Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ja powiedziałem tylko to co sam usłyszałem - i tyczyło się to pracowników licencjonowanych podczas pełnienia obowiązków służbowych , w dalsze szczegóły nie wnikałem , ale ponieważ będę się jeszcze widział z owym człowiekiem dopytam o szczegóły , a może uda mi się go nakłonić i sam się wypowie w naszym temacie.

cizzia
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie ma już pracowników licencjonowanych. Cały zakres działań wszystkich możliwych służb Polsce łącznie z ochroniarzami , reguluje jedna ustawa dotyczy wszystkich jednakowo od ABW, BOR , WYDZIELONE DO takich zadań ODZIALY WOJSKOWE i wszystkie inne . A jest ich 20 .Reguluje to jedna ustawa o środkach przymusu bezpośredniego z dnia 24 05 2013 . A miotacze każda służba wybiera sobie jakie tylko chce CS, OC ilość środka aktywnego dowolna., I co najważniejsze może to kupić każdy komunizm się skończył nie na reglamentacji. Ja wiem ze niektórzy czują władze boską ale prawo uchwala SEJM jesteśmy państwem świeckim ,a jak by nawet to mnie władza boska nie dotyczy jestem ateistą
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Jeżeli chcesz przełożyć flip-topa na sabre magnum 120 musi być to głowica z miotacza w postaci stożka mgły a nie stream ...od OC 17np. jeżeli mogę doradzić w inter ark są w promocji gazy o nazwie OC super Tytan i kosztują 23zł sztuka....od nich flip-Top pasuje idealnie


Zdaje się, że kolega cizzia robił taki manewr i wyszło bardzo dobrze, z tego co widziałem na filmie. Chodziło o przełożenie tego twista na flip topa w Sabre, ale z tego co kojarzę, obie głowice były w wersji cone. (jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie)

wg mnie założenie głowicy stożkowej na gaz strumieniowy nic nie daje. Zrobiłem kiedyś z ciekawości taki eksperyment na gazie KO i wyszło do dupy. Pryskał gęstą mazią na odległość ok 1 metra i pojemnik opróżnił się po dwóch strzałach, jest zupełnie inna konsystencja gazu w wersjach stream i cone.
Może dla niektórych to oczywiste, ale byłem ciekawy i postanowiłem sam to potwierdzić :)
  • 0

budo_pwlb
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Widziałem na yt jak niejaki Nikodem Dyzma przelozyl zmienil glowice w sabre red magnum 120 na flip topa i efekt dosc imponujacy. Mam pytanie jeszcze czy glowice zdejmuje się tak prosto jak w np dezodorancie? Nie chciałbym siebie sam przypadkiem zagazowac podczas zdejmowania czy dociskania nowej ;) jakies wskazowki mile widziane, pozdrawiam!
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Widziałem na yt jak niejaki Nikodem Dyzma przelozyl zmienil glowice w sabre red magnum 120 na flip topa i efekt dosc imponujacy. Mam pytanie jeszcze czy glowice zdejmuje się tak prosto jak w np dezodorancie? Nie chciałbym siebie sam przypadkiem zagazowac podczas zdejmowania czy dociskania nowej ;) jakies wskazowki mile widziane, pozdrawiam!


Jest troszkę zabawy ale WARTO - dla bezpieczeństwa jak już będziesz zakleszczał nową głowicę to wsadź całość do plastikowej torby a samą torbę zawiąż , najlepsza jest transparentna ale i zwykła biała też da radę - wtedy nawet jak coś nie wyjdzie - CAŁY GAZ KTÓRY SIE EW. ODPALI - pozostanie w środku :) a ty jak już dojdziesz co poszło nie tak ponowisz próbę dopasowania a sam gaz z pojemnika i głowicy zmyjesz pod bieżącą letnią wodą może być z mydłem i tyle ...

Praktyka czyni mistrzem i dobierz sobie ODPOWIEDNIĄ głowicę tak jak koledzy pisali , bo jak do CONE zapakujesz STREAM to nie za specjalnie możesz być zadowolony z efektu ;)

cizzia
  • 0

budo_pwlb
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ok, dzięki za odpowiedz, mam nadzieje, ze za duzo tej praktyki nie bede musial wykazac, bo 70zl piechota nie chodzi :D
pozdrawiam
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
cos dla nowych vortalowiczów ;) mam nadzieję że się przyda w relacji podstaw !



cizzia
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A tutaj przesyłam film własnego autorstwa

  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam serdecznie,
Dzisiaj zużyłem testowo przeterminowanego foxa 5.3, w stożku, 89ml
poniżej film:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do gazu - miotał bardzo fajnie, do tego moc - niezmienna.
Niestety opryski zawiało w moją stronę i do lodówki po mleko poruszałem się, jak niewidomy :twisted:

Panowie poszukuję czegoś, co będzie wielkości foxa z filmiku i będzie podobnie miotało.
Do tego interesuje mnie działanie - pryskam i eliminuję napastnika skutecznie, ale bez
zbędnego oczekiwania na działanie gazu. Później w ruch pójdzie gaśnica :twisted: :twisted: :twisted:

Co z obecnie dostępnych produktów na rynku polecicie?
- rozważam Hi-Max z Hpe
- PM OC17 z hotspray
- puissance 90
-
Liczy się dla mnie wielkość i szybkość działania - o konsekwencje prawne jestem akurat spokojny, więc niezależnie czy zmasakruje napastnika, czy nie, więc bez różnicy czy to będzie OC czy CS.

Pozdrawiam,
K
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Kolego bierz PM :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zatem grillo TESTY ( 31 maja / sobota ) za pasem - jedno co Wam mogę obiecać to film HD z UDAP Mugger Fogger The Worlds Hottest Formula - brak na razie ochotnika do testów ale .... może to się zmieni :)

zainteresowanych chętnie przygarniemy , pisać na priva - zapowiada się GRUBBA BIBKA :) :) :) !

cizzia
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wiecie może dziwnie to zabrzmi ale po testach doszedłem do wniosku, iż w tanich gazach typu defensol CS , KO CS, NATO military zarówno zielony , żółty, czarny, jak i w gazach tw 500 i 1000 a także w gazach typu anti dog , animal stop jest używany ten sam rozpuszczalnik a to ze względu na fakt iż śmierdzą zmywaczem do paznokci.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Kurde nie moge w sobote, 31 maj mam swój ślub :cry:
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ślub zdążysz wziąć a gazowanie nie jest co tydzień. Wpadaj, żona przyszła zrozumie - jak nie ta, to inna ;)
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
powiedz gdzie - przyjedziemy :)
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Przeglądając sklepy internetowe w poszukiwaniu kamizelek taktycznych natrafiłem na gaz OC 500 -polski red pepper sprzedawany przez sharg.pl , i co mnie zaskoczyło a mianowicie to iż na tamtym zasobniku widniał napis iż gaz ten jest w stężeniu 10 % i 2 mil SHU a oto link [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
Na tej stronie możecie znaleźć gatrze gazy fox i o dziwo police OC 17 magnum z głowicą tyku twist on looc.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
91posir zawsze coś fajnego obczaji :)

a swoją drogą to ostatnia szansa 91posir aby się zdecydować żeby wpaść do wawki na psikanie i integracje ,

w tajemnicy zdradzę , że mam zamiar doprawiać karkówkę UDAP-em ... ( nie całą oczywiście ) :)

cizzia

ps. Adamooo - padła propozycja aby o tydzień przesunąć spotkanie czyli nie w ta sobotę tylko w następna ... ?
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A co powiecie na taki film [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
a tu chciałbym zaprezentować różnicę w działaniu środkiem dedykowanym do obrony a naturalnym owocem papryki znacznie niżej ocenianym w skali SHU niż gaz / substancja już obrobiona chemicznie





kolo trochę przynudza i pierdzieli ale ogólnie fajne :)

cizzia
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

91posir zawsze coś fajnego obczaji :)

a swoją drogą to ostatnia szansa 91posir aby się zdecydować żeby wpaść do wawki na psikanie i integracje ,

w tajemnicy zdradzę , że mam zamiar doprawiać karkówkę UDAP-em ... ( nie całą oczywiście ) :)

cizzia

ps. Adamooo - padła propozycja aby o tydzień przesunąć spotkanie czyli nie w ta sobotę tylko w następna ... ?

Dzięki wielkie, ale wyjeżdzamy z żoną :roll: w taką niby podróż.
Eh to teraz po ślubie już będzie coraz mniej sexu i ciągły opie**l :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024