Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Do samochodowych tez ale ja widziałem taki system w domu alarm odpalał dwie sztuki amunicji gazowej kal 9 mm w przedpoju do tego pojemnik z gazem w pokoju była jakaś zwłoka 3 minuty po włączeniu alarmu mająca na celu możliwość wyłączenia alarmu przez domowników
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
W programie o preppersach w jednym z odcinków pokazywali taki system podłączony do domowego alarmu. Nie pamiętam czy był to gaz CS czy OC czy jakaś specjalna formuła, w każdym bądź razie właściciel "fortecy" powiedział, że po dwóch godzinach od uruchomienia systemu dom jest ponownie zdatny do zamieszkania.

Zapytam jeszcze ni to z gruszki ni z pietruszki, czy macie jakieś doświadczenia z małymi (90ml) FireMasterami Fox Labs lub PM? W zimie bez problemu można takie cuś nosić.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
mają jedną wadę - błyskawicznie się opróżniają - jednak WIELKĄ zaletą jest konkretne pokrycie dużą ilością gazu !

wracając do filmików

Użytkownik napisał : Ten Walther na tym filmiku to jest stara wersja, palna i nie od sabre. Nowe wersje barwią na rudo. Poza tym na naklejce jest wersja strumień, więc jest to pewnie końcówka gazu i może nawet przeterminowana.


znalazłem nowy świetny filmik owego obramo przedstawiający FOX 59 ml STREAM - doskonale oddane rozpraszanie i pokrycie polecam



w ogóle warto przejrzeć wszystkie ich nagrania :)

cizzia
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Znamy i lubimy. :)

Mean Green świetnie sypie, szkoda że pucha taka duża.


Pianka też nie licha:

Kupiłem żonie największą puszkę po obejrzeniu tego filmiku, w sam raz do głębokiej kieszeni zimowego płaszcza a środka aktywnego nigdy za wiele. :twisted:
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
jeśli chodzi o ciśnienie w foxach toż to - PO KURWA EZJA :)

jedyna firma w polsce która dorównuje foxowi pod tym względem to sabre - nie widzę specjalnej różnicy !

za to sabre trzyma dłużej i jakby jest bardziej skoncentrowany - uwielbiam ten efekt "malarski" nic się z nim nie równa :)

cizzia

ps. ale fox ma działanie piorunujące , które też kocham :) szczególnie na oczy !
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
mam coś jeszcze - mianowicie jak to agresywny skurwiel zmienia się w potulnego kurczaczka i prosi , bardzo prooosi , potem błaga obiecując poprawę tylko że jest niestety za późno :) - jak mawiał Kwinto : trzeba było uważać HE HE :) zresztą oceńcie sami





cizzia
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Sabre mają dwie zasadnicze wady: nie ma cone w Polsce i wszystkie flip-topy są na bazie wody a osobiście preferuję olejek.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zamiana głowicy z Twist on Locka na Flip Topa to fraszka :) a wygoda i parametry rosną ...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

cizzia
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Sabre mają dwie zasadnicze wady: nie ma cone w Polsce i wszystkie flip-topy są na bazie wody a osobiście preferuję olejek.


A ten Walther też na wodzie jest? Wspominaliście, że dobry na zimę, więc myślałem, ze olejek raczej.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Sabre LE(Walther) jest używany przez policje w północnych stanach USA i krajach skandynawskich , więc raczej jego Formuła nie jest nie przydatna zimą .Oczywiście żaden gaz nie powinien zmarznąć na kość ;-) , lepiej przy bardzo silnych mrozach trzymać przy ciele ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , a tu kolejny filmik z foxem jak widać jeśli przesadzimy z odległością , do celu może nic nie dotrzeć ;-)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ten Fox był tylko w 1/4 pełny, trzeba pamiętać że miotacze ręczne to tak naprawdę jednorazówki, oczywiście nie dotyczy to gaśnic.


A tutaj można zobaczyć jakość Police Magnum i jak psika breloczek:


Ta przeróbka Sabre Red - fajna, pożyteczna.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
niekontrolowane oddawanie moczu lub kału wcale nie jest takie rzadkie po mocnym gazie pieprzowym , za to nie przypominam sobie aby ktoś tak się zachował po CS , a solidne rzyganko oponentów to mi się już wiele razy trafiło nawet musiałem kiedyś ratować typa bo się bałem że się zadławi wymiocinami ale przeszło ... HE HE

( wstawiają cen filmik dedykuję go koledze o nicku vvania :) )

swoją drogą ta sytuacja doskonale oddaje SPOTĘGOWANIE DZIAŁANIA PIEPRZU w pierwszych chwilach po ratowaniu się wodą co bywa ZGUBNE ...



cizzia

ps.

kolejny "mistrz"
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Tylko na takie próby z CS jest zdecydowanie mniej chętnych a na przykład w Niemieckiej policji zabronione są wszelkie działania nawet na ochotnikach powyżej 1% CS A kto raz spróbował to na sobie celowo lub przez przypadek zdanie ma wyrobione. Z OC eksperymenty są prowadzone po pozytywnie zaliczonych testach alergicznych bez ograniczeń. W wielu formacjach jako obowiązkowe jak podają wyniki tych badań po odpowiednim przygotowaniu psychologicznym po trzecim ćwiczeniu ludzie potrafią zachować 70-80% swojej sprawności w pierwszych2-3 minutach po zetknięciu się z substancją .Potem jest tylko lepiej. Naturalnie zdecydowana większość ludzi nie trenuje z GSG 9 czy podobnymi jednostkami dlatego na ulicy spełni on swoje zadanie.
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cizzia robaczku, dziękuję za pokaz :) mam tyle co Ty w peselu i czas szlajania się po ulicach w poszukiwaniu emocji skończyły mi się dawno, kiedy jeszcze nie miałem dostępu do niczego innego jak NATO i TW1000 i powiem Tobie/Wam, że nigdy mnie nie CS nie zawiódł – widziałem gości co haftowali i się dusili, leżąc na ziemi nie wydawszy z siebie żadnego dźwięku. Po pieprzu – w realu testowałem tylko czerwonego Walthera i RGS - efekt był „jakby mniejszy”. Też zwijali się na ziemi, ale byli DUŻO głośniejsi :) . I oby Wam też gazy się przedawniały …
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Vvania drogi rówieśniku co jeszcze mógłbym dodać ... :) FRONTIER tylko frontier w naszym kraju mógłby pozwolić Ci wznieść się ponad dobry standard i zaobserwować nowe - ciekawe i niezwykle interesujących zachowania po ekspozycji - a dobrze użyty i nieżałowany zapewne poza samą satysfakcją ze skutecznej obrony wywoła SZEROKI UŚMIECH oraz pozwoli zachować długoletnie wspomnienia którymi z nie małą przyjemnością będziesz mógł kiedyś podzielić się z wnukami ... HE HE

a teraz pozwolę sobie przedstawić G8 Pro V2 - nowe "wszystkomające" cudo

Dołączona grafika

a tu sobie poczytacie więcej

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam

cizzia
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ale cudo wkład z oc za 9dolarów wypasiona obudowa z chińską elektroniką za 280 dolarów takie obudowy z latarkami stroboskopami i laserami w różnych konfiguracjach robią od 20 lat teraz dodali kamerkę, blutech i szukają frajerów może w stanach znajdą nawiedzonych.
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Myślałem że skończyło takie wydziwianie się po "systemie" "tornado".

Czy mi się zdaje czy to znowu łamie po kolei wszystkie nasze reguły (dział ulica)?
Pojemność - brak
Zasięg - brak
Poręczność (Torebkowo/kieszeniowa) - brak
Zaskoczenie - brak
Cena/jakość (znając życie) - zero

no 10% 2mln shu to zawsze lepiej niż 3% ale...
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
koledzy co to za deprecjonowanie HE HE ( choć w pełni się ZGADZAM z przedmówcami ) !

mają to wprowadzić na lotniskach i takich tam żeby nie było tak jak z tymi ludźmi co ich zagazowali na ŚMIERĆ - a wszystkie czynności wykonywane przez funkcjonariuszy mają być ZAREJESTROWANE w dodatku poza całym badziewiem które to "urządzenie" reprezentuje sobą - pomysł chyba niezły - tylko wykonanie chińskie :)

cizzia
  • 0

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zdecydowanie lepiej sprawdzą się w tej sytuacji TASER'y - zresztą nie tylko w tej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024