Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Noooo SABRE ! Dzieki B
  • 0

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2




Ten Pan na filmie też kłamie ?
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ten Pan na filmie pokazuje sposób miotania, zasięg i ciśnienie w przeterminowanym miotaczu. Nijak ma się to do Twoich wypowiedzi.
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ten pan to nasz drugi moderator "cizzia " i z nim lepiej nie zadzieraj. Bo on nie powiela 99,9% tego co było i zna się na rzeczy jak mało kto. Względnie mocy UDAP-a to orzekliśmy z nim że jest ciut słabszy od słynnego gazu HI POWER, starzy wyjadacze powinni go pamiętać mała 50 mililitrowa złota puszka z czarnym napisem.
  • 0

gazior
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

gdyby ktoś chciał to oddam w DOBRE RĘCE gaśnicę FOX 5.3 , sprzęt oczywiście nowy wyprodukowany 3 mieszki temu, prosto z USA - kolega chciał aby mu kupić i coś mu wypadło, a ja mam pod dostatkiem swoich

suma do zapłaty to 180 pln ( czyli jakieś 70 - 80 zł taniej niż w Polsce wraz z przesyłką ) , odbiór osobisty Wawa :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

cizzia


Użytkownik gazior edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

magiadzwieku
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
UDAP ma ktos na zbyciu
  • 0

monitoring-dlinkiem@o2.pl
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Testował ktoś  Police OC Super Magnum z Inter -Arku  bo ja zostałem wprowadzony w błąd i powiedziano mi że to ten sam producent do Police Oc17 Police Magnum ta  samo czarne opakowanie  podobny znak firmowy    nazwa  na  etykiecie pisze  ze ma 18% OC    1,40CS i do 2,5 mln SHU  a więc moc powinna być podobna  różnicą jest to że wersje 100ml  mają okrągły guzik zamiast kwadratowego jak w Foxy czy OC17    i  głowica się obraca   :/   


  • 0

Artisso
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Mój pierwszy post na tym forum, więc pragnę wszystkich powitać i podziękować za świetną robotę, którą tu robicie. Z uwagą studiuję wątek, ale jeszcze trochę zostało ;) Koledzy, mam do Was pytanie - czy data wybita na puszce Foxa Mean Grean jest datą przydatności czy produkcji? Zakupiłem dziś ten gaz i widnieje na nim 11.10.17. Nie wiem, co o tym myśleć... Jeżeli to data produkcji, to do kiedy mniej więcej gaz będzie zdatny do użytku, tak żeby nie stracił nic ze swojej mocy?
  • 0

Slot90
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Witam. Sory że odgrzewam  starego kotleta ale przeczytałem całe 114 stron tematu. HAHA czacha paruję :P Co prawda trzeba odliczyć kilku stronnicowy konflikt każdy wie czyj ;) Ale cóż gratuluje i podziwiam wiedzę użytkowników forum.

 

A teraz do rzeczy. Miałem UDAP jogger foggera od słynnych Dzidków (ten mniejszy 13cm) ;) Na pewno oryginalne mają pudełko itd. Co prawda jakoś dużo za niego zapłaciłem ale cóż. Ogólnie bardzo polecam. Miałem przyjemność psiknąć osobnika z dość bliskiej odległości 0,5-1m niestety to wynikało z sytuacji. Osobnik ogólnie po 1-2sek padł na ziemie i z bólu nie dał rady wstać. Ja uciekłem ale ze względu na mały dystans psikania dostałem oparami. Ogólnie adrenalina itd ale po ok. 2min ucieczki udap działał na mnie. Ogólnie bardzo mocne pieczenie i duszenie. Z ów osobnikiem nie wiem co się stało bo uciekłem ale nawet nie chce wiedzieć jak się czuł ;)

Ogólnie mam go już na wykończeniu. A jako ciekawostkę mogę powiedzieć że na hotsprayu pokazały się foxy 5,3. Kupiłem prewencyjnie w streamie.

 

Pozdrawiam


  • 0

Slot90
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

@Artissso

Tak to jest data produkcji. Ogólnie podobno termin ważności to 3 lata ale zalecają wymianę po 2. 

Ale jak przekopałem ten temat to pare osób pisało że przeterminowane foxy dalej się dobrze spisywały.

 

Pozdrawiam


  • 0

Irek Chyl
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Witam !!! 

Czytam już od jakiegoś czasu ogólne opinie na temat skuteczności gazów też sie tym interesuje i chciałem sie podzielić moja opinią z doświadczeń otóż testowałem parę gazów i chciałbym wam powiedzieć że nie warto głownie sugerować się parametrami i ceną tylko producentem wiedz do rzeczy testowałem następujące gazy : Sabre Red mk, 4 Fox mean green  , Fox 5.3 , Terminator anty bandyta, koleter , Tw 1000 , i niemiecki KO , testowałem w taki sposób zasięg pokrycie efekt inhalacyjny i ostrość pieczenia na język w oczy nie miałem sobie odwagi psiknąć raz nie chcący KO dostał mi się dość spora dawka i uwierzcie że przez co najmniej 20 min oczów nie da się po nim otworzyć :) wszystkie gazy oprócz koltera i Terminatora były w chmurze bo ja tylko takie preferuje .... Moim zdaniem najlepszy z nich jest sabre red mk 4 najmocniej inhaluje najostrzej piecze póżniej stawiałbym na KO jest to tani gaz ale o potężnej mocy i niestety produkowany w małej puszce teraz przejdę co do słynnych foxów na początek Fox 5.3 dzisiaj go testowałem :) Zasięg dobry ładnie pokrywa cel ale ostrość i inhalacja jest wyczuwalnie gorsza od sabre zaś Fox mean green to już całkiem porażka tej firmy nie twierdze że po dostaniu się do oczów by nie obezwładniły napastnika ale nie robią takiej roboty jak Sabre czy KO co do reszty wymienionych gazów to nawet niema co ich rankingować nie twierdze że sana nic ale jeśli chodzi o nasze zdrowie i życie to ma to być najskuteczniejsza skuteczność więc wniosek taki że na dzień dzisiejszy z tych wszystkich gazów poleciłbym Sabre Red mk 4 w chmurze   


  • 0

kobra19850
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Witam czy gaz POLICJA HI MAX HOLSTERS HPE POLSKA JEST COŚ WARTY I CZY ON SIĘ RÓŻNI OD ZWYKŁEGO HI MAXA POMARAŃCZOWEGO? POZDRAWIAM.


  • 0

rosstemp
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Witam

ok 4 tygodnie temu zakupiłem w znanym serwisie aukcyjnym od Pana z Głogowa:

W ostatni weekend wykonałem test 2 puszek przy słonecznej bezwietrznej pogodzie. Temp ok 20 stopni.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 50ml cena ok 16pln

Wyniki: zasięg praktyczny do 2m. starcza na 4 strzały.potem zasięg spada do 30cm,

Pozostawia resztki gazu na puszcze oraz palcach umieszczonych pod dyszą,

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] cena ok 16pln

Wynik: zasięg do 3m, wystrzeliwana substancja bardziej przypomina obłok niż żel, starcza na 13 strzałów, potem zasięg diametralnie spada.

 

Konkluzja: Gaz nie daje pewności Twojego bezpieczeństwa po jego użyciu. Parametry gazu podane na puszcze znacząco różnią się od otrzymanych podczas testu.

pozdrawiam 

 

 

 

 

  • 0

Brat_Pete
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam wszystkich,
 
Kopalnia wiedzy w temacie i szacunek dla udzielających się na forum.
Czy Mr. Cizzia rozpoczął działalność?
A może jest ktoś zorientowany gdzie kupić dobry produkt np UDAP?
 
Pozdrawiam
Pete

  • 0

szejk22254
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Dodam co nieco od siebie bo mam trochę wiedzy w temacie. Kupując gaz pieprzowy, jaki by nie był, ma on za zadanie, skutecznie odeprzeć atak napastnika Gwarantuje dużej większości przyszłym posiadaczom lub osobom które posiadają gaz, że 99 proc gazów pieprzowych, Fox labs, Policyjny, Magnum KO etc etc można wymieniać sporo, jest małoskuteczna dla laika, nie to że są za słabe, nie to że mają mniej czy więcej MC czy OC, są to parametry istotne ale na 2,3,10 miejscu. Kupując gaz musi on zadziałać w każdej sytuacji. Niestety 99proc gazów nie zadziała, lub zadziała z miernym skutkiem, o czym nie piszą już producenci. Dlaczego? Bo nie są to gazy 360 stopni. Czy wyczytamy gdzieś informację że gaz będzie skuteczny, psiknie jednym słowem tylko i wyłącznie gdy butelka będzie w pionie?, Nie, a tak jest, niestety, wystarczy że butelkę przekręcimy delikatnie np. na godzinę 2.00 i gaz już nie psika, lub psiknie odrobinkę tyle co w zaworku plus mała ilość materiału pędnego a reszta zawartość do obrony zostanie w środku bezużyteczna. Więc kupując gaz wybieramy tylko te 360 stopni najlepiej z dużą ilością MC. Takie gazy robi na pewno polski Terminator, USA Mace i niemiecki Walther, 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024