ale bez praktyki nie będzie ona wiele warta.
Wniosek z testu jest oczywisty. Jak już sypać gazem, to na krótki dystans. I z "palcościskiem". Bo jeśli półsekundowy strzał pomalował gazem pół twarzy, to trzysekundowe sypanie musiało by skończyć się masakrą.

To właśnie jest prawidłowa metoda sypania.

Fajnie, że testujesz coś co jest dla Ciebie nowe. W godzinie W ta choćby niewielka praktyka może się przydać, bo liczenie na to że pod wpływem stresu, gdy napastnik porusza się trafi się bezbłędnie nigdy wcześniej nie korzystając z miotacza jest po prostu dziecięcą naiwnością.

Belian, odnoszę wrażenie że ich sklep nie zezwala na zaznaczenie w kartotece produktu jako nowości dlatego robią dwie, jedną w nowościach, drugą w kategorii docelowej (gazy oc czy cs) stąd dopisek.

Fajnie że sklep się rozwija, choć dla mnie to bez znaczenia bo takie duże puchy są poza moim zainteresowaniem. No ale oni tego nie sprowadzają dla handlu detalicznego, pewnie ktoś zamówił większą ilość a resztki wyprzedają. Ten mix uchodzi za skuteczny, choć parametry na papierze ma bez rewelacji.

Stachu, też podzwonię dzisiaj do importerów Sabre i innych zachęcam do tego samego.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
HE HE HE ... no proszę dziadki z intera dostały srania że ich cizzia wykończy ... TROSZKĘ późno koledzy , zresztą to co próbują robić w tej chwili , czyli na szybko i na ślepo wcale nie polepsza ich sytuacji

a zgredzik miał być jedynie jednym z użytkowników vortalu , a wyszło że jednak to szpion HE HE HE - czyli na moje !

zresztą 8 lat na BUDO tłuczemy temat , a sprawa sklepu prawie od początku chodziła mi po głowie , owszem najpierw centus85 podchwycił mój pomysł i otworzył hotspraya a teraz dziadki w chwili trwogi , starają się ratować na biegu nadszarpnięty autorytet - nadszarpnięty na WŁASNE życzenie beznadziejną polityką w stosunku do klienta indywidualnego jak i w relacji sprzedawanych produktów , jednak tyle żeśmy przez wiele lat - a ostatnio w szczególności napisali o tym - że zainteresowanych szczegółami odsyłam do naszego wątku.

a mój sklep BEDZIE żeby skały srały - chyba że nas Putin zaleje , ale i wtedy zapewne dalej będę robił swoje !

cizzia
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
cizzia, czy w Twoim sklepie z 21 wieku będzie możliwa forma dostawy paczkomatami inpostu :?:
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cizzia, jesteś zajebiście pewien swego. A czy coś poza entuzjazmem i dobrymi chęciami za Tobą stoi? ;) Sorry, ale "dziadki" gdyby tylko chciały wykosiłyby prawdopodobnie gazową konkurencje. Mają pewnie na to środki, zaplecze i kontakty. Tylko chyba chęci im brak.

Ja się cieszę, że poszerzają ofertę. Póki co rozmiarowo nie trafiona ale kto wie co jeszcze sprowadzą. Może mi coś przypasuje. A jak nie to trudno.

Mattaleo, coś już wiadomo o mikrusach UDAPa? Będą?
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Cizzia, jesteś zajebiście pewien swego. A czy coś poza entuzjazmem i dobrymi chęciami za Tobą stoi? ;) Sorry, ale "dziadki" gdyby tylko chciały wykosiłyby prawdopodobnie gazową konkurencje. Mają pewnie na to środki, zaplecze i kontakty. Tylko chyba chęci im brak.

Ja się cieszę, że poszerzają ofertę. Póki co rozmiarowo nie trafiona ale kto wie co jeszcze sprowadzą. Może mi coś przypasuje. A jak nie to trudno.

Mattaleo, coś już wiadomo o mikrusach UDAPa? Będą?


gdyby tak było to już dawno by to zrobili - !

bardzo mnie ciekawi co na to POLSCY OFICJALNI DYSTRYBUTORZY i Firma SABRE - bo idę o zakład że te sabreszczaki 3 in 1 z Arku , nie zostały zakupione u oficjalnego przedstawiciela znaczy w Kalibrze ani w Military.pl ... a skoro tak to ich pokątna sprzedaż może nie wyjść na zdrowie "wielkiemu" Inter Arkowi !

ale spoko NIE JESTEM - NIE BYŁEM - I NIGDY NIE BĘDĘ KONFIDENTEM - !!! jednak w biznesie należy zachować pewną ETYKĘ i poszanowanie konkurencji , to nie dziki zachód ( choć jako kraj to ciągle uważam że zaliczmy się do 3 świata ) co do reszty to jako były handlowiec z 7 letnim doświadczeniem z pierwszej linii - mam zamiar udowodnić że DA się działać na szeroką skalę i na tym zarobić bez podcierania pupci szkłem !

cizzia
  • 0

budo_belian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dzwoniłem przed chwila do Military.pl z zapytaniem czy byliby w stanie sprowadzić gazy w wersji cone fog, na co mi odpowiedzieli, że zastanawiają się nad tym, ponieważ gazy w wersji żelowej mają więcej zalet i górują nad chmurami, na co odpowiedziałem, że się z tym nie zgadzam i, że żele czy strumienie są dobre dla służb mundurowych, po czym człowiek po drugiej stronie słuchawki odpowiedział, że właśnie mają duże zamówienia od służb mundurowcyh itp. więc powiedziałem mu, żeby pomyśleli też o zwykłych obywatelach i w jakim czasie byliby w stanie sprowadzić też te chmury to powiedział, że za około dwa miesiace. Trochę długo :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024