Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Czyli cop top wydaje mi sie gorsza opcja bo cop top to zadne zabezpieczenie a poza tym jak jest ta dysza typowa dla stozka(szeroka) to pewnie latwiej zagazowac napastnika a tak jak jest ta waska to nie wiem jak to leci
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
To za ile go chcesz sprzedać ?
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
o KURKA WODNA :P

człowiek znika na kilka dni na wakacje a tu taaaaaakie zmiany HE HE HE :) , no jak się ładnie dyskusja rozwinęła ...

czyżby dziadki z intera zaczęły się w końcu dokształcać buechchchceeeeee na naszym skromnym VORTALU ? - no nareszcie !!!

i wreszcie dementuje pogłoskę że zapomniałem o swoim sklepie z gazami - dajcie jeszcze chwilę ... :) w końcu nie jest łatwo ściągnąć 1.500 sztuk , papiery srery negocjacje no i KOSZTY które mnie już 2 razy przerosły i zmusiły do zmiany koncepcji , domena już jest ( ci co byli na testach to wiedzą pad jakim adresem szukać ) sklep się "robi" , pozostaje zatowarowanie i sensowne opisanie każdego z produktów , nagranie filmów itd. itp. więc roboty a roboty mam , no i jeszcze sezon w pełni więc swojej roboty mam od pytki - ale ci co mnie znają wiedzą że jak raz coś powiem to żeby skały srały tak zrobię :)

pozdro ALL

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Liczę, że w sklepie nie będzie byle czego, ogólnodostępnego szajsu. Nas vortalowców interesują tylko perełki. :)
  • 0

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
To życzę koledze powodzenia może w końcu będzie sprzedawca kompetentny itp. i oczywiście strona gdzie będą gazy OBRONNE a nie odstraszacze i odświeżacze do ust... A tak swoją drogą ciekawe jakie mają te UDAP w Inter-arkt ?
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
MIOTACZE przyjdą w 3 transzach po 500 szt.

dostępne będą WSZYSTKIE rodzaje i pojemności - OD RĘKI

moim celem jest udowodnić szerokiej konkurencji że się da działać - : :P

A - profesjonalizmem
B - kompetencją
C - rewelacyjnym kontaktem ze sprzedawcą
D - błyskawicznymi transakcjami

w temacie samych środków - będziecie mieli koledzy wybór pomiędzy 10 markami na początku :) , co z czasem będzie się rozwijać , dalej u mnie nie będzie tak jak w arku że mają 20 sztuk na składzie HE HE

ZERO - LIPY i AMATORKI

no i mam już kilka zadeklarowanych firm które wezmą ode mnie znaczną część tych kontyngentów ponieważ uznałem że zabawa w detal jest może i dobra ale na tym będzie mi ciężko zarobić , a jak sami rozumiecie w tym wypadku chciałbym działać komercyjnie - CZYLI ZARABIAĆ - a nie bawić się w zarabianie !

jeszcze słowo na temat samych środków : u mnie znajdziecie WYŁĄCZNIE najlepsze i najbardziej zachwalane marki na świecie o których konkurencja nawet nie słyszała HE HE , z GWARANCJĄ świeżości , planuje również cały pakiet rabatów , upustów , i promocji - szczególnie dla zarejestrowanych VORTALOWICZÓW z ugruntowaną pozycją ( znaczy będących na BUDO co najmniej od roku i mających minimum 100 rozsądnych postów ! )

co jeszcze , celem mojej działalności poza samym zyskiem jest szeroka działalność na rzecz wspierania poprawy bezpieczeństwa publicznego zwykłych obywateli RP , więc wiele z pomysłów które mam będą odnosić się do działań charytatywnych i niekomercyjnych , które mam zamiar sponsorować

cizzia
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
10 marek? :)

Jeśli to tylko nie przechwałki to wreszcie coś będzie się działo na polskim rynku RMG. :lol:
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dołączona grafika
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Kupiłem dziś Sabre Red Magnum 80 ml FOAM.

Po pierwszym teście wrażenie jest niesamowite. Pisałem ostatnio, że sprawdziłem jak smakuje Sabre Red ten w strumieniu. Było strasznie. Ale Magnum jest duuuużo gorszy. To może być bardzo indywidualne odczucie, jednak ostrość gazu magnum jest dużo większa.
Jak dla mnie potęga.
Pieczenie języka trwało może 2-3 minuty krócej, ale było znacznie mocniejsze. I piekł nie tylko czubek języka, ale cały język i gardło. Jakaś masakra normalnie.

Dostałem w prezencie kaburę. Fakt, używana, ale w bardzo dobrym stanie.
Mój znajomy, od którego w ogóle to się zaczęło, powiedział żebym poćwiczył wyjmowanie z niej gazu. Jemu wyjęcie gazu z kabury z oddaniem strzału zajmuje sekundę. Bardzo fajnie to wygląda.
Muszę się nauczyć.[/grafika]
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Im szybciej zrozumiesz, że noszenie gazu w kaburze (zamkniętej) to nieporozumienie tym lepiej. :) Sabre robi dobre gazy, tą piankę też bym kupił ale nie jestem pozytywnie nastawiony do twist-on-locka choć nigdy nie miałem.

Ostatnio właśnie miałem taką sytuację, że pianka by się przydała a że miałem przy sobie tylko Foxa cone musiałem zasadzić z łokcia. :roll:
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Im szybciej zrozumiesz, że noszenie gazu w kaburze (zamkniętej) to nieporozumienie tym lepiej. :)

Ostatnio właśnie miałem taką sytuację, że pianka by się przydała a że miałem przy sobie tylko Foxa cone musiałem zasadzić z łokcia. :roll:


dobry łokieć wcale nie jest zły :) tylko można kuku zrobić , no i nie upadla tak bardzo jak gaz ... :P

a co do kabury to faktycznie trzeba ją traktować jako ostateczność przy przenoszeniu gazu ( mowa o zamykanej ) bo te wyszarpywane troszkę zmieniają tą niedogodność , choć to nie to samo co luźna kieszeń i paluch na Flip Topie znaczy pod klapką HE HE

cizzia

ps. Użytkownik - rozpieszczacie mnie kolego :)
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
To gdzie nosić gaz?
Jesienią i zimą to proste. Bluza albo kurtka i do kieszeni.
A latem? W jeansach leży tragicznie...
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wyrazy szacunku Cizzia.
Mam nadzieję że pomysł wypali, Ty zarobisz, a my zyskamy dobry sklep ze sprzętem i człowiekiem który nie będzie nas robił w wacka.

Otwieram piwo na Twoje zdrowie!
  • 0

budo_belian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
~ cizzia~ Cieszę się że wreszcie ktoś konsekwentny zajmie się tym bajzlem na polskim rynku RMG : )) Na pewno będę stałym klientem a kilku moich kumpli jest zainteresowanych gazami więc będę wiedział kogo polecać. Powodzenia!

Co to są za "wyszarpywane" kabury? pokażcie mi jak to w ogóle wygląda może sam sobie taką zakupię bo mam i noszę gaz w zamykanej na rzep kaburze a jak wspomniał ~xarn~ w spodniach nosić gaz jest cholernie nie wygodnie.
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Kabury wyszarpywane to np takie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale jak dla mnie to zdecydowanie za droga sprawa, więc też korzystam z takiej na rzep.
Jeśli chodzi o techniki noszenia, dobycia i używania gazu, uważam, że każdy powinien trochę poćwiczyć i opracować własną, najodpowiedniejszą dla siebie.
Sposobów jest mnóstwo: kabura na pasie odwrócona do góry, kabura odwrócona w dół, w przedniej kieszeni spodni, w tylnej kieszeni, w tylnej kieszeni odwrócony w dół, za paskiem bez kabury (ale zgubić można), za paskiem od wewnętrznej strony spodni, żeby nie odznaczał się przez koszulkę (ale wtedy najlepiej jak to jest gaz z klipsem), w spodniach bojówkach itd.
Na ostatnim grillu testowym sporo o tym rozmawialiśmy i nawet wspominaliśmy o tym jak można przemycić gaz na imprezę masową, gdzie przeszukują na bramkach, ale o tym nie będę pisał, bo to nielegalne :)

Ja osobiście najczęściej nosze w tylnej kieszeni odwrócony głowicą w dół, pojemnik max 13 cm z flip topem, wtedy mogę stosunkowo szybko wyjąć i użyć, do tego nie widać kabury, ale tak jak wspomniałem, dla każdego coś innego...
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Tak wygląda wyszarpywana:
Dołączona grafika

W lecie wkładam mały gaz do kieszonki w jeansach zwanej condomierką (tej malutkiej). Przy 10-11cm maluchach sprawdza się doskonale i nie przeszkadza. Drugi okazjonalnie w tylnej kieszeni, w obu przypadkach preferuję głowicę u góry.

Nosiłem w kaburze zamykanej na rzep dopóki w realnej sytuacji nie udało mi się na czas wyjąć gazu i musiałem przejść do ręcznej roboty. :lol: W sytuacji stresowej pomimo ćwiczeń wyjęcie gazu z takiej kabury wcale nie jest takie proste i sprawne.
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dzięki za rady.

Sprawdzę, jaki sposób będzie dla mnie najlepszy.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Ten crossfire i magnum mają taki sam "skład". 10% OC, 2mln SHU, 1,33% MC. Ale jednak wyraźnie ostrzejszy, przynajmniej przy teście na języku, jest magnum.
Czy to wynika tylko z mojego odczucia?
Czy może jednak naprawdę seria magnum jest, jak pisze producent, najostrzejsza?
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Magnum jest na bazie olejowej, Crossfire wody. Ot i cała różnica. My cywile preferujemy olej, lepiej przylepia się do twarzy, trudniej go usunąć i dłużej trzyma.
  • 0

budo_stachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ja noszę Sabre w przedniej kieszeni spodni, leży idealnie, bo opakowanie 60g. Skuteczność użycia gazu to m.in. zaskoczenie napastnika, dlatego nie rozumiem noszenia gazu na widoku np. w kaburze, sprawny napastnik widząc to z pewnością zaatakowałby tak, że nie byłbym w stanie tego użyć. No chyba, że to ma działać odstraszająco.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cizzia, mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, czy Sabre CS&OC oraz BodyGuard LE-10 będzie u Ciebie dostępny?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024