Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jestem napalony :) na tego małego FireMastera Fox Labs, pytanie czy to się wygodnie nosi (w kaburce) i czy równie łatwo można z niego skorzystać jak z flip-topa?

Swego czasu chciałem kupić Frontiersmana ale rozmiar (wymiarów nie znam bo ani producent ani dystrybutor nie raczy ich podać) mnie przeraża i w sumie nie widzę dla niego zastosowania, chciałbym go mieć dla samego "mania" ale to jednak za mało, w moim mieście pieniądze nie leżą na ulicy.
  • 0

budo_ebenezer555
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Raczej nie polecam... wyciągnięcie gazu i zdjęcie zawleczki to coś co chwile trwa i jest bardziej na dwie ręce...

Co do psikania to taki dwustrzałowiec. Myślę, że lepiej duży pojemnik ( 100-120ml) tradycyjnej mgły. Swoją drogą foxy 5.3 we mgle wyrzucają zawartość w postaci bardzo drobnych cząstek. Z jednej strony to zaleta, bo silniejszy jest efekt inhalacyjny, z drugiej wada, bo zasięg się zmniejsza.

90ml firemaster nieco innej firmy, ale po foxie można się spodziewać podobnego miotania:


pozdrawiam
E.B.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Szału nie ma (wideo). Szukam czegoś fajnego i nietuzinkowego do kaburki, bo po przemyśleniu Arm II się nie nadaje z fabryczną głowicą która jak zauważył Cizzia (o ile mnie pamięć nie zawodzi) wymusza użycie palca wskazującego a nie mam najmniejszej ochoty na zmianę przyzwyczajeń i nabranie złych nawyków.

118ml Foxa zapewne fajna sprawa (z 9s solidnego psikania) ale zwykły flip-top i cone nie interesuje mnie w tym rozmiarze. Już wolę mniejsze 89ml ale pewnie wybiorę Sabre z naklejką Walthera. A mały Fox do kieszeni jako miotacz pierwszego kontaktu.
  • 0

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

NAJDOKŁADNIEJSZĄ DEFINICJĘ wraz z wykładnią podał na Vortalu kilka lat temu Varangian83 ( chyba nic nie pokręciłem ? :) ) - a mam ją do tej pory wydrukowaną i noszę na sercu w portfelu :)

Czy drogi Kolega mógłby się podzielić?
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
oczywiście BO11 cała przyjemność po mojej stronie :)

MIOTACZ GAZU - legalny czy NIE ? ( temat z przed 5 lat )

http://www.forum-kul...showtopic=91263

cizzia
  • 0

budo_ebenezer555
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Rzeczywiście dokładne rozwinięcie tematu legalności... Ja w swojej ( skromnej ) opinii przychylałbym się jedna, że gazy wielkości 500ml zwane gaśnicami to także ręczne miotacze, to tak jak te małe mogą być obsługiwane jedną ręką. Różnice w budowie.. cóż, nie przesadzajmy, twist lock i flip-top też ma różnice w budowie.
Tak czy owak, nie ma ograniczeń w sprzedaży dla pełnoletnich cywili większych gazów typu gaśnica i nie słyszy się o skazaniach za posiadanie ich.

A'propo

Widziałem w którymś sklepie internetowym gazo pojemności 1L, był chyba dość drogi i niespecjalnie znanej firmy... odnajdzie ktoś link wolną chwilą? wiemy coś o tym gazie :>

pozdrawiam
E.B.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Popatrzyłem sobie na ceny małych pojemników (~2 oz) w stanach. Police Magnum ~20zł, Mace i Sabre oraz Uzi ~40zł, Fox i UDAP ~50zł. Czasami cena nie jest adekwatna do jakości ale w tym konkretnym przypadku mam wrażenie że jest.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Widziałem w którymś sklepie internetowym gazo pojemności 1L, był chyba dość drogi i niespecjalnie znanej firmy... odnajdzie ktoś link wolną chwilą? wiemy coś o tym gazie :>

pozdrawiam
E.B.


kupisz takowa w inter arku jednak nie polecam , BO 11 ma taką widziałem na zdjęciu - może się pochwali i opisze własne odczucia ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

cizzia
  • 0

budo_ebenezer555
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

BO 11 ma taką widziałem na zdjęciu



Cóż za subtelna spostrzegawczość :)
Skoro ma, niech się chwali...
Szczególnie istotny wydaje się sposób miotania... Przy gazach większych niż 150ml ten podział jest dość czytelny na gazy typu bear które opróżniają się szybko i gazy typu duży (475ml chyba) fox, dla których producent określa liczbę strzałów jako 50+
Tu bardziej spodziewam się drugiego wariantu, ale konstrukcja jest nietypowa.
Myślę, że gaz ten jakość nadrabia ilością, natomiast cenę określiłbym jako dyskwalifikującą.

pozdrawiam
E.B.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Szybkość ewakuacji zależy w dużym stopniu od głowicy najbardziej łatwy do obliczenia jest strumień potem żel najtrudniej ilość strzałów ustalić przy mgle bardzo ważna jest kompozycja gazu wyrzutowego i rozpuszczalnika a ten litrowy pojemnik jest na wyposarzeniu polskiej policji, jak ktoś ma tam znajomych to może zapytać.
  • 0

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Owszem posiadam, jednak niestety nie opiszę ponieważ stoi jeszcze zaplombowana i czeka na specjalną okazję... :) Szczerze mówiąc to kupiłem ją bardziej kolekcjonersko a po drugie trochę szkoda zrywać mi plomby tylko po to żeby oddać jeden strzał testowy ;-)
Mimo wszystko jeśli będę jej kiedyś używał (a będę na pewno :) ), to specjalnie dla Was nakręcę nawet filmik :smile:

Cizzia - wielkie dzięki za link.

PS. Ten litrowy miotacz w Inter-Arku wygląda mi na jakiś bubel a przy okazji cena kosmiczna...
Ja swój kupiłem w HPE (za około 400 zł) i przynajmniej mam pewność, że to oryginalny Hi-max.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
panowie czy to samo w sobie nie świadczy dobrze o Foxie i to w dodatku 2 oz. / 59 ml pojemności ! :)



cizzia
  • 0

budo_ebenezer555
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
I dobrze i źle świadczy...

Nic się nie weźmie z powietrza, więc jeśli doliczył się 19 strzałów z 59ml to jeden strzał niósł 3,1ml. Oczywiście średnio, pierwsze pewnie bliżej 4-5ml, późniejsze 1-2ml. Co kto lubi, ale ja skłaniałbym się ku gazowi, który z 60ml miałby max 5 strzałów, za to jak widać - mocniejszych.

Mam pewien ciekawy materiał dotykający tą kwestię, gdy czas się rozmnoży postaram się dodać :)

pozdrawiam
E.B.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

I dobrze i źle świadczy...

Nic się nie weźmie z powietrza, więc jeśli doliczył się 19 strzałów z 59ml to jeden strzał niósł 3,1ml. Oczywiście średnio, pierwsze pewnie bliżej 4-5ml, późniejsze 1-2ml. Co kto lubi, ale ja skłaniałbym się ku gazowi, który z 60ml miałby max 5 strzałów, za to jak widać - mocniejszych.

Mam pewien ciekawy materiał dotykający tą kwestię, gdy czas się rozmnoży postaram się dodać :)

pozdrawiam
E.B.


Tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że gazu w chmurze zużywa się szybciej na jedną sekundę psiknięcia. Ale jeżeli napastnik stoi w odległości np. 2 metry od miotacza to z gazu stream dotrze do niego 90% z tych 3ml, a z chmury do głowy napastnika dotrze 40% z tych 5ml reszta zostanie "przestrzelona" obok głowy lub jeszcze przed głową z wiatrem.

Te liczby które napisałem powyżej to tylko moje spostrzeżenia teoretyczne. Wszystko zależy od ciśnienia, rodzaju głowicy, wiatru i odległości od napastnika. Przy bliskiej odległości od napastnika np. 0,5 metra przewaga rośnie na korzyść chmury. Najlepiej nosić 2 stream i cone.

  • 0

budo_ebenezer555
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że gazu w chmurze zużywa się szybciej na jedną sekundę psiknięcia. Ale jeżeli napastnik stoi w odległości np. 2 metry od miotacza to z gazu stream dotrze do niego 90% z tych 3ml, a z chmury do głowy napastnika dotrze 40% z tych 5ml reszta zostanie "przestrzelona" obok głowy lub jeszcze przed głową z wiatrem.

Te liczby które napisałem powyżej to tylko moje spostrzeżenia teoretyczne. Wszystko zależy od ciśnienia, rodzaju głowicy, wiatru i odległości od napastnika. Przy bliskiej odległości od napastnika np. 0,5 metra przewaga rośnie na korzyść chmury. Najlepiej nosić 2 stream i cone.


To wszystko prawda. Dlatego należy zadać sobie pytanie o strategię jaką się przyjmuje. Rzecz normalna - każdy ma inną. Ja opiszę swoją. Zrezygnowałem z wszelakich strumieni i pianek, tylko mgła. Mgła mgle nie równa, ale ogólnie mówiąc mgła. Strumień pianka jest nie dla mnie bo:
- ryzyko użycia gazu przeciw zwierzętom jest równie duże jak przeciw ludziom, a tu jak wiemy żel/piana się nie nadaje.
- operowanie żelem wymaga obycia,treningu - a ja go nie mam.
- może się okazać, że nie uda się obezwładnić nawet jednego napastnika. Żelem trzeba trafić w oczy, polecam film:

Nie mam oporów by stosować mgłę w pomieszczeniu zamkniętym, nie zakładam atakować z 3 metrów bo straciłbym element zaskoczenia. Atut żelu pozostaje przy silnym wietrze gdzie z mgłą może być różnie.

Więc tylko mgła. Noszę ze sobą dwa gazy, mniejszy i większy.
Mniejszy - nazwijmy go podręcznikiem ma być przede wszystkich maksymalnie dostępny i możliwy do pewnego uchwycenia w ciągu chwili. W moim przypadku jest to wszystko do rozmiaru 60ml z głowicą cop-top. Większe kleszczą się przy wyciąganiu ręki z kieszeni. Funkcja myślę dość oczywista, pierwsze natarcie, bardzo dostępny. Rynek oferuje wiele w tym temacie.

Drugi gaz, większy, nazwijmy go zalewacz :) Noszony głębiej, oczywiście wyciągany jako główny gdy zagrożenie da się przewidzieć. także mgła. Pojemność 200-300ml. Ubolewam, że fox nie posiada w ofercie tego typu miotacza... Tej wielkości cacuszko można użyć nawet z ponad 1,5m, i zależnie od modelu, da się nim pokryć powierzchnie tak jak, żelem, tylko łatwiej...

pozdrawiam
E.B.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cop top to IMO średnia opcja do kieszeni, idealna natomiast do kabury.

Jak to jest z tym hotsprayem i świeżością gazów w promocji? Można teraz taniej kupić dużego Mean Greena cone, średnią i dużą pianę Serious Business oraz średni stream Five Point Three.

Kiedyś kupiłem od nich gaz w promocji, był wyprodukowany 14 miesięcy wcześniej co zniechęciło mnie do zakupów po promocyjnych cenach. Jest to regułą? Kupiłbym średnią piankę ale może warto poczekać na nową dostawę...
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
niestety tak to bywa z "promocjami" :(

osobiście gdybym dostał foxa z datą z przed 14 miesięcy to bym odesłał do zwrotu - żarty sobie robią ...

cizzia
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Kupiłem go za 60% normalnej ceny więc sobie głowy nie zawracałem, nie mniej jednak niesmak pozostał. Jak było w Waszym przypadku? Czy w promocyjnych cenach sprzedają resztki ze starych dostaw czy może też stosunkowo niedawno wyprodukowane?

Sprawdziłem sobie co można kupić w Niemczech, w Czechach i na Słowacji - w większości sklepów króluje dziadostwo. Jedyne co ciekawego znalazłem to to:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie wiem czy do Polski wysyłają, nawet jeśli nie to pewnie przy grupowym zamówieniu myślę że by się ugięli. ;-)

Ps. Cizzia, masz PW.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
No to już wiem dlaczego zniknęły z sieci miotaczegazowe.pl :evil: - skoro nawet bezpośrednio zainteresowani dobrych gazów nie kupują to kto ma kupować coś innego niż NATO i KO. :roll: Pozdrawiam!
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Sprawdziłem sobie co można kupić w Niemczech, w Czechach i na Słowacji - w większości sklepów króluje dziadostwo. Jedyne co ciekawego znalazłem to to:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie wiem czy do Polski wysyłają, nawet jeśli nie to pewnie przy grupowym zamówieniu myślę że by się ugięli. ;-)

Obydwa produkty są niedostępne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024