Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_belian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wielkie Dzięki za rady na pewno sprawdzę : ) ~mattaleo Fajnie że odważyłeś się pokazać jak działa walther ponieważ w sieci nie ma chyba żadnego filmiku z jego udziałem a wiele osób ma wątpliwości. Mam tylko pytanie do was odnośnie walthera czy duża jest różnica w ciśnieniu i szerokości 'strumienia' między cone (stozek strumienia) który wygląda jak chmura pod dużym ciśnieniem) a fog (chmurą) ??
  • 0

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ciekawe jakie wrażenia z nowymi UDAP i czy nie podróbka te co są w Inter Arkt
  • 0

budo_stachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Co do MK cone to dowiedziałem się, że przy większym zainteresowaniu mogą sprowadzić.

Który sklep? Może powinniśmy w kilka osób tam zadzwonić w poniedziałek?

Pytałem na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oni są chyba powiązani z military.pl
Kto byłby jeszcze chętny? Można dzwonić albo mailować. Kwestia jeszcze ceny i typu, bo rozumiem, że czarne DPSy lepsze od tych niebieskich?

Dobrze rozumujesz. Olejowy RMG zawsze lepszy od takiego na bazie wody. Zadzwonię do nich w poniedziałek, zróbcie to samo. E-maili nie potraktują poważnie a wersja cone od Sabre jest super, szczególnie w tej cenie.

Ok, również zadzwonię, a jestem fanem Sabre, bo jakość pewna a tańszy niż wiele innych markowych gazów.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Belian w Waltherze cone ,strumień stożkowy , czy fog to to samo pod różną nazwą w innych sklepach jest tylko jeden ;-) , stream to u nich strumieeń balistyczny itp ;-)
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
No gratulacje za odwagę, mogłeś trochę dłużej prysnąć, ale walther to nie to samo co UDAP.
Mam propozycję spotkania w realu i przetestowania kilku gazów pod względem struktury miotania, wydajności, zasięgu. Więcej informacji i zapisy na prv. Dancingmen jeżeli jesteś takim fanem tych wynalazków z (xxxx) i jesteś z Warszawy to mógłbym się do ciebie pofatygować ewentualnie opłacił bym ci podróż do Białegostoku i przetestujemy ten ARM IV
Dołączona grafika
zapewniam cię że w razie komplikacji możesz liczyć na fachową pomoc medyczną nie dawno zdałem na specjalistę medycyny ratunkowej. W nagrodę kupię ci dwa gazy ARM IV w wersji gel i gaz nadto tą gaśnicę 100 ml
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Test Waltera 74ml

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Aż mnie zabolało jak zobaczyłem :) Dzięki za filmik, wcześniej nie mogłem w sieci znaleźć testów na człowieku z tym akurat produktem.

Teraz kolejna sprawa. Z przykrością stwierdzam, że chyba już nie będę mógł rekomendować francuskich CS-ów, bo miałem identyczną sytuację jak Ty - Puissance w żelu nie zadziałał :(
W pobliżu mojego mieszkania menelstwo zrobiło sobie miejscówkę, siedzą tam, chleją i syf po sobie straszny zostawiają, prosiłem wcześniej uprzejmie, żeby się wynieśli, ale nie posłuchali, więc poszedłem ich przegonić. Akurat padało i siedzieli na klatce schodowej...

Wpadam na klatkę, wyciągam teleskopa i mówię, żeby spadali stamtąd czym prędzej, a jeden z tych bejów próbował mi odebrać baton, więc walnąłem mu Puissance90 w żelu 50ml (takiemu strach wyjechać z pięści, bo jak się skaleczysz o zęby, można złapać chorobę na każdą literę alfabetu). Odległość była bardzo mała, właściwie z przyłożenia i oberwałem trochę rykoszetem. Pociekło mi po policzku, kropelka nawet do oka wpadła i .... NIC SIĘ NIE STAŁO!
Odrobinkę mnie oko poszczypało, tak może 2-3 min, potem lekkie zaczerwienienie, a to przecież ma być gaz obezwładniający, a nie lakier do włosów :!: Kiedyś prysnąłem sobie niechcący sprejem na komary w oko i bardziej bolało.

Na całe szczęście obyło się bez bijatyki, bo od razu uciekli, ale już myślałem, że będę musiał używać pałki.

Znam te gazy, używam ich od lat i zawsze działały. Twój gaz lourd i mój gel były na 100% przeterminowane. Za dużo tych przypadków!
Myślę, że czas przerzucić się na pieprze, skoro znana nam firma sprzedaje przeterminowane CS-y.

Wg mnie te ARM II, które są teraz w ofercie to jeszcze partia z 10.2013, więc ich termin przydatności to 04.2015, potem nie polecam używać.

Mam jeszcze ze 2-3 francuskie CS-y, które przetestuję w przyszłym tygodniu, jak nie będzie cholernego pieczenia i duszenia, jadę do firmy po zwrot kasy i Wam polecam zrobić to samo. Może w końcu pójdą po rozum do głowy
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam panowie.

Odnośnie Walthera - miałem z nim ostatnio niemiłą niespodziankę. W połowie czerwca kupiłem wersję stream z datą przydatności do 2017 r. Psikam testowo - leci nędzna chmurka na około 1,2 m. Myślę sobie - może pomylili nalepki. Ale patrzę na głowicę - jest taka jak od streama. No to solidnie wstrząsnąłem pojemnikiem i .. to samo. Drobna nędzna chmurka w stożku. Dopiero po około połowie psikania zaczęła lecieć strużka taka jak powinna być. I zaczęło zaraz spadać ciśnienie bo gaz się już kończył. Skutecznego strumienia stream z całego miotacza było może z 2 sekundy.

I teraz najważniejsze. Kilka godzin wcześniej omyłkowo zostawiłem miotacz w nagrzanym samochodzie. Na około 2 godziny. Był w kieszeni kurtki na tylnym siedzeniu i nagrzał się tak, że pojemnik był wyraźnie ciepły. Nie wiem ile miał stopni, ale był - powiedzmy - tak jak kubek herbaty - ciepłej, ale już zdatnej do picia duszkiem na rozgrzewkę.
Dlatego właśnie testowałem miotanie.

Nie wiem, czy to nagrzanie miało znaczenie czy nie. W sumie spadku ciśnienia jakby nie było, tylko zmienił się sposób miotania. Tak czy inaczej w sytuacji bojowej gaz zawiódłby gdyż taką chmurą nie trafiłbym nawet muchy.

Jak dotąd nigdy nie zawiodły mnie markowe pieprze - sabre i fox. Z wszystkimi innymi firmami bywały jakieś perturbacje. Wiem, ten Walther niby był od sabre... Ale ........
A drugi wniosek to taki, że rację ma Lynn Thompson (szef firmy Cold Steel), że na filmikach reklamowych gazu Inferno mówi: "Always carry more than one pepper spray" czy jakoś tak ;-)
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dlatego ja noszę małego Foxa 5.3 i w rezerwie mikrusa Sabre DPS. Nie ufam innym markom poza niedostępnym już UZI. Mam smaki tylko na małego UDAPa. Po opróżnieniu Foxa 5.3 już mieć nie będę z wiadomych przyczyn więc UDAP zająłby jego miejsce.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , Twinkle nagrzane streamy pryskają chmurką ;-) , tutaj widzisz Policyjny z militaria stream a też pryska chmurą ;-) , ostro podgrzej Foxa , czy Sabre a będzie tak samo ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ten Amerykanin zrobił to co ja i przetestował na sobie Foxa Mean Grenn po tym filmiku już chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego gazu ;-) ,go
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
E tam to nie to samo co UDAP po tym gazie to by nie mógł w ogóle biec a już nie mówiąc o ataku.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nigdy nie twierdziłem że Grenn jest lepszy od UDAP-a , sam noszę UDAPA ;-) ,
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zgadzam się, że UDAP najlepszy, z resztą sam widziałem testy na człowieku :) , ale skoro nie jest powszechnie dostępny, trzeba się ratować tym co jest. Po tym jak zawiodłem się na francuskim CS, od razu kupiłem Walthera i mam nadzieję, że też da radę. Udap-a chętnie bym przytulił, ale puchę 13cm czyli Jogger Fogger, oczywiście WHF 3% - 15%. Gdyby ktoś miał jeden taki za dużo, proszę o info na priv
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A co powiesz na testo grill planuję go przeprowadzić w miesiącu wrzesień - październik ale szczegóły na priv.
  • 0

budo_belian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
panie Kazio na stronie inter arku masz UDAP ''mugger fogger'' tylko nie wiem czym się różni od ''jogger fogger''?
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Pojemnością. MF ma 90g, JF 55g.
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ale tagrze tym że to może być podróbka tak jak z pewnymi innymi gazami.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Przyjęło się pisać na forum o tym produkcie podróbka.
Jest to nadużycie, ten produkt różni się od Police Magnum OC-17 głowicą grafiką i nazwą.
Proszę nie pisać "podróbka".
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024