Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Najnowsze info ze świata :) W Inter-Arku poza słynnymi gazami ARM II, dostępne są także środki do dekontaminacji CS,

Na stronie nadal nic nie ma. :cry:
  • 0

budo_pawelnowa
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Panowie jeszcze jedno pytanie . Jak wygląda legalność gazu CS w Polsce , czy mogę go posiadać beż żadnych konsekwencji? czy policja może go skonfiskować?
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Możesz posiadać CS jeśli jesteś pełnoletni. Pamiętaj jednak o tym, że można go użyć tylko w celu samoobrony.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Raczej obrony koniecznej, no i jeszcze stanu wyższej konieczności ;-)
  • 0

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
anics, na stronie internetowej Inter-Arku nie ma wielu produktów, które posiadają oni w swojej rzeczywistej ofercie. Jeżeli nie jesteś pewien czy mają akurat to czego szukasz, najlepiej zadzwoń do nich i zapytaj o szczegóły.
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
PawelNowa Polecam ARM II CS. Kolega Pięściarz pisał, że będąc ochroniarzem używał i podobno 2 sekundowy strzał w tłum rozpędza grupkę kilku chamów, podczas kiedy słabszego pieprzu musiał zużyć pół gaśniczki dla podobnego efektu. Poza tym niedawno zakupiliśmy małe miotacze ARM II, koledzy z forum robili testy i został ochrzczony mianem SZATANA :)
Nie używałem Hi Maxa, ale nie piszą tu o nim dobrze, przy takiej pojemności pewnie i tak zadziała, ale wydaje mi się, że ARM II lepiej.
Z moich osobistych doświadczeń wynika, że francuskie CSy mają mega silny efekt inhalacyjny, wydaje mi się, że silniejszy od wielu gazów pieprzowych. Ból w oskrzelach i duszenie takie, że zemdleć można.

*tylko nie sugeruj się datą przydatności na naklejce, francuskie CS zachowują swoje właściwości max do 18 miesięcy, więc najlepiej wymienić gaz trochę ponad rok od zakupu, żeby się nie przeterminował, bo nie wiadomo ile stał na półce w sklepie
  • 0

budo_pawelnowa
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Panowie wiem ,że nie ten temat z góry przepraszam ale muszę się was poradzić gdyż sam jestem "świeżak"
Chciałbym sobie zakupić w zestawie do gazu takie o to cacko
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
I tu moje pytanie , czy jeśli skrócił bym ją za pomocą boscha to pałka się nie rozleci/rozpadnie/itd.?
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Na wojnę się wybierasz? :) Mam nadzieję, że tylko do samoobrony to Ci potrzebne. Jeśli już pała, to chyba teleskopowa bardziej poręczna.
Druga sprawa taka, że jak oklepiesz kogoś tą pałą trochę za mocno i np coś mu złamiesz, o co przecież nie trudno, to możesz mieć kłopoty z prawem, nawet, jeśli to było w obronie własnej.
Do użycia pałki w walce trzeba też mieć sporo praktyki, żeby za dużej krzywdy komuś nie zrobić, albo samemu nią nie oberwać. Z tych powodów ja pałki nie noszę i to samo polecam - do samochodu gaśniczka, a do kieszeni jakiś gaz z tutaj polecanych np Fox, czy Police Magnum OC-17 w wersji 90 albo 118 ml w stożku, ewentualnie do drugiej kieszeni Puissance 90 w żelu - do użycia w pomieszczeniach i powinieneś być bezpieczny.

Warto też kupić sobie gaz KO stożek 50ml (cena 16-18zł), żeby potrenować szybkie dobycie i celne użycie miotacza. Nie zaszkodzi też jak dostaniesz na twarz jakieś resztki chmury,bo w walce może się tak zdarzyć, a wtedy już będziesz wiedział, że to nic strasznego i nawet jak oczy poszczypią i będzie trochę kaszlu, będziesz dalej zdolny do walki lub ucieczki, a przeciwnik nie.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Pan Kazio dobrze prawi.

Osobiście odpuściłbym sobie nie tylko pałkę (mam teleskopa od dawien dawna w szufladzie i tam pozostanie na wieki wieków amen) ale i zakup gaśnicy. Jeśli czujesz się zagrożony kup sobie 2 sztuki po 120ml, stożek i piankę lub strumień. W zupełności wystarczy a jest w miarę poręczne i w zimie będziesz mógł mieć zawsze przy sobie.
  • 0

budo_pawelnowa
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Panowie nie mam już nastu lat , oczywiście pałka była by używana TYLKO I WYŁĄCZNIE do samoobrony , a więc czy jeśli bym takową skrócił nie ulegnie deformacji/zniszczeniu? Mam zamiar uczęszczać na kursy samoobrony od stycznia .
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
PawelNowa, ogólne przesłanie było takie, że lepiej bronić się gazem niż pałką, bo mniejsze prawdopodobieństwo, że zrobisz komuś krzywdę i będziesz miał kłopoty, na przykład:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gaz jest wygodniejszy, bo mniejszy, bardziej dyskretny i można go zawsze nosić przy sobie, więc polecam dokupić jakiś mniejszy do kieszeni np 90ml = 12,5cm wysokości. Jeżeli koniecznie chcesz pałkę, to chyba najlepiej baton z tych samych powodów, łatwiej ukryć za paskiem, w rękawie itd, a jeśli umiesz posługiwać się palką, będzie równie skuteczny, co ta policyjna.
  • 0

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Panowie nie mam już nastu lat , oczywiście pałka była by używana TYLKO I WYŁĄCZNIE do samoobrony , a więc czy jeśli bym takową skrócił nie ulegnie deformacji/zniszczeniu? Mam zamiar uczęszczać na kursy samoobrony od stycznia .


Jeżeli koniecznie już musisz mieć pałkę i nie zależy Ci na kompaktowych wymiarach, to dużo lepszą alternatywą w stosunku do wybranego modelu będzie tonfa wielofunkcyjna, którą mógłbyś także czynnie wykorzystać podczas treningu, gdyż dużo lepiej się do tego nadaje niż pałka szturmowa o dł. 86 cm gdzie tonfa posiada tylko (lub aż) 60 cm a ponadto oferuje dużo większe możliwości typu chwyty, zakładanie dźwigni, itp.
Jeśli opanujesz już techniki posługiwania się tym sprzętem, to będzie ona w twych rękach najlepszym narzędziem do samoobrony.
I przy okazji, nie opłaca się kupowanie czegoś co nie do końca spełnia twoje oczekiwania, zapewne można by ją skrócić, lecz odradzam osobiście jakiekolwiek przeróbki.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie widzę większego sensu w nabywaniu akcesoriów do samoobrony których nie można nosić w sposób niewidoczny dla osób postronnych.
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Znalazłem mój stary gaz Foxa stream 118 , 08.2009 r. - 1 sek. psiknięcie - ciśnienie ok. - 2m do celu bez problemu - ciśnienie jak w nowym :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Znalazłem mój stary gaz Foxa stream 118 , 08.2009 r. - 1 sek. psiknięcie - ciśnienie ok. - 2m do celu bez problemu - ciśnienie jak w nowym :)


08.2009 to data produkcji czy końca gwarancji ?

cizzia

ps. rozumiem że gaz był od początku "dziewicą" ?
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
data produkcji - troche z wierzchu wymęczona, ale w środku dziewica.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam moi drodzy nie mam ostatnio stałego internetu przez przeprowadzkę itp , o waltherze pisał kolega Zgred że robili testy BKA konieczny do wejścia na rynek niemiecki ;-) ,i kto jest dostawcą przejrzyjcie jego posty ;-) ,jak znajdę jakieś linki ti wrzuce przy czasie .Ogólnie jest o czym pisać jak ogarnę stały internet ,wróce na stałe ;-) Pozdrawiam ;-) [/list][/code]
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zgred60 napisał:
"Gazy dla WALTERA robi sabre zrobili atest BKA na początku roku to i towar jest robiony według niemieckiej normy dla służb mundurowych do naboi cr używano dibenzo(BF)-1,4-oksazepiny teoretycznie cr nigdzie obecnie nie jest produkowane choć linie technologiczne nie są skomplikowane, Tylko jest jeden zasadniczy problem kto będzie płacił odszkodowania ludziom poszkodowanym przez ten specyfik."
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Chciałbym złożyć wszystkim gazomaniakom życzenia spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dziękuję, wzajemnie. Oby w nadchodzącym Nowym Roku nigdy nam gazu nie zabrakło. ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024