Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A teraz krótkie info dlaczego powstały mixy ostatnio tu omawiane i dla jakich celów. CS istniały od i dawna i zostały tu szeroko omówione . Początek dała wojna w Wietnamie, A szczególnie lata 1966-1969 USA w kwietniu 1968 zostało oskarżone o używanie broni bakteriologicznej propaganda poszła w świat rozpowszechniana przez ZSRR głównego sojusznika Wietnamu . Amerykanie oprócz wielu środków do niszczenia drzewostanu używali CS w różnych formach jako dymu rozpylali zawiesinę stosowali rozpylanie przy eksplozji specjalnych bomb. Był on nie zakazany, nie obejmowały go żadne konwencje i tak jest do teraz. Ruscy sprawdzili z czym mają do czynienia dalej rozsiewali propagandę ale szybko znaleźli sposób na doprowadzenie do sprawności wietnamskiego żołnierza. Ktoś powie że są maski ubrania typu op1 tak już wtedy były, ale armia wietnamska dla żołnierzy nie miała butów i tylko jedna trzecia miała mundury. Jak wiadomo CS działa bardzo silnie na zakończenia nerwów błon śluzowych oczu górnych dróg oddechowych krtani tchawicy i oskrzeli. Stwierdzono ze żołnierza można znieczulić silnymi środkami farmaceutycznymi dziś jest to np. tramal umyć łażni polowej i będzie dale gotowy do działań . CDN
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ą dalszy ciąg był taki ze znaleziono kilkanaście środków farmakologicznych stosowanych od chirurgii po stomatologie którymi można zmniejszyć dyskonfort odczuwania bojowych stężeń cs ,cn oraz ich kompozycji o 70-80%. Badania i eksperymenty prowadzono w latach 1970 -1975 w kilku krajach najbardziej zaawansowane USA, Czechosłowacja, Francja ,Izrael .Stwierdzono że tanim kosztem można zniwelować skutki działań tych związków. Najdalej poszli nasi południowi sąsiedzi opracowali nawet spreje które dzieliły się do zastosowań przed wejściem do strefy skażeń jak i do zastosowań w samej strefie w zależności od stężeń w powietrzu i na powierzchni terenu .CDN
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Czy można prosić jeszcze słówko na temat samych środków do dekontaminacji ( z wyłączeniem tych podstawowych ogólnie dostępnych na chwilę obecną na rynku cywilnym - choć rozumiem że i one wliczają się w całość zagadnienia ) dotyczących zmniejszania efektów działania owych gazów, oczywiście mam na myśli konkretne substancje chemiczne ew. leki i ich nazwy.

cizzia
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam
Gdyby ktoś chętny odstąpię w dobrej cenie lub zamienię... Posiadam dwie gaśnice Hi- Max 550ml jedna mgła druga strumień( nowki sztuki),jednego foxa 475ml (strumień) oraz ARM ll 500ml (chmura) gdyby ktoś chętny proszę się odzywać priv :)
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dekonotaminacja jest to procedura która jest wykonywana po wyjściu ze strefy skażenia, a badania o których pisze miały na celu przygotowanie bez specjalnych zabezpieczeń do wejście w tą strefę. Lub wykorzystanie tych preparatów po stwierdzeniu że znaleźliśmy się w takiej strefie i mamy kontynuować zadanie pomimo skażenia. Zastosowane spreje opierały się na Amidach takich jak lidokaina , buprenorfina benzokaina w różnych stężeniach stosowane były tez opatrunki przystosowane do wchłaniania przez skórę oraz maść do wcierania . Instrukcja przewidywała normalna odzież oraz okulary lub gogle . Czas działania w strefie do 30 minut . Potem naturalnie dekonotaminacja .Obecnie np. lidokainy używa sie do znieczuleń przy wykonywania wielkopowierzchniowych tatuaży. Po tych eksperymentach zaczęto pracować nad nowymi środkami a inni zaczęli ulepszać stare dodając nowe komponenty CDN.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witajcie

Dostałem odpowiedz od producenta ARM IV co do jego składu.
Potwierdzają wersję interarku, tyle że z tą różnicą że nie 1,4% OC, tylko 1,8%.

Tak więc.... 1,8% OC i 3 % CS.
Jestem pod wrażeniem.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Po tych informacjach już 1976 w Izraelu zaczęto prace środkami obezwładniającymi opartymi na olejowych exstraktach papryki i pieprzu, działających drażniąco nie na zakończenia nerwów ale na same błony śluzowe i wywołujące uczucie piekącego gorąca zamiast bólu. W roku 1977r w USA departament DEA zlęcił podobne badania Uniwersytetowi Kalifornijskiemu .Rok póżniej podobne prace prowadziło niemieckie BKA To był początek miotaczy opartych na OC. CDN
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Witajcie

Dostałem odpowiedz od producenta ARM IV co do jego składu.
Potwierdzają wersję interarku, tyle że z tą różnicą że nie 1,4% OC, tylko 1,8%.

Tak więc.... 1,8% OC i 3 % CS.
Jestem pod wrażeniem.

Pozdrawiam.

Ciężko w to uwierzyć ale dlaczego mieliby kłamać. :) Nieustannie ubolewam nad brakiem wersji z flip-top...

Zgred60, pisz dalej, ciekawe rzeczy.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Witajcie

Dostałem odpowiedz od producenta ARM IV co do jego składu.
Potwierdzają wersję interarku, tyle że z tą różnicą że nie 1,4% OC, tylko 1,8%.

Tak więc.... 1,8% OC i 3 % CS.
Jestem pod wrażeniem.

Pozdrawiam.


powoli powoli jeśli jest to 1,8 % OC w dodatku o nieznanej zawartości MC to całkowicie zmienia postać rzeczy :)

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ja to odebrałem jako 1.8%MC.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ja też to tak odebrałem.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
odebrałem ...? zaczynamy dywagować zamiast opierać się na faktach

wklej maila z dokładnym tekstem odpowiedzi , jest w ogóle poruszona kwestia OC lub MC ?

cizzia
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , tutaj mamy DPS 2% OC i 2 % CS , ale kapsy to on ma 0,26 %, ;-) , nie sądzę żeby ten francuski gaz choć może być dobry miał 1,8% MC , choćby dlatego , że znane mi Francuskie OC tej firmy , mają słaby olejek
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu jest odpowiedź od nich. W sumie mogłem wrzucić linka od razu.
Powiedzcie jak to widzicie.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ja widze to tak , że ten gaz na 1,89 % CS i 3,02 % OC olejku pieprzowego , i to by się zgadzało jest to formuła zbliżona do amerykańskich blendów , a taki skład jest legalny dla cywila we Francji ;-)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
w dodatku bez podania wartości MC :) zatem MIT o cudownej i diabelskiej ostrości rozwiany HE HE

cizzia
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Brawo dla Cizzi :) wkoncu ktoś konkretnie wziął się za sprowadzanie miotaczy najwyższej klasy....oby tak dalej może w końcu jakiś sklep powstanie z konkretnym zaopatrzeniem i profesjonalna obsluga ;-) niestety jedyny sklep sprowadzający Foxy i Pm wiemy jaki wykazuje się coraz większym brakiem towaru już nie wspomnę o obsłudze....
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
cała przyjemność po mojej stronie - spotkać w realu profesjonalnego gazownika :)

mam nadzieję że nie pierwszy i ostatni raz , zresztą jesteś na liście majowej więc co mogę dodać - do zobaczenia i ma nadzieję że Cię nie zagadałem :) i cieszę się że mogłem pomóc

cizzia
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wysłałem kolejne zapytanie dla uściślenia ich odpowiedzi, ale faktycznie może być tak że jest to 1,89% CS z 3% OC.
Zobaczymy. Najwyżej interark będzie musiał oddać mi kasę, sam się troszkę doszkoli (bo nie myślę by mieli podać złe info celowo), a ja kupię jakiś mały miotacz u Cizzi o ile ma taki na stanie.
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A jaka jest ostrość tego 3 % roztworu OC ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024