Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wielkie dzieki, gaz zamówiony.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Z dniem dzisiejszym postanowiłem wprowadzić nową JAKOŚĆ do naszych dalszych dywagacji , jak już wcześniej pisałem nie jest moim celem rozdawanie warnów na prawo i lewo czy karanie kogokolwiek , jednak z chwilą obecną wszelkie kolejne posty nie związane ściśle z tematem będę przenosił do archiwum a samych radosnych twórców nagrodzę warnem o wartości 2 i tak aż do skutku.

Co do samego zgreda60 który jak widzę nagminnie szuka ze mna zwady i prowokuje oraz oczernia , postanowiłem oddać sprawę w ręce Administratora , jednak jeśli jeszcze raz pozwoli sobie na jakiekolwiek podjazdy w moim kierunku to obiecuję zapewnić mu długi odpoczynek od Vortalu chocby i dożywotni !

Jesli komuś to nie odpowiada może się wynieść do innego działu albo opuścić Vortal BUDO , w końcu przymusu nie ma ,zatem radzę się dobrze zastanowić nad tym co się chce napisać do kogo oraz na jaki temat - wszelkie dalsze próby dyskusji dotyczace tego wątku nagrodzę warnem !


cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cizzia, na swój sposób Cię lubię ale musisz wyluzować.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wlasnie, sympatyczny jestes.ale strasznie wrazliwy. Wyluzuj bo jak tak dalej pojdzie to sam zostaniesz na tym forum i od nowych bedziesz mial co chwile pytania jaki gaz kupic bo zel paralizujacy to ponoc najlepszy. :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Właśnie wyluzowałem :) jednak będę sie trzymał swojego zdania – zatem proszę nie drążyć wątku.

Mam również zamiar przedstawić Wam w najbliższym czasie i to kompleksowo różnicę pomiedzy OC i CS oraz fakty dotyczące stężeń bo to co wyczytałem w ostatnich postach to jakaś popylina. To że nie ma w polsce ograniczeń co do samych stężeń środków obronnych to też jakieś nieporozumienie , zresztą o ile się nie mylę zgred już wcześniej pisał o tych wartościach i to w zupełnie innym tonie ( znaczy teści ) ... Dalej sami producenici gazów narzucają dość znaczne restrykcje związane z produkcją substancji obronnych bez podziału na konkretne rynki głównie z uwagi na szeroko pojęte bezpieczeństwo ludzi w stosunku do których taki środek może zostać zastosowany - od tej regóły NIE ma wyjatków bo poza samą skutecznością podstawowe znaczenie ma właśnie BEZPIECZEŃSTWO - tym bardziej że kary w przypadku wypuszczenia na rynek substancji w stężeniu mogącym zagrozić zdrowiu i życiu moga byc ogromne. O ile Inter Ark może zamawiać wyprodukowanie danej partii miotaczy dla konkretnych służb pod konkretne zamówienie / przetarg w oparciu o wytyczne dotyczące stężenia , to już wprowadzanie tych miotaczy na rynek cywilny poza zamówieniem np. w sytuacji kiedy im trochę zostanie ( bo zawsze produkuje się ciut więcej ) nie tylko nie jest już takie oczywiste z prawnego punktu widzenia ale i może być z nim niezgodne.

Zresztą powiem łopatologicznie wyobraźmy sobie gaz CS o stężeniu 4,5 % który ma mieć informację na naklejce iż można go stosować wyłącznie w terenie otwartym - przecież to głupota wykluczająca wypuszczenie takiego produktu na rynek , bo nikt nie jest w stanie zagwarantować jego prawidłowego użycia a zagrożenie spowodowania nim komplikacji zdrowotnych znacznie wzrasta , nawet jeśli stosowany byłby zgodnie z przeznaczeniem . No i jest coś takiego jak podział na rynek cywilny , policyjny i wojskowy gdzie 2 pierwsze do pewnego stopnia się pokrywają i uzupełniają a ten trzeci to juz zupełnie inna bajka.

cizzia
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Prosba o spokoj.

Jestescie jedyna spolecznoscia budo, ktora nigdy nie musialem na ulicy moderowac.

Utrzymajcie WSZYSCY ten pozytywny klimat.


i trzymajcie sie regulaminu ;) .
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Co do nowego blendu ARM IV to nie ma on na pewno więcej jak 2% CS, bo prawo francuskie zabrania posiadania cywilom większych stężeń , a producent oferuje go i odbiorcom cywilnym , więc wnioski nasuwają się same przez sie ;-) Jeśli próbka(którą miałem) i opis jest prawdziwy to gaz ten nie ma też działania w powietrzu , i na pewno nie będzie dusił jak klasyczny ARM II cs , to mogą być dla jednych wady , a dla drugich zalety ;-)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Co do nowego blendu ARM IV to nie ma on na pewno więcej jak 2% CS, bo prawo francuskie zabrania posiadania cywilom większych stężeń , a producent oferuje go i odbiorcom cywilnym , więc wnioski nasuwają się same przez sie ;-) Jeśli próbka(którą miałem) i opis jest prawdziwy to gaz ten nie ma też działania w powietrzu , i na pewno nie będzie dusił jak klasyczny ARM II cs , to mogą być dla jednych wady , a dla drugich zalety ;-)


To zdanie mam zamiar w znaczący sposób rozwinąć ponieważ formuła blenda ARM IV całkowicie pomija efekt respiracyjny bądź w bardzo znacznym stopniu ogranicza jego efekt który jest GŁÓWNYM i NAJWAŻNIEJSZYM czynnikiem skutecznego działania gazu obezwładniającego CS zresztą OC również - choć w przypadku pieprzu jest trochę inaczej ponieważ działa on na inne receptory i tu jednak dużo zależy od składu formuły oraz tego czy zawiera w swoim składzie rozpuszczalnik czy nie , pozwalający na odparowanie gazu.

cizzia
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Magasmig, dałbyś może link do strony producenta? Znam co prawda [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , ale chyba nie o tym mówisz bo tam akurat zarówno Arm II cs jak i ARM IV są poza działem z gazami przeznaczonymi tylko dla policji.

....................................
A tak odchodząc od tematu ARM IV, możecie mi powiedzieć jak wygląda sprawa wyjazdu do Austrii z gazem?
Jadę niedługo i bez wchodzenia w szczegóły, gaz może mi się przydać.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cizza bravo za UDAP-y ;-) tego w Polsce brakowało , Strzelec na stronie producenta przy ARM II cs pisze wyrażnie że jest dla policji , natomiast przy ARM IV , że musi być użyty zgodnie z zasadą proporcjonalności ataku co sugeruje , że może być też dostępny dla użytkowników cywilnych , w Austrii gaz był legalny i chyba jest , ale niemiecka etykieta raczej na pewno była by wskazana , nie wiem jak z parametrami na pewno w Austrii były legalne takie gazy jak w Niemczech , bo niemieckie sklepy internetowe tam sprzedawały , czy jakieś o śilniejszych parametrach to nie wiem ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zresztą co do ARM IV , to popatrzcie też na tą 100 ml gaśniczkę , też została ona opracowana pod kątem francuskiego prawa bo , cywilom wolno mieć nie więcej niż 100 ml gazu CS , i jest to propozycja raczej do domu ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , jak widać po tym filmiku Sabre 3w1 też działa na śluzówki , ale efekt inchalacyjny w powietrzu ma prawie żaden , po użyciu z takiej odległości choćby RMG 75 , broniący musiałby się cofnąć na sporą chwilę , bo też by sobie nieżle pokaszlał ;-) , ogólnie co to tego francuskiego mixa , to wniosek jest taki , że raczej w przeciwieństwie do ARm II cs nie podziała np na okularnika , a co do reszty to trzeba będzie znależć w końcu ochotnika by sprawdził ten gaz na sobie i nic innego nie wymyślimy ;-) , chyba jak ogarnę się z kasą to się tym zajmę Pozdrawiam ;-)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Megasmig - masz zaproszenie na TESTO grilla :) spotykamy się w ostatnim tygodniu maja , jeśli znajdziesz czas i ochotę ;) ? i tam damy czadu ... a będzie co testować , nie wiem tylko czy znajdzie się dobrowolnie ochotnik ale zawsze można jakieś losowanie zrobić HE HE no i tym razem profesjonalnie podejdziemy do sprawy kręcenia filmów więc i coś dla potomności po sobie zostawimy ... może nawet większa ekipa gazowników się zbierze , kto to wie

cizzia
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ludzie starej daty za czasów NZS i PODZIEMNEJ solidarności zawsze mi mówili że jeżeli widzisz lub czujesz że nie możesz wyrażać swobodnie swoich opinii na każdy temat to zmień towarzystwo lub KRAJ .WIEC wole zmienić towarzystwo jeżeli będę do tego zmuszony.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cizza spotkanie , grill i test bardzo chętnie ;-) , trzeba będzie tylko dograć szczegóły ;-) , z ochotnikiem z czasem coś wymyśle , z moich znajomych było dwóch chętnych , ale po testach z OC17 i Waltherem Pro Secur więcej , nie dadzą się namówić :) , jeden powiedział , że znam się na gazach i na następny test to zgodziłby się za co najmniej 300 zł :) , jest jeszcze trochę czasu , koniec maja będzie na pewno udany ;-)
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jak chcecie ochotnika to już macie tylko że :
1. testy w Białymstoku bo nie chce mi się jechać do Warszawy
1a. zapewniacie zaplecze medyczne na wszelki wypadek
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zapomniałem dodać że nie za darmo zrobicie zrzutę na jakąś gaśnicę w formie piany, albo cizzia coś z Ameryki sprowadzi, i macie ochotnika testera.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Znając realia powiem, że takie niestandardowe stężenia nie są zamawiane w formie jawnego przetargu tylko wybrane firmy uczestniczą w negocjacjach a umowa jest co najmniej poufna. Producent zawsze może zawrzeć klauzule ze w momencie przekazania wyrobu pełna odpowiedzialność cywilna i prawna przechodzi na odbierającego a jakiekolwiek informacje o producencie nie są ujawniane. A skład i nawet ilość jest podawana w załączniku który podpisują wyznaczone osoby .W krajach takich jak Niemcy gdzie są ustawowe ograniczenia nawet dla służb , produkcja powyżej 1% CS może być prowadzona na podstawie odpowiednich zezwoleń dla niektórych, oraz przy zgodach eksportowych. Dlatego twierdzenie że coś tam jest produkowane na rynek wewnętrzny i musi odpowiadać takim samym ograniczeniom przy eksporcie to błędne założenia
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wysłałem zapytanie do producenta o skład ARM IV. A raczej o potwierdzenie lub zaprzeczenie temu co mówi interark.
Zobaczymy co i czy w ogóle odpowiedzą.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Jak chcecie ochotnika to już macie tylko że :
1. testy w Białymstoku bo nie chce mi się jechać do Warszawy
1a. zapewniacie zaplecze medyczne na wszelki wypadek


91Posir dobry człowieku Ciebie też z przyjemnością przygarniemy w relacji naszego małego spotkania / integracji TESTO grillowej, fajnie by było spotkać się w realu i najzwyczajniej poza oddawaniem się naszej pasji pogadać o wszystkim i niczym. Co do samego testowania na Tobie to powiem że to GŁUPI pomysł i na chwilę obecną bym już do tego nie dopuścił ( choć jeszcze kilka lat temu byłbym pierwszy który by taki pomysł podchwycił ) , czemu ... ? ano stosuję wyłącznie bardzo mocne środki i to w dużej ilości a to wyraźnie wpływa choćby na czas samego trwania całego doświadczenia , co do zrzuty to z tym nie ma problemu sam bym Ci zapłacił aby wywalić 2 - 3 sekundy z UDAP-a prosto w dziobek :) i oczywiście wszystko utrwalić na HD , tyle że mógłbyś mnie potem znielubić dożywotnio że nie wspomnę o jakichś tam urazach psychicznych i traumach ...

Co do wspomnianej gaśniczki pianowej to akurat takie coś i w takiej opcji FOAM jest mi prywatnie potrzebne zatem zapewne wziąć dwie zamiast jednej to nie będzie kłopot , przy okazji postaram się w kolejnym kontyngencie zamówić jakieś dobrej jakości środki do dekontaminacji ( i nie będą to gównodające chusteczki ;) ) A z ciekawostek od pewnego czasu intensywnie pracuję nad tym aby sformalizować pewne pomysły umożliwiające mi wyjście frontem do szerszego grona ewentualnych odbiorców , jednak biurokracja naszego kraju NIE ma sobie równych w całej Europie a o kosztach już poniesionych i tych do poniesienia nawet nie wspominam , bo odrobinkę zaczyna to przerastać wszelkie wstępne założenia a końca inwestycji nie widać ... ale ponieważ nie mam zamiaru zejść z raz obranej drogi dlatego z czasem wszystko powinno się ułożyć w końcu o to chodzi.

cizzia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024