Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki gaz na kemping?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Jaki gaz na kemping?
Hejo!

Co wybrać na kemping pod namiot? 2 tygodnie, 4 osoby w namiocie. Jaki system, jaką kuchenkę? Co wybrać? Pomóżcie proszę.

Pozdrówki
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki gaz na kemping?
zapytaj na taktikalu
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki gaz na kemping?
Hejo!

Nie pytałem - ale poczytałem i chyba wiem co chcę (:

Jeden z używaczy tej kuchenk - poleca ją:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jeszcze się przejadę do sklepu gdzie sprzedają takie z Campingazu. Może za cenę tej i przesyłki uda mi się kupić "firmową" na miejscu.

Pozdrówki
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki gaz na kemping?
To chyba polecal maszynke kiedy jezdzi samemu ;)

Nie jedziesz sam tylko z zona i dzieciakami.
Zapewne samochodem wiec wielkosc ma mniejsze znaczenie.

Jesli chcesz codziennie gotowac a nie podgrzewac gotowe dania to przy takiej ilosci osob polecam maszynke 2 palnikowa i butle 2 kg a nie kartusze ktore starczaja maks na 2 godziny gotowania w oslonietym miejscu bo na powietrzu znacznie krocej.

na zaglowce na 4 osoby uzywalismy takiej i bylo OK - starego typu sprawdzona konstrukcja:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki gaz na kemping?
Jedziemy z dzieciakami ale bierzemy żarcie z domu, w słoikach. Jakieś pulpety, sosy itp. Tam będziemy tylko odgrzewać.
Zresztą - temat załatwiony - mój braciak ma palnik, kupię tylko 2 kartusze i spokojnie oblecimy. Z tego co mówił - a używa już tego sprzętu trochę - to z naszym podgrzewnaiem i pewnie jeden styknie. A jakby co to się dokupi tam.

Pozdrówki
  • 0

budo_jakub5
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki gaz na kemping?
Pisałeś, że wybierasz się do Chorwacji. Nigdy tam nie byłem - ale z informacji z innych forów, oraz od znajomych (który tam jeżdżą regularnie) to na kempingach chorwackich najlepiej sprawuje się... kuchenka elektryczna (optymalnie 2 palnikowa). Prąd na kempingach jest w opłacie standardowej (nie trzeba dodatkowo kupować), a zabezpieczenie gniazd przyłączeniowych ma 16A (co np. w Europie jest nie spotykane - standardowo 6/10A). Przydaje się też mały czajnik elektryczny. Druga sprawa, to kable przyłączeniowe - czasem zdarza się, że do "słupka" jest kilkanaście metrów - znajomy wozi zwykle 2 przedłużacze - 20m i 10m. Twierdzi że nigdy mu nie brakło 'metrów'. Przedłużaczy warto poszukać w supermarketach budowlanych - ogrodowe, do kosiarek są najtańsze, a wykonane solidnie.
Co do samego przyłączenia - albo są na słupach gniazda europejskie, albo niestety tylko 'kamperowe' (okrągłe gniazdko na 3 bolce) - lepiej zaopatrzyć się w przejściówkę.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki gaz na kemping?
Hejo!

Wróciliśmy. Tak jak napisał Jakub - najlepiej sprawdziła się elektryczna kuchenka. Miałem kuchenkę gazową GoSport. A tam sam Campingaz. Ponoć wszędzie w Eu Campingaz wycofują ze względu na ichnie zaworki. Do kuchenek pasuje tylko kartusz Campingaz i odwrotnie. A na Chorwacji jak na złość króluje Campingaz.
Elektryczną kupiliśmy na promocji w lokalnym markecie i było caca lala.

Pozdrówki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024