Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
z tego co się orientuję to są miotacze UKRAIŃSKIE :)

i jeszcze słowo , w miotaczu z CR to stężenie dla cywilów wynosi 0,2 % ale dla służb już 0,5 % więc ... - ma toto jebnięcie !

cizzia
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Upały nie pomagają MISZczu opisywany temat był w sierpniu 2008 sam opisujesz ruskie gazy strony 71 72 . Ale teraz przechodzisz na wyższy próg wtajemniczenia sam zadajesz pytania i sam sobie odpowiadasz .
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Odnośnie gazów UDAP

  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Z tego co widać na filmach słabe te ukraińskie gazy, wg mnie sporo słabsze od francuzów. Na trzecim filmiku efekt podobny jak po Puissance 90, ale po jednym psiknięciu by tak było, nie po dwóch.

Jestem fanem francuskich CSów, noszę od jakiś 8-9 lat, używałem w sytuacjach bojowych i zawsze działały bardzo dobrze, na pewno nie gorzej niż pieprzowe z górnej półki. To co w nich cenię to: dobre ciśnienie, szeroka dysza, więc nawet przy porządnej szamotaninie nie jest trudno trafić, bardzo dobre działanie (na pijanych i naćpanych też). Na szczególną uwagę zasługuje silny efekt inhalacyjny, bo jak wiadomo oślepiony, ale ostro wkurzony przeciwnik może jeszcze atakować, ale jak się dusi to już nie :twisted: Oczywiście mają też wady, np krótki termin przydatności, skutki uboczne, komuś może nie odpowiadać głowica itd, ale ja mam do nich osobisty sentyment.



W moich sytuacjach zawsze sprawdzały się doskonale, a czy zdarzyło się komuś z Was, że francuski CS nie zadziałał tak jak potrzeba?


*Sentyment sentymentem, ale nie mówię, że nie przerzuciłbym się na UDAPa ;) tylko gdyby dostępna była mniejsza pucha, taka 12-13cm
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Opisywałem wcześniej jakieś kilkadziesiąt stron wcześniej że ARM II zadziałał porównywalnie od gazu defensol proponuję poszukać, dla ułatwienia dodam że chodziło o zajście jak robiłem kurs na prawko.
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
91posir, kojarzę tę sytuacje, napisałeś:

"wyjąłem ARM II i wywaliłem mu solidną dawkę prosto na twarz o dziwo pierwszą reakcją
było cofnięcie się, złapanie się za twarz. dalej to już tylko charczenie i duszenie się", "jeżeli chodzi o działanie gazu to jest może ciut mocniejszy od puissance 90 ogólnie to trzymało go około 25 minut zanim zjawiło się pogotowie wezwane przez policję"

Z tego opisu zrozumiałem, że gaz zadziałał dobrze - obezwładnił napastnika na ponad 25 min :idea: . Potem wspominałeś, że jeszcze gość ostro rzygał jak był w szpitalu, więc chyba porządnie go poskładało. Po Defenolu raczej nie ma takich sensacji, kilkanaście minut płaczu, kaszlu i przechodzi
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Owszem na 25 minut ale pierwszą reakcją było cofnięcie się i opuszczenie głowy, duszenie się nastąpiło po około 3 - 5 sekundach. Co do gazu defensol to rozmyślałem o nim jak to kiedyś się z nim chodziło i temu napisałem , nie mniej niekiedy ratował skurę :) , ale to jeszcze za szczenięcych lat jak to się miało tych 15-16 wiosen :)
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ja bym się nie czepiał tej sytuacji, wg mnie gaz zadziałał IDEALNIE. Różni ludzie różnie reagują, jedni leżą na ziemi i wyją z bólu, inni chwieją się zdezorientowani i trzymają się za twarz, jeszcze inni próbują na oślep uciekać, albo atakować ...ale jeśli napastnik jest niezdolny do walki => gaz zadziałał prawidłowo.
Ośmielę się nawet stwierdzić, że w Twojej sytuacji ARM zadziałał lepiej niż dobrze, bo od razu wyłączył przeciwnika, a widywałem na youtube filmiki, gdzie nawet fox zaczynał działać dopiero po ponad 5 sekundach :) Oczywiście to sporadyczne sytuacje, ale jak widać na każdego gaz może działać inaczej
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dzisiaj dotarl , jak bedzie okazja to wyprobuje na agresorze ;-) Dołączona grafika
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Uprzednio poinformuj go o skutkach ubocznych :) , że to cholerstwo to nawet bitą godzinę będzie trzymać, albo wezwij mundurowych albo pogotowie i powiedz że jest osoba nie przytomna bo wiesz z tym środkiem różnie bywa.
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Spoko , dam rade :lol: , a kosztowal mnie rowne 60 pln (20 dolarow) co mnie bardzo cieszy , tani , to nie szkoda uzywac :)
  • 0

budo_belian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
ROBEKBIS! Jak go zdobyłeś?! :roll:
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Kolega przywiozl mi ze Stanow , za dwa miesiace wraca nastepny to tez mi sztuke przywiezie.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Może znalazłaby się sztuka takiego mikrusa i dla mnie? :)
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Niestety zamówiłem tylko 1 sztukę u każdego z nich i w najbliższym czasie więcej miał nie będę .
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Siema siema :)

zatem MY już po testach UDAP WHF i integracji ;P - swą obecnością zaszczycali nas Posir91 i Pan Kazio ( nas czyli mnie i XIII-nastego ) nie dotarł Megasmig - i niech żałuje

powiem krótko plan był taki - wywalić pozorantowi od 1/2 do 3/4 puchy z tego cacka :

Dołączona grafika

i w razie potrzeby poprawić ... :P , czemu poprawić ? - ano bo w testach kontrolowanych umyka element zaskoczenia który jest kluczowym dla wywołania MAKSYMALNEGO EFEKTU - ot można zamknąć oczy i wstrzymać oddech co znacząco osłabi pierwszą fazę podrażnienia czyli unikamy tych najgorszych efektów ... no i pozostaje jeszcze wspomnieć o ważnym czynniku przygotowania się na samą sytuację co również nie jest bez znaczenia ...

skończyło się na 1 sekundowym ( maksymalnie ) nasypaniu w dziobek , NASZYM celem wbrew pierwszym zamiarom nie było ani upodlenie pozoranta ani jego knock out - towanie , choć w początkowej przymiarce postanowiłem sobie zatańczyć w teście jak na ulicy ... jednak rozsądek , sympatyczni uczestnicy i prywatna wiedza wyniesiona z wielu realnych sytuacji - NIE - pozwoliły mi na popuszczenie sobie i zagazowanie kogoś niewinnego tak jak to zwykłem czynić na ulicy !!!!!!

teraz do meritum czyli samego działania : ... chmmm TO JEST TO

uzbroiliśmy się zatem w 4 litry zimnego mleka 3,2 , 3 baniaki wody po 5 L , zgrzewkę 6 x 1,5 L i paczkę chusteczek dla dzieci SENSITIV , w palnach był jeszcze worek lodu 2,5 kg ale jakoś umknął ...

działanie gazu jest NATYCHMIASTOWE , w tym wypadku wystąpiła reakcja FREZE , jednak pozorant był naszykowany na strzał , w następnych sekundach nastąpiła reanimacja i działania dekontaminacyjne co ZNACZĄCO skróciło czas samego działania gazu do jakichś 25 - 30 minut , dekontaminację rozpoczęliśmy od zdjęcia z twarzy całego filmu z olejożywicy który się osadził , po czym naprzemiennie następowały płukania wodą i mlekiem , mieliśmy również miskę która umożliwiła zastosowanie różnych technik spłukiwania i namaczania

nagraliśmy oczywiście całość + WIELE WIELE różnych innych dodatkowych testów jak np.

gaśniczka 400 ml RED Pepper , FOX LABS 5.3 120 ml STREAM , RED Pepper gel 63 ml ( ale sypało jak CONE ) , SABRE Red MK-4 Crossfire , ARM II 50 ml w przerobionej głowicy ( na moją modłę - z KO ) , i jeszcze czegoś ale teraz nie pamiętam może ktoś z uczestników dopowie / dopisze

do tego dobra micha ( grill ) , piwko / soczek , i wymiana różnych ciekawostek z którymi zapoznać się można WYŁĄCZNIE na naszych integracjach :P , ach co ja tam będę pierniczył , niech się wypowiedzą ci co byli ... :)

może jeszcze coś dorzucę od siebie z czasem ... HE HE

co do filmów - to brak zgody pozoranta na ich zamieszczenie ... - zresztą wcale się mu nie dziwię :) !!!

cizzia
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Sprostowanie red pepper 75 ml dysza właśnie cone , RSG police black 63 ml cone , KO CS 100 ml fog, KO JET 50 ml .
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Tak na szybko ;) Spotkanie mega udane i tu pokłony dla wszystkich uczestników. Częśc filmów myślę, że uda się zamieścić. Grill zajebisty, Twarze, gdzie trzeba sie ulotni jeśli będzie taka ewentualność. Kto nie był, niech żałuje ;) Więcej tektsu, jak będzie obraz ;)
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
91posir...no i browary i grill ;)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , za to ja wypróbowałem Foxa Mean Grenna na sobie :) , powiem tak wart swojej ceny na razie macie filmik miłego oglądania szczegóły opisze wkrótce ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024