Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ciekawe czy Ci odpiszą jaki jest % MC w OC. Raczej tak, oni niczego nie ukrywają.

Kiedyś wypytywałem (producenta) o Arm II, odpisali że jest tam do 3% CS. Próbowałem dowiedzieć się ile jest tam go dokładnie, bo sformułowanie "do 3%" nic mi nie mówi. Opisali, że trzeba założyć że jest go nie mniej niż 2.8%. Czyli wiadomo, nie każdy egzemplarz ma tą samą zawartość. Nie mniej niż 2.8, nie więcej niż 3% CS.

Co do mixa, to szczerze mówiąc nie kupię, nawet gdyby miał ostrość 1.8%MC w 3.02 % OC i te 1.89 % CS. Brak flip-topa dyskwalifikuje go dla mnie z użycia.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

a ja kupię jakiś mały miotacz u Cizzi o ile ma taki na stanie.


Nie mam dobry człowieku nic z maluchów zresztą zostały mi jakieś ostatki z tego co wystawiłem na bazarze.

///WHD - Ciach

cizzia
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Odpowiedzieli.

Na 100% wiadomo że ARM IV ma 1,89% CS i 3,02% OC (ile MC, nie podali)


Wobec tego, napiszę do interark i zapytam co z tym fantem zrobią gdyż wprowadzili klienta (mnie) w błąd.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A ciekawym co z tym fantem zrobią bo jak naopowiadali najpierw że stężenie 3% CS i 1.4% MC ( bez podania wartości OC ) to jest spora rozbieżność ... ale ponieważ mi nigdy nie robili scen czy fochów jak chciałem coś wymienić czy oddać ( bo NIE działało ) zatem można oczekiwać że przynajmniej wymienią Ci na inny , choć jak nie jesteś zadowolony ( zresztą słusznie ) to powinni oddać pieniążki jeśli tak postanowiłeś , ale że to "nie są leszcze Stefan" :) to nie powinno być kłopotów , zresztą z tego co słyszałem od innych jak HPE da ciała to też potrafi NAPRAWIĆ swój błąd , nawet jeśli to dla nich strata , jednak czas który czasem trzeba czekać na taki ruch to ... zresztą co ja tu będę moralizował :)

cizzia
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Pierwsze miotacze pieprzowe lub oc jak kto woli zostały wprowadzone i wyprodukowane w Kanadzie dla kanadyjskiej policji w roku 1980r nie znam parametrów .Hiszpańska policja była pierwszą w Europie która zleciła 1984 wykonanie miotaczy oc na wyposażenie swoich funkcjonariuszy te miotacze miały 8% oleju pieprzowego 0,8 capsaicinoidów. W USA 1985 prowadzono testy w służbach więziennych miotaczy o parametrach 9% olejku 1%capsaicinoidów . W roku 1987 wprowadzono prawo zezwalające stosowanie miotaczy oc przez służby mundurowe na terenie USA .Niemcy w 1993 określili że maksymalne parametry miotaczy jakie wolno używać i produkować na ich terenie to 10% oleju 1,33 capsaicinidów prawo to obowiązuje do dziś.CDN
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wbrew pozorom ARM IV nie jest taki zły , ma parametry zbliżone choćby do Sabre 3w1 , wolałbym UDAPA , ale chwilowo dopadły mnie problemy finansowe , jednak mam w przyszłym miesiącu na pewno nie odpuszczę sobie po testowania gazików ;-)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Wbrew pozorom ARM IV nie jest taki zły , ma parametry zbliżone choćby do Sabre 3w1 , wolałbym UDAPA , ale chwilowo dopadły mnie problemy finansowe , jednak mam w przyszłym miesiącu na pewno nie odpuszczę sobie po testowania gazików ;-)


Prawdę powiedziawszy to NIE MAMY ZIELONEGO POJĘCIA czy ARM IV jest dobry czy zły , po pierwsze formuła choć oparta o CS ma ciut mniejsze stężenie od zwykłego FORCE 80 lub PUISSANCE 90 po drugie 3% towy dodatek OC bez podania jakiejkolwiek informacji dotyczącej MC też dobrze nie wróży , no i najważniejsze - czyli testy bojowe bez których rozpatrywanie tego czy owego jest po prostu głupie.

Osobiście twierdzę że może być to kolejny produkt nastawiony na zwiększenie sprzedaży a nie realną skuteczność - tyle w temacie.

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Odpowiedzieli.

Na 100% wiadomo że ARM IV ma 1,89% CS i 3,02% OC (ile MC, nie podali)


Wobec tego, napiszę do interark i zapytam co z tym fantem zrobią gdyż wprowadzili klienta (mnie) w błąd.

Jeśli nie podali % MC, to pewnie jakaś słaba ostrość albo trafiają się im różne partie OC i sami nie wiedzą. W takim wypadku ARM II wydaje się być mocniejszy i pewniejszy. Zachowanie Inter-Arku nie wymaga komentarza.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
a takie coś znalazłem - dla niecierpliwców od 4.35

zwraca uwagę szybkość działania gazu na zwierzę oraz reakcja samego niedźwiadka :)





cizzia
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dzwonił do mnie facet z interark.

Powiedział że jak najbardziej mogą mi oddać pieniądze, natomiast wszystko posprawdzali i gaz na 100% ma 3% CS i 1,4 kapsaicyny.
Twierdził że gaz który sprzedają, to jest ARM IV ale w wersji wyprodukowanej na rynek polski dla jakiś tam służb i odpowiednio wzmocniony.

Krótkie pytanie.
Interark, to uczciwa firma czy nie? Wierzyć w to co mi powiedziano?
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Dzwonił do mnie facet z interark.

Powiedział że jak najbardziej mogą mi oddać pieniądze, natomiast wszystko posprawdzali i gaz na 100% ma 3% CS i 1,4 kapsaicyny.
Twierdził że gaz który sprzedają, to jest ARM IV ale w wersji wyprodukowanej na rynek polski dla jakiś tam służb i odpowiednio wzmocniony.

Krótkie pytanie.
Interark, to uczciwa firma czy nie? Wierzyć w to co mi powiedziano?


sam się zastanów kolego .... :)

cizzia

ps. a wszelkie cuda włóż między bajki , o ile twierdzenie że gaz został wyprodukowany na nasz rynek nie ulega wątpliwości to jednak takie parametry są nie tylko ponad standard ale i jeśli gaz jest wyprodukowany dla służb na ich zamówienie to NIE powinien zostać wprowadzony na rynek cywilny !!!

resztę mogą zweryfikować wyłącznie TESTY BOJOWE , zresztą z firmą Inter Ark wiążą się różne historie szeroko opisywane na Vortalu sam sobie poczytaj i wyciągnij wnioski ...
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dlaczego to że gaz ten został wyprodukowany na nasz rynek nie ulega wątpliwości?
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
U nas nie ma żadnych limitów mocy CS czy ostrości OC jeśli chodzi o RMG. Także mogą wprowadzać na rynek cywilny co im się żywnie podoba, a nie trzeba się domyślać że dla nich priorytetem nigdy nie byli i nie będą klienci detaliczni.

Trzeba sprawdzić moc ARM IV na ochotniku. A następnego dnia powtórka z rozrywki i pacjent przyjmuje na twarz ARM II. A potem nam opowie co go bardziej sponiewierało. :)
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wiecie tak czytam wasze dywagacje na temat mocy tego ARM IV i zastanawiam się, ile razy statystycznie w ciągu jednego roku jesteście zmuszeni do użycia gazu nie mylić z zastosowaniem bo to tyczy się zwierząt?
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Noszę (nie zawsze ale regularnie) gaz od 5(?) lat. Użyłem raz, nigdy na zwierzęciu. Wbrew pozorom nie ma co gazować na wyrost psów, one rzadko atakują aby pogryźć. Ludzie którzy nie posiadają własnych czworonogów, nie są entuzjastami nie potrafią odczytywać sygnałów wysyłanych przez zwierzaki, gazują wszystko co ich oszczeka lub na nich warknie...
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jezeli nie jest na smyczy i pojawia sie w okolicach jednego metra od nich lub ich dzieci , to maja prawo.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Prawo oczywiście mają ale niekoniecznie zawsze trzeba z niego korzystać.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Kiedyś około raz na rok potrzebowałem gazu. Ze trzy razy obroniłem się przed ludźmi, dwa razy przed psami.
Od niedawna jednak mam taką pracę, że już nawet nie liczę. A jako że nie mam 2 metrów i torsu gladiatora, to gaz często jest moją jedyną linią ataku, obrony i nie mogę pozwolić sobie na to by nie spełniał pokładanych w nim oczekiwań.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Standard niemiecki 10% oleju 1,33% capsaicinoidów , przyjęli w latach 1993 -2000 producenci na całym świecie. Wielu producentów w USA produkowało miotacze dla policji stanowej o parametrach które określa się nie mniej niż 10% oleju nie mniej niż 1%capsaicinoidów amerykanie podają też shu wtedy było to 1,5 miliona Następnie latach 2004-2011 ruszył wyścig na coraz większe liczby nie zawsze prawdziwe,. Tak podają badania wielu ośrodków że TE 10%oleju 1,40 capsaicinoidów oraz 2 miliony SHU które podają amerykanie w EUROPIE się tego nie praktykuje ,są rozwiązaniem optymalnym. Zwiększanie np. ilości oleju do np. 18% przedłuża działanie z30 minut do 40-50minut w zależności od sposobu ewakuacji ZEL, MGŁA. Zaś zwiększanie ilości capsaicinoidów zwiększa odczucia uderzenia gorąca w ciągu pierwszych 3-5 sekund. potem wszystkie odczucia są jak przy standardzie. Ważne są też kompozycje rozpuszczalnika z gazem wyrzutowy. CDN. teraz już o miksach
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zanim napisze o miksach napisze o historii i handlu miotaczami w Polsce od czasu wejścia wejścia pierwszego rozporządzenia o obrocie specjalnym do ustawy o wolności gospodarczej 1988roku. A na początek chciałbym dowiedzieć się jakie parametry waszym zdaniem ma mieć ten super mix . Chętnie poczytam opinie kolegi moderatora cizzi . A po drugie twierdzenie że coś tam nie powinno być sprzedawane bo kupują to służby to poproszę o podstawę prawną takiego stwierdzenia.CDN
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024