Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ciekawe, czy parametry tych gazów zamieszczone na nalepkach są zgodne z prawdą. Papier jak i internet przyjmie wszystko. Pamiętam niemieckie CS sprzed wielu lat które prześcigały się na liczbę zer w nazwie produktu. Część tych niedostępnych w Polsce miotaczy jak i lubiany na forum OC-17 jest produkowanych przez firmy krzaki.

Dla mnie bardziej istotne od czasu działania jest moment w którym zamykają one oczy. Mają zamykać natychmiast na choćby tylko pięć minut bo tyle wystarczy aby się oddalić. Co mi po gazie który działa przez pół dnia ale startuje po pięciu sekundach, przez ten czas może wydarzyć się wiele. Zastanawia mnie jaką chemię wsadzili do Foxa 5.3, bo to tak naprawdę gaz o słabych parametrach a jednak zamyka oczy szybko. Zapewne jakiś rozpuszczalnik odtłuszczający i wysuszający skórę oraz otwierający pory. Jestem zwolennikiem wychowawczego działania gazu pieprzowego, te ekstremalne skutki ekspozycji które opisałeś są bardzo fajne, oczywiście poza zatrzymaniem oddychania, bo nikt z nas nie chce trafić do więzienia. Czyli podsumowując odradzasz niezdrowe napalanie się na zabawki u nas niedostępne choć sam ich wiele posiadałeś czy wciąż posiadasz? :) Bo przecież Sabre czy Fox działają wystarczająco, co potwierdza lektura tego wątku.

...
I na bazie wody:

...


To jest DPS a nie seria H2O. Swoją drogą ładnie pokrył jak na strumień, czyżby pomimo identycznej malutkiej dziurki rozpylał ciut inaczej niż np. w Crossfire czy H2O? I błyskawicznie zadziałał. :twisted:

Fajnie miota stożek DPS:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
I jest ponoć mniej czuły na ekstremalne temperatury od innych formuł Sabre.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Generalnie poza produktami typu UDAP czy udane mixy oc/cs typu triple action spray to u nas.są dostęp ne. dobre standardy. i inne dobre standardy z USA nie są od nich lepsze. W Polsce mamy najlepszy wybór w całej Europie.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
I mamy całkiem przyjazne jeśli chodzi o RMG przepisy. Tak naprawdę brakuje mi tylko stożka DPS od Sabre i właśnie jakiegoś miksu oc/cs jak Mace który wymieniłeś. Może grupowo wywrzemy nacisk na importerów? Kaliber i Hotspray? Niech je sprowadzą, zarobią a i my będziemy zadowoleni.

Jakie ma parametry Mace Triple Action? Nie mogę ich znaleźć na stronie producenta. Przykładowo Sabre Advanced to nic ciekawego 1.5%CS i 0.33%MC.

B011 pisał, że Inter-Ark będzie miał mix ARM II i fajnie tylko nie podoba mi się brak zabezpieczenia przed przypadkowym wystrzeleniem. Ta obudowa to taki ekonomiczny cop-top czyli tylko do kabury.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A ile sztuk jesteśmy w stanie odebrać i jaki konkretny gaz by był w kręgu zainteresowań to są podstawowe dane do jakichkolwiek rzeczowych rozmów z producentami czy dystrybutorami .
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Trudno przewidzieć jakie byłoby zainteresowanie.

Na pewno kupiłbym Sabre Red MK-2 DPS 521010-C i jakiś konkretny mix (2%CS+1%MC) 50-60ml. Chciałbym aby przynajmniej pierwszy z wymienionych trafił do stałej oferty bo wolę Sabre od innych gazów a stożek jest dla mnie idealną formą.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Sabre DPS możesz kupić jako Walther. To producent Sabre dostarcza gazy dla Waltera i to to samo z inną etykietą. Na dobry mix się skusze ale na pewno nie na trudny do odpalenia Predat or z HPE. Mace Triple Action Spray ma takie same parametry jak sabre 3w1
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Przykładowo Sabre Advanced to nic ciekawego 1.5%CS i 0.33%MC.

Nic ciekawego powiadasz? :lol: Zapraszam na test, gwarantuję, że najbardziej ze wszystkich gazów ze zdjęcia poniżej- najboleśniej odczujesz właśnie 3in1 Sabre.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
@Megasmig, skąd pewność, że Walther to formuła DPS a nie H2O? W takim razie Mace TA mnie nie interesuje.

@Anics, to że jest skuteczny nie oznacza, że musi wzbudzać jakieś specjalne emocje i być obiektem pożądania. Obroniłeś się nim? Skąd czerpiesz pewność, że jest namocniejszy z Twojej kolekcji? Dla mnie jego skład na papierze to nic ciekawego. Z lepszym skutkiem użyję najpierw Sabre DPS czy Foxa 5.3 i poprawię ARM II CS. Z racji tego, że wolę małe pojemniki noszę zazwyczaj dwa gazy. Propozycję przyjęcia Sabre 3in1 na twarz odrzucam. :lol:

Kto byłby zainteresowany zakupem u importera Sabre DPS cone i w jakich rozmiarach?

1. Somebody 2x MK-2 i tak co dwa lata
2.
3.
....

W Niemczech można kupić Sabre DPS MK-3 w stożku za około 20euro + przesyłka.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

@Anics, to że jest skuteczny nie oznacza, że musi wzbudzać jakieś specjalne emocje i być obiektem pożądania. Obroniłeś się nim? Skąd czerpiesz pewność, że jest namocniejszy z Twojej kolekcji? Dla mnie jego skład na papierze to nic ciekawego.

To co jest na papierze, mnie też nie interesuje.
Raz- na języku pali najmocniej, dwa- w pomieszczeniu w którym testowałem w/w gazy -3in1 wybił się poza resztę, duszenie i pieczenie nieporównywalnie mocniejsze od pozostałych, mnie takie testy przekonały- innym nie muszę udowadniać.
Dodam tylko, że na co dzień noszę OC17 lub Foxa- oba w chmurze, ten Sabre się nie nadaje- za duży, sposób obsługi i forma rozpylenia go dyskwalifikuje jako gaz "na pierwszy strzał".
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Według mnie te testy nie są specjalnie miarodajne, szczególnie pierwszy. Co do drugiego to wiadomo, że CS przydusza bardziej od OC, pytanie, czy jest w stanie zamknąć napastnikowi oczy na kilka minut. Tego się nie dowiemy dopóki nie spryskasz komuś twarzy, czego Ci nie życzę.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Testy organoleptyczne – szczególnie językowe – są w mojej skromnej ocenie mało miarodajne żeby nie powiedzieć – błędne - , ocenę SKUTECZNOŚCI jakiegokolwiek gazu określam nie na podstawie jego działania , na konkretną część ciała tylko jako CAŁOŚĆ ( oczy , skóra , drogi oddechowe ) zresztą nikt nie psika na język w trakcie akcji ... co nie :) ? chyba że się mylę hi hi

Dalej Sabre DPS ( z takimi naklejkami jak na linkach zamieszczonych powyżej ) miał kiedyś w swojej ofercie Kaliber , nie pamiętam tylko czy napisy były po angielsku czy niemiecku i był to jeden z lepszych miotaczy a przynajmniej moi znajomi taką właśnie ocenę mu wystawili , ja sam niestety nie dałem rady przetestować w swoim krótkim życiu wszystkiego , a i z czasem psikanie innym przestało mnie bawić przynajmniej na tyle aby nie sypać za każdym razem kiedy tylko nadarza się okazja :) :P

Jeśli chodzi o Foxa i moje pozytywne zdanie na jego temat , no cóż chodzi właśnie o to jego działanie na oczy które jest jednym z najlepszych w obecnie produkowanych miotaczach pieprzu – jednak wcale go to nie stawia na pierwszym miejscu !

OC – 17 wcale nie jest produkowany przez jak to ująłeś – Somebody – firmę krzak , produkuje go SZCZO która jest znanym w USA producentem posiadającym ugruntowaną markę taniego sprzętu nożowego i przy okazji wpadli na pomysł produkcji pepper spray dla rozszerzenia oferty , za ich zabawkami przemawia głównie to że są TANIE i DOBRE ( przynajmniej gazy ) a to że się tyle lat utrzymali w branży gdzie wcale nie jest łatwo – tylko dobrze o nich świadczy , weźmy na ten przykład MACE która niby specjalizuje się wyłącznie w gazach obronnych jednak opinie o jej obecnych produktach są raczej słabe ... coś z czegoś wynika , w przypadku Mace problemem jest iż ciągle robią swoje gazy w oparciu o stare formuły , przynajmniej takie jest moje zdanie.

Może grupowo wywrzemy nacisk na importerów? Kaliber i Hotspray? Niech je sprowadzą, zarobią a i my będziemy zadowoleni.


Podobnymi kategoriami myślałem naście lat temu ... HE HE , niestety wbrew pozorom takich maniaków jak MY jest doprawdy niewielu ( wbrew jak rozumiem ogólnym odczuciom ), to z kolei sprawia że nie jesteśmy stroną – dla poważnego importera !

A ile sztuk jesteśmy w stanie odebrać i jaki konkretny gaz by był w kręgu zainteresowań to są podstawowe dane do jakichkolwiek rzeczowych rozmów z producentami czy dystrybutorami .


Trudno się nie zgodzić z kolegą - Zgredem60 – ostatnim razem będąc w Inter Arku zapytałem z ciekawości ile musiał bym wsiąść pojemników aby wyprodukowali coś specjalnie dla mnie ( sprawy formuły na razie nie poruszam ) tak więc padła odp 550 sztuk !!! aby w ogóle był sens odpalać maszynę ! teraz proszę sobie pomnożyć same 550 szt. x .... zakładając nawet że Inter Ark kupuje za 50 % ceny po której sprzedaje w co raczej nie wieżę że zarabiają 100% na miotaczu

idąc dalej tym tropem ... jak się zbierze ogólnie lista choć 450 osób to osobiście wyłożę pieniążki i zrobię TAKI produkt że nie tylko w PL się zesrają ale i na świecie będzie o nim głośno – tyle tylko że bym nie chciał sytuacji kiedy to ja wpakuję z 50 tysięcy a potem bigos na tym gazie będę sobie gotował przez następnych kilka lat bo mi zejdzie np 200 szt przez rok , tym bardziej iż nie tylko wszystko ma swoją datę przydatności ale i jak inwestycja ma mi się zwracać przez rok przy detalicznej sprzedaży ... a gdzie tu mowa o zysku ?

no i jeszcze sprawa pojemności pojemników , samego rodzaju gazu ( jeden lubi fog inny stream jeszcze inny foam ) do tego sprawa wypożyczenia praw do konkretnej formuły którą OCZYWIŚCIE wzbogacimy o dodatkowe substancje więc koszty chemika , do tego atest PZH , pewnie koncesja ( bo rozumiem że jak już robić to raczej blenda OC / CS i bóg wie co jeszcze ...

a na marginesie blend OC / CS z uwagi na właśnie związek CS wymusza niejako wykonanie gazu w opcji STREAM a przynajmniej w większości produktów dostępnych obecnie taka właśnie forma obowiązuje przy mixach

temat rzeka ...

na marginesie od dawna myślę o wyprodukowaniu gazu na MOJE konkretne zamówienie gdzie na nalepce znajdzie się skromna informacja :

cizzia approved :)

tyle tylko że na chwilę obecną w moim rozumieniu inwestycja jest NIEOPŁACALNA – przynajmniej dla mnie osoby prywatnej – hobbysty i pasjonata – bo nikt mi nie zagwarantuje nie tylko zwrotu poniesionych kosztów ( co mnie z góry nie satysfakcjonuje ) a tym bardziej zysków.

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Masz rację, nie ma w Polsce rynku. Gdyby był to ARM II 50ml z ostatniej dostawy dawno byłby wyprzedany w Inter-arku a w Hotspray gazy nie leżakowałyby przez wiele miesięcy.

OC-17 do mnie nie przemawia ze względu na jego detaliczną cenę w USA i wiele informacji w necie o tym, że zakupiony pojemnik był pusty. Zresztą nie trzeba daleko szukać, na tym forum sporo osób pisało o nieszczelności pojemników i kiepskim zasięgu.

Co do gazu "Sir Cizzia approved" to skubaniec mógłby być przesadnie mocny i wiele osób bałoby się go użyć. Powyżej siedmiu dni niezdolności do pracy i tego typu przyjemności. ;-) Może przynajmniej chwilowo skupmy się na uproszeniu Kalibra aby sprowadził trochę Sabre Red DPS cone w powiedzmy dwóch rozmiarach?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Somebody wszystkie sabre red con e z flip topem jakie widział em w sklepach w USA to DPS i nie sądze aby dla walthera robili coś specjalnie. Chodzi tu napewno o rynek niemiecki i o to że niemcy lubią kupować niemieckie marki, to ź e w tym wypadku poza etykietą wszystko będzie amerykańskie to inna sprawa. Zresztą w EUROPIE jeśli się nie mylę profesjonalnego pieprza można zamówić tylko chyba w KKS i IDC , nie widział em nigdy z innych firm produktow OC zbliżonych jakością do dobrych standartow z USA
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Myślałem też o powalczeniu z kalibrem o tego dpsa ale od kiedy wypróbwałem waltera wiem ź e nie ma o co walczyć , szkoda mi fatygi na oszczędności rzędu 15 zł co 2 -3 lata
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Przy tych wyliczeniach trzeba tez zauważyć że partia 500-600 sztuk jako ilość minimalna będzie miała dużo wyższą cenę niż paria 5000 tys lub więcej sztuk wyprodukowana jednorazowo i rzeczywiście przy mixsie z cs potrzebna koncesja czyli dodatkowe pieniądze i czas żeby ją uzyskać
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Póki co nie ma całkowitej pewności, że Walter Prosecur jest produkowany przez Sabre a jeśli nawet jest w co osobiście wierzę to nie wiemy jaka to jest formuła a dla mnie czyni to różnicę.

Dla Kalibra zamówienie dwóch kartonów więcej nie powinno być kłopotem.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Odpowiedź sam umieścił es zwróc uwagę że na liście którą umieścił es nie ma żadnego h20 cone. ;-) bo nie ma takiej wersji gdyby byl tańszy sabre red cone mk 3, 5 , jeden mogę wziąć , możesz spróbować ;-)
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Usunąłem post, bo był nieczytelny a wiedziałem że mam gdzieś link do pdf.

Tak, wydaje się że jednak masz rację, nie ma cone H2O: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ten mały Walther w strumieniu stożkowym ma 10,2 cm? To byłby odpowiednik mojego ulubionego MK-2. Trzeba znaleźć potwierdzenie, że jest to Sabre Red DPS w innym opakowaniu lub uprosić decydentów Kalibra aby sprowadzili w stożku.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Somebody wszystkie sabre red con e z flip topem jakie widział em w sklepach w USA to DPS i nie sądze aby dla walthera robili coś specjalnie. Chodzi tu napewno o rynek niemiecki i o to że niemcy lubią kupować niemieckie marki, to ź e w tym wypadku poza etykietą wszystko będzie amerykańskie to inna sprawa. Zresztą w EUROPIE jeśli się nie mylę profesjonalnego pieprza można zamówić tylko chyba w KKS i IDC , nie widział em nigdy z innych firm produktow OC zbliżonych jakością do dobrych standartow z USA


nie no Megasmig nie jest tak źle a francuski producent PIERRE G. CHIMIE s.a.r.l. - idę o zakład że zrobią co tylko zlecisz :)

wracając jednak do meritum czyli Sabre - mnie samego zastanawia czemu ta właśnie firma nie wyposaża WSZYSTKICH produkowanych przez siebie miotaczy w propelant DPS ( chwilowo najlepszą na świecie substancję transportową ) - tym bardziej że różnicy w cenie nie widzę !

a i nie wydaje mi się aby sam propelant w formie DPS mógł mieć wpływ na formułę / lub jej zachowanie / co by było konkretnym powodem takich rozbieżności ... - jednak warto by zapytać Zgreda60 o taką zależność

cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Tak, wydaje się że jednak masz rację, nie ma cone H2O: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


maestro jak to nie ma opcji formuły H2O Sabre w postaci Cone ( FOG ) , ...

odsyłam na stronę kalibra albo military ! ... jednak od dłuższego czasu NIE ma bo znikają niczym sen jaki złoty HE HE

cizzia

ps.

Ten mały Walther w strumieniu stożkowym ma 10,2 cm? To byłby odpowiednik mojego ulubionego MK-2. Trzeba znaleźć potwierdzenie, że jest to Sabre Red DPS w innym opakowaniu lub uprosić decydentów Kalibra aby sprowadzili w stożku.


nic tylko pisać do Sabre - niech dadzą odp . - i tyle
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024