Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
a ja życzę, żeby nigdy nie trzeba było ich używać w celach innych niż treningowe :)
  • 0

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Drodzy Koledzy... Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, chciałbym Wam życzyć wielu szczęśliwych chwil spędzonych w miłej i ciepłej atmosferze, dużo zdrowia, radości a także nowych, wymarzonych miotaczy pod choinką :) Obyście zawsze cało i szczęśliwie docierali do celu i aby żaden gaz nigdy nie był Wam potrzebny!! WESOŁYCH ŚWIĄT!!! ;-)

- B011
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dobry wieczór. Mam dwie sprawy. Pierwsza to pytanie. Czy znacie skuteczny sposób na powiększenie dziurki w Sabre Red Stream? W Kalibrze pojawił się DPS na bazie olejowej w rozmiarze MK2. Szukam strumienia i nie do końca odpowiada mi sposób miotania tego RMG.
Dołączona grafika
Druga sprawa to prośba. Jako, że wątek ma ponad 500 stron, gdyby osoby które regularnie w nim udzielają się zamieściły w podpisie swój ulubiony miotacz lub zestaw ułatwiłoby to zakupowe decyzje wielu nowicjuszom. Co Wy na to?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dla nowicjuszy temat jest tutaj:

http://www.forum-kul...showtopic=97166
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Czaiłem się na DPSa od Sabre. :) Jak przyjdzie będę próbował zrobić coś z dyszą, z tym że raczej jestem zainteresowany wyskubaniem tego białego plastiku i przerobieniem na stożek aniżeli nawiercaniem dziurki na bardziej rozproszony strumień.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Spróbuje użyć manualnie mini wiertła do płytek obwodów drukowanych. Takiego powiedzmy o średnicy roboczej 1mm, w teorii zrobi dziurkę podobną do tej w Foxie stream. Czy to działanie ma sens i czy się powiedzie, tego nie wiem.

Dołączona grafika
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
da radę na pewno

ważne abyś dobrze ustabilizował pojemnik z gazem przed wierceniem , a wiercić najlepiej na wiertarce kolumnowej i uważaj na zwierciny , drobnymi ruchami wiertła w górę i w dół powinieneś doprowadzić do ich usunięcia zamiast osadzenia się wewnątrz głowicy

rozważ jeszcze opcję usunięcia oryginalnego przewężenia i zamontowania swojego z jakiejś rurki czy kawałka plastiku z drutu lub kabla ...

ewentualnie przełóż całą głowicę od Foxa - stream - i powinno być cacy

cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
macie tu jeszcze chłopaki kilka pomysłów na praktyczne użycie , osobiście stosuję "patent" z osłanianiem ręką odbicia strugi gazu bądź jej ukierunkowania szczególnie w bliskim dystansie , jednak ta metoda ma kilka minusów .... :)

ale ogólnie polecam tego typu zachowania jak te przedstawione na filmie

jednak - PAMIĘTAJCIE - samo posiadanie daje wyłącznie złudne poczucie bezpieczeństwa , gazem należy trenować tak samo jak w przypadku każdej innej broni a aspektów do przerobienia jest tak dużo iż można się doprawdy rozsmakować HE HE



cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

da radę na pewno

ważne abyś dobrze ustabilizował pojemnik z gazem przed wierceniem , a wiercić najlepiej na wiertarce kolumnowej i uważaj na zwierciny , drobnymi ruchami wiertła w górę i w dół powinieneś doprowadzić do ich usunięcia zamiast osadzenia się wewnątrz głowicy

rozważ jeszcze opcję usunięcia oryginalnego przewężenia i zamontowania swojego z jakiejś rurki czy kawałka plastiku z drutu lub kabla ...

ewentualnie przełóż całą głowicę od Foxa - stream - i powinno być cacy

cizzia

Przełożenie głowicy z Foxa jest najlepszą opcją, niestety nie dysponuję nią. Wiertarki kolumnowej też nie mam. Największym zmartwieniem jest właśnie wysokie prawdopodobieństwo osadzenia się wiórków wewnątrz głowicy, nawet myślałem o tym czy by nie chwycić wiertła do ręki i pomalutku ostrożnie dłubać ale nie wiem czy w ten sposób będzie on zbierał materiał. Gazik jest fajny, a pryskając szerszym strumieniem będzie jeszcze fajniejszy.
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ze strumienia stożka się nie zrobi, bez znaczenia czy przewiercisz dyszę, zmienisz głowicę czy co tam jeszcze, strumień zawsze będzie strumieniem- takie przeróbki tylko nieznacznie poprawią rozpylenie, a dlatego, że gazy w puszkach stream i cone mają inną konsystencję.
Przerabiałem to już na Sabre 3in1- jest lepiej, ale do stożka to wieeele brakuje.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dzięki za info. Chciałbym jedynie upodobnić sposób rozpylania do rozszczepionego strumienia znanego z Foxa.
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Ze strumienia stożka się nie zrobi, bez znaczenia czy przewiercisz dyszę, zmienisz głowicę czy co tam jeszcze, strumień zawsze będzie strumieniem- takie przeróbki tylko nieznacznie poprawią rozpylenie, a dlatego, że gazy w puszkach stream i cone mają inną konsystencję.
Przerabiałem to już na Sabre 3in1- jest lepiej, ale do stożka to wieeele brakuje.


nawet testowałem to dzisiaj z ciekawości - na przykładzie KO, bo niskobudżetowo i jest jak mówisz. Do gazu "strumień" założyłem dyszę stożkową i pluł taką gęstą mazią na odległość ok 1,3m, chociaż do żelu to temu daleko. Nie trafił do celu, który był jakieś 1,8m od mojej ręki, a wiadomo przecież, że KO ciśnienie ma dobre...potem założyłem oryginalną dysze strumieniową, to już sikał przyzwoicie, ale za to momentalnie się skończył. Łącznie działał może z 3 sekundy na obu dyszach. Zwykły stożek KO ma lepszy zasięg. Wiem, że KO nie powinno się porównywać do Sabre, bo zupełnie inne technologia, ale byłem po prostu ciekawy.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Potwierdza Twój test to co napisał Anics, że różne formy rozpylania to tak naprawdę nie tylko inna dysza tylko różne formuły. Kto wie, może też inne ilości gazu transportującego środki aktywne. Niech zostanie zatem tak jak jest. Zasięg jest świetny, a po przeróbce może okazać się że efekt uzyskany różni się od zamierzonego a niestety zasięg i ilość 1s strzałów znacznie spadła.

Zapewne niektórzy zastanawiają się dlaczego kupiłem Sabre z myślą o przeróbce zamiast nabyć gaz który już seryjnie mi odpowiada. Ano dlatego, że kiedyś obroniłem się Sabre Red LE na bazie wody a Foxa mam pierwszy raz i nie do końca ufam tej niskiej % zawartości MC. Gaz noszę od kilku lat, użyłem go tylko raz i miałem do te pory jedynie Sabre i UZI a obecnie Foxa i ARM II, także doświadczenie mam niewielkie.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Trudno się nie zgodzić że podstawowe znaczenie ma formuła , jednak test z KO nie do końca mnie przekonuje ... ( bo zmienić otwór średnicy szpilki na dziuuuuurę średnicy ołówka to musiało dać gówniany efekt ) a poza tym KO dopuszczam na ulicę jedynie w formie stożka !

Przeróbka tego SABRE na pewno poprawiła by jego parametry jednak musi być przeprowadzona z głową i w konkretnych ramach – bo wiadomo że że ze strumienia stożka nie zrobisz :) i odwrotnie.

Biorąc to pod uwagę śmiem twierdzić iż najlepszą opcją jest zmiana głowicy na tą od Foxa – stream - , a dopiero w przypadku braku takiej możliwości można się pokusić o walkę z wiertarką ;) co również powinno dać zadowalający efekt byle nie przesadzić ze średnicą otworu – ot i cały problem – bo chyba wszyscy się zgodzicie że te średnice w streamach Sabre są po prostu do dupy ...

Ponieważ już kiedyś wykonałem takie cuś na miotaczu Sabre dps powiem tak - działało to doskonale choć faktycznie spadły parametry donośności i ilości strzałów , za to ZDECYDOWANIE wzrosło pokrycie celu co jak dla mnie z nawiązką wyrównuje wszelkie inne niedostatki.

Wniosek – WARTO spróbować zmienić głowicę

cizzia

ps. a sam miotacz poza tym że propelantem jest właśnie blend dps - jest bardzo dobry i zamiata leszczyków w sposób malinowy choć brak różnych pojemności i opcji FOG na chwilę obecną wykluczyły go z mojej skromnej kolekcji

no i wymyśliłem jeszcze jeden patent :) można by jeszcze spróbować w przypadku braku wierteł i wiertarki - na gorąco - w postaci rozgrzanego pręcika przetopić / ew. roztopić do większej średnicy standardowy otwór w końcu potrzebujemy jedynie niewielkiej zmiany , a maksymalny rozmiar nie powinien przekroczyć średnicy z miotaczy Foxa Stream , i choć taka przeróbka to ostateczność to jednak jakiś desperat :) powinien dać radę to wykonać.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
To może ktoś ma niepotrzebne puste opakowanie po Fox stream lub samą głowicę z obudową i zechce mi odstąpić? Swoją drogą czy podmiana dyszy to prosta czynność? Łatwo ją ściągnąć i założyć bez ryzyka rozpylenia gazu? Nie bawiłem się nigdy w tuning gazu, jedyne co to odłamałem zaczep do paska w ARM II bo mnie irytował i nie pozwalał na pewny chwyt.
Dołączona grafika
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jak pierwszy raz rozbierasz, to nie jest tak łatwo, szczególnie przy składaniu można sobie psiknąć.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Biednemu zawsze wiatr wieje w oczy. :) Kilka lat temu zanim zdałem sobie sprawę, że to nic dobrego dla RMG testowałem po zakupie każdy pojemnik krótkim psiknięciem. Raz nierozsądnie odbyło się to w domu i UZI dał mi nieźle popalić. Mocno działał na drogi oddechowe, nie chciałbym dostać nim w twarz. Szkoda, że już go nie importują 15% OC robiło robotę a i strumień był akuratny.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
ja bym dał ale chwilowo nie mam ...

za to poszukaj starej puszki po UZI dysza powinna być taka jak od Foxa - a co do przekładki to jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :) jednak wypadki się zdarzają szczególnie przy składaniu jak napisał Anics , bo przekładka Flip Topa to nie to samo co podmianka z KO na ARM II , a i jeszcze jedno szukaj dyszy / głowicy bez prowadnic po bokach - co powinno znacznie ułatwić sprawę

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Tak zupełnie z innej beczki. Przeglądając stare posty zauważyłem, że niektórzy forumowicze mają gazy w Polsce niedostępne. Widlfire, Udap, DPS, Def-Tec, Streetwise i inne. Skąd macie? W amerykańskich sklepach zdaje się nie można ich kupić z wysyłką do nas. Są w EU importerzy? Czy są one skuteczniejsze od dostępnych w naszym kraju Sabre, Walther, Mace, Fox, OC-17? Obroniliście się już nimi? Macie porównanie? Zapraszam do dyskusji.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Tak zupełnie z innej beczki. Przeglądając stare posty zauważyłem, że niektórzy forumowicze mają gazy w Polsce niedostępne. Widlfire, Udap, DPS, Def-Tec, Streetwise i inne. Skąd macie? W amerykańskich sklepach zdaje się nie można ich kupić z wysyłką do nas. Są w EU importerzy? Czy są one skuteczniejsze od dostępnych w naszym kraju Sabre, Walther, Mace, Fox, OC-17? Obroniliście się już nimi? Macie porównanie? Zapraszam do dyskusji.


odpowiedź na Twoje pytanie jest bardziej złożona niż myślisz , ale postaram się choć częściowo jej udzielić :

po pierwsze wymieniłeś jedynie niewielką część tego co można dostać na świecie , a jest tego tyyyle że można się npr. pogubić , a każda firma wręcz prześciga się w pieprzeniu że to właśnie - jej - produkty są tymi najlepszymi i najskuteczniejszymi ...

kolejna sprawa to czy są skuteczniejsze .... chmmm - i tak i nie , ponieważ jest zbyt dużo czynników wpływających na skuteczność poza samym stężeniem czy ostrością środka , również znaczenie ma sama formuła i jej dodatki / komponenty , no i warto by wspomnieć o rozbieżnościach w samej aplikacji FOG , STREAM lub FOAM

jednak jest kilka marek - NIE DOSTĘPNYCH W POLSCE I UE - których produkty deklasują gazy dostępne w naszym kraju tyle tylko że tak naprawdę nie ma to większego znaczenia - z kilku powodów :

mocniejsze środki głównie przekładają się na czas działania zwiększając go o np 100% lub więcej

kolejnym czynnikiem który zauważyłem to np. częściej występują sytuacje ekstremalne po zastosowaniu w postaci np. niekontrolowanego oddania moczu czy kału lub wystąpienia wymiotów / torsji oraz czasu ich trwania , dość często dochodzi również do podrażnień lub "poparzeń" utrzymujących się do tygodnia lub dwóch , no i samo złe samopoczucie po ekspozycji potrafi się utrzymywać nawet kilka dni ( bóle głowy , rozbicie , duszności ... inne podobne )

spotkałem się również z takim zachowaniem że kolo po mocnym gazie pieprzowym nie mógł złapać oddechu , akurat nie ja wtedy sypałem gazem , jednak byłem w "centrum wydarzeń" :) normalnie myślałem że będę robił tracheotomię typowi na chodniku ... a znajomy który nasypał nygusowi to się prawie zesrał ze strachu co to będzie bo sytuacja wyglądała npr. nieciekawie , skończyło się na tym że pacjent spanikował dostał kopa adrenalinowo jakiegoś tam i go zablokowało , dopiero jak go zaczęliśmy ratować to się na tyle uspokoił że czynności oddechowe powróciły , ale do dziś się zastanawiam jak to by było gdybyśmy go zostawili samemu sobie ...

tyle w temacie

cizzia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024