Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Każdy ma swój rozum, doświadczenie i własne wypracowane techniki. Nie ma sensu się spierać, najważniejsze aby w godzinie W gaz wykonał swoje zadanie. A jaki to będzie miotacz to już mniej istotne. Przynajmniej dla typowego użytkownika, bo my gazomaniacy lubimy rozbierać każdą pierdołę, niuans i smaczek na czynniki pierwsze. :) :lol:
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Tym bardziej, że większy zasięg i mocniejszy gaz to tylko dodatek, który nie gwarantuje pełnego sukcesu. Najważniejsze jest umiejętne skorzystanie z miotacza. Można skutecznie obronić się KO, jak i starym przeterminowanym RMG 75 o małym zasięgu.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Można obronić się nimi, tylko po co zwiększać ryzyko skoro na rynku dostępne są lepsze miotacze? Sypanie z bezpośredniego przyłożenia nie jest dobrym pomysłem jeżeli jest się cywilem i ma się dwie lewe ręce. ;) Tak samo oszczędzanie na zakupie gazu.

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej jest pryskać z odległości zbliżonej do zasięgu ramion agresora + 0,5m
Skutecznie wyleczyłem się z sypania z dużej odległości (3-4m) i ze stosowania gazu w formie strumienia, w stresie jest to mało efektywne. Podobnie ma się sprawa noszenia gazu w kaburze, owszem można ale zapasowy pojemnik. Najlepszym miejscem dla gazu jest kieszeń kurtki, polaru, swetra a w lecie luźna przednia lub tylna kieszeń spodni - tak aby można było widząc podejrzane towarzystwo dyskretnie umieścić kciuk na spuście. Nie ma też co panicznie bać się chmurki, owszem czasami "wraca" ale nie w takiej ilości żeby nas obezwładnić. Pokaszlemy chwilę, popłynie łezka lub dwie, ot i tyle. Poza tym psikamy i myk w bok a potem niezwłocznie oddalamy się i powiadamiamy Policję.

Edycja: A i jeszcze jedno, o czym stali bywalcy działu ulica wiedzą ale przypadkowi czytelnicy już niekoniecznie. Minimalna sensowna pojemność to 50ml. Generalnie najlepsza to możliwie największa jaką bez kłopotu możemy dyskretnie nosić - element zaskoczenia jest kluczowy. Breloczykowe gazy nadają się tylko do łatwiejszego odnalezienia kluczy w kieszeni lub rozwścieczenia napastnika. :lol:
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cóż zmotywowany przez kręcenie nosem ( niektórych z Was ;) ) i twierdzenia iż wymiana głowicy jest co najmniej niepotrzebna przedstawiam skromny projekt tuningu owego ARM II – który – w mojej skromnej ocenie ZDECYDOWANIE podniósł walory i użytkowość tej zabawki.

W dodatku udało mi się wyeliminować ewentualny „problem” o którym wspomniał MR. Twinkle dotyczący w jego odczuciu możliwości wciśnięcia głowicy – do samego końca :)

Cała operacja trwała może 15 minut ( bawiłem się pijąc kawkę przesadnie pieszcząc szczegóły ) poza głowicą i jej obudową pochodzącą z miotacza KO stożek , potrzebne były :

2 ręce , nożyczki ( rąbnąłem na chwile synowi z plecaka :) ) i kawałek papieru ściernego aby wypieścić i wyrównać spód i brzeg głowicy po odcięciu jego fragmentu w celu zmniejszenia wysokości .

Dołączona grafika

Poniżej porównanie głowic przed odcięciem fragmentu plastiku

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Poniżej porównanie głowicy „po zabiegu”

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Znaczy da się i to z NAPRAWDĘ DOBRYM SKUTKIEM !

Dołączona grafika

Cizzia

Ps. Jak tylko pochwaliłem się swoim skromnym dziełem natychmiast padła propozycja czy bym nie sprzedał za 100 pln :) – powiedziałem że NIE – bozia rączki dała ??? HE HE :)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Piękna robota ale dalej będę upierał się, że zupełnie niepotrzebna. ;-) Rozumiem jednak przyjemność czerpaną z dłubania i użytkowania czegoś niestandardowego.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Piękna robota ale dalej będę upierał się, że zupełnie niepotrzebna. ;-) Rozumiem jednak przyjemność czerpaną z dłubania i użytkowania czegoś niestandardowego.


NIE o to chodzi - moim PODSTAWOWYM celem była poprawa parametrów :

donośności , skupienia wiązki w skoncentrowany stożek , zwiększenia ilości oddanych "strzałów" oraz wymiany wyjątkowo tandetnego plastiku ( pakowanego na siłę w oryginale ) na taki o znacznie lepszych parametrach !

cześć pieśni

cizzia
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Rozumiem, rozumiem ale przecież obroniłbyś się ARM II bez przeróbek. Tym bardziej, że lubisz nosić i masz dostęp do innych lepszych zabawek. IMO, sztuka dla sztuki co samo w sobie nie jest niczym złym. :)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Fajny filmik:

:)
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

ale przecież obroniłbyś się ARM II bez przeróbek


Viniciuss przecież obroniłbyś się Puissance 90, zupełnie niepotrzebnie przepłacasz za ARM II ;-)

Cizzia mróweczko, dzięki za fotorelacje z przeprowadzonej operacji poklon Znowu zadałeś mi pracę domową profesorku :)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Lubię wszystko co najlepsze, jak pieprzyć to tylko księżniczki. :lol: A tak na poważnie, kupiłem w sumie w celu kolekcjonerskim, nigdy nie miałem CS. Jednak opis B011 i Mr_Twinkle zachęcił mnie do dania "SZATANOWI" szansy jako gaz zapasowy do kaburki na chłodne dni.

Jak przyjdzie wypsikam, może odważę się żwawym krokiem przejść przez chmurkę i jeśli test wypadnie pomyślnie zakupię ponownie. Nie lubię niesprawdzonych osobiście gazów.

Edycja: skłamałem, będąc podrostkiem miałem jakiś niemiecki gaz "Polizei jakaś duża liczba" - prawdopodobnie to był CS.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Teraz masz Mercedesa, ale Cizzia ma Mercedesa AMG :papieros:
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Lubię wszystko co najlepsze, jak pieprzyć to tylko księżniczki. :lol: .


ja tam słyszałem że krowa która dużo ryczy mało mleka daje :) ( no offence - oczywiście ) jednak w takim wypadku powinieneś szczególnie uważać żeby nie skończyć na dożywotnim "kręceniu gruszeczką" :) HE HE - ale do tego dochodzi się z wiekiem ... ;-)

Cizzia mróweczko, dzięki za fotorelacje z przeprowadzonej operacji poklon Znowu zadałeś mi pracę domową profesorku :)


cieszę sie że chociaż Tobie drogi żuczku dogodziłem - a sam zabieg szumnie zwany - operacją - to będzie przyjemność a efekt końcowy zapewne pozwoli zadowolić 99% Użytkowników HE HE

postaram się wyjść na przeciw ogółowi i jak znajdę chwile oraz chęci to zapakuje Flip Topa do kolejnego ARM-a - dla mnie NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH :) !

jednak wracając do tego mercedesa AMG ... chmmmm aby tak było to bym musiał jeszcze popracować nad samą obudową bo już zapomniałem jakie to one wąskie są w KO-szczakach , a ja mam jakieś duże paluchy no i preferuje naciskanie kciukiem ( bo wskazującym to jakos tak po pedalsku - i w dodatku potrafi ściągnąć wtedy na klatę zamiast prosto w ryja ) a w dodatku często używam rękawiczek taktycznych - jednak nawet gdybym kupił najlepsze ( a tylko takie kupuje :) ) typu Damascus , Wiley X , Hatch ( te rzadziej ) to tak czy siak nie ma to jak gołe paluszki można wtedy śmigać niczym Chopin na fortepianie rozdając head-y na prawo i lewo

dziękuję za uznanie - jednak to ŻADNE aj waj jak mawiają moi przyjaciele z Izraela

pozdrawiam

cizzia
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cizzia, nie znam Cię ale wirtualnie polubiłem przez te właśnie riposty. :) Swoją ostatnią księżniczkę uwolniłem z wieży prawie 11 lat temu...

Doszedł przed chwilą Arm II, jakość głowicy tak marna, że zaczynam rozumieć i całkowicie akceptować chęć zmiany, szczególnie na lubianego i pożytecznego flip-topa. Ten zabezpieczający górę kawałek plastiku łatwo się wyłamuje w trakcie pierwszego użycia czy lepiej usunąć zawczasu?
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
to - gówienko - ma świadczyć o tym że miotacz jest fabrycznie nowy

więc odłamuj czym prędzej :) bo poprzez wciskanie "na robocie" tylko sobie bidy napytać możesz ...

cieszy mnie że szanowny kolega jednak poszedł drogą w kierunku - rozsądku - bo to francuskie oryginalne GÓWNO do niczego się nie nadaje choć oczywiście spełnia swoje zadanie , a biorąc pod uwagę to co napisałem wcześnie możesz jedynie ZYSKAĆ a na pewno nie stracić na przeróbce !

( pamiętaj tylko aby najpierw wyjąć głowicę a dopiero potem zdejmować obudowę podczas próby tuningu - TAK BĘDZIE BEZPIECZNIEJ :) )

czółko

cizzia
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

pamiętaj tylko aby najpierw wyjąć głowicę a dopiero potem zdejmować obudowę podczas próby tuningu - TAK BĘDZIE BEZPIECZNIEJ :)


Dokładnie! Ja raz popełniłem ten błąd i Puissance mi walnęło w rękach. Było trochę śmiechu i płaczu ;) (jak już ktoś kiedyś pisał)
Do tego okazało się, że złamałem słomkę, która łączy puszkę z dyszą i gaz był do wyrzucenia. To mnie zniechęciło do tuningu i teraz noszę z oryginalną dyszą.
Poza tym stwierdziłem, że ta "trąba" bardziej pasuje do mojej techniki używania gazu - lewą ręką, chociaż jestem praworęczny. W starciu prawa bywa bardziej potrzebna np do walenia w ryj, blokowania, czy chwytania przeciwnika, a z tą wielką dyszą mam pewność, że lewą ręką i tak trafię.
Kiedyś jeszcze może skuszę się na zamianę, ale najpierw musiałbym przetestować jak to sika. Obecnie słabo z kasą i nie mogę sobie pozwolić na zużycie gazu tylko do testów.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Moi drodzy,

Pobudzony ostatnimi postami dotyczącymi gazu CS pod postacią ARM-a II o stężeniu 3 % szumnie ochrzczonego na Vortalu mianem „szatana” , chciałbym pójść o krok dalej i zaprezentować Wam inne niszowe produkty francuskie bijące go pod względem MOCCCCY o co najmniej kilka klas :)

Rozumiem Wasze wcześniejsze podniecenie nabyciem ARM-a a teraz wy - zrozumiecie mój brak owej ekscytacji - ponieważ dla mnie nie przedstawia on sobą na chwile obecną NIC poza dobrym standardem :) , co nie znaczy że go nie doceniam , jednak ...

zatem do rzeczy ,

miotacz który przedstawię w dniu wczorajszym osobiście stuningowałem , a żeby podnieść poprzeczkę ( i zobaczyć czy się wogóle da bo takich przeróbek jeszcze nie robiłem ) postanowiłem tym razem zapakować głowicę Twist on Lock i choć były pewne problemy techniczne związane z wysokością rórki oraz szerokością otworu w głowicy ( okazało się że różne Twist on Locki potrafią miec różne średnice owego otworu ) to jednak efekt końcowy wydaje się być równie dobry , a jak dla mnie lepszy niż rozwiązania fabryczne stosowane przez żabojadów :)

tak więc niech obrazy przemówią :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

na zakończenie dodam jeszcze że wszystko chodzi gładko i dość płynnie a wszelkie niezbędne opory przy kręceniu plastikiem zostały zachowane – co jeszcze bardziej użeka – normalnie chyba zacznę zbierać zamówienia na tuning i przeróbki HE HE

cizzia

ps. Następny do golenia będzie FRONTIERSMAN FABD – 6 i przeróbka z Fire Master na uchwyt pistoletowy , mam już wszystko przygotowane tylko mi się nie chce ;)

Dołączona grafika

zdrówka życzę
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
To cuś ma zawartość 20% CS? Bałbym się tego użyć w obawie przed trwałym uszkodzeniem napastnika i odpowiedzialnością karną z tego tytułu. No nic, nie pozostaje nam nic innego jak czekać na instrukcje podmianki głowicy w ARM II na flip-top. :)

Przetestowałem ARMa, zaskakująco ładne ma ciśnienie. Nie odważyłem się jednak na wejście w chmurę, najwyraźniej z wiekiem jaja się kurczą... a i tak troszkę pokaszlałem a i łezkę uroniłem.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

To cuś ma zawartość 20% CS? Bałbym się tego użyć w obawie przed trwałym uszkodzeniem napastnika i odpowiedzialnością karną z tego tytułu.

Nie odważyłem się jednak na wejście w chmurę, najwyraźniej z wiekiem jaja się kurczą ...


odp A : i właśnie dla tego już dawno odszedłem od CS-ów na rzecz mocnego OC

odp B : nie chodzi o jaja :) śmiem twierdzić że to wrodzona inteligencja nie pozwoliła Ci uczynić tego głupiego kroku ! :twisted: - tym bardziej że inni go dokonali a wiedzę należy czerpać garściami z doświadczeń innych - zresztą chemia to chemia i nie wiadomo jak to by mogło na Ciebie podziałać ... w dodatku dochodzą skutki długofalowe co jeszcze bardziej przemawia za tym co tu i teraz piszę - aby NIE strugać chojraka - bo działa na pewno :!:

cizzia
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , tego co piszą na etykietach francuskich CS -ów za dosłownie bym nie traktował , bo ten gaz miałby 70 % CS -a :) , francuskie Cs -y mają najwyższe stężenie na świecie i prawo dopuszcza 2 % na rynek cywilny , a mundurowi używają koło 3 % i to tyle .Np ZOMO za komuny miało granaty o stężeniu 20 % , ale rzucało się je pod nogi , a nie bezpośrednio w twarz .Oddziały antyterrorystyczne mają bardzo silne substancje , o stężeniach które stwarzają zagrożenie nawet zejścia śmiertelnego , ale to na ekstremalne sytuacje np uzbrojonych w broń palną terrorystów i nie w postaci miotaczy ręcznych .Gaz Cizzy jako , że jest łatwopalny więc można założyć , że jest kierowany we Francji na rynek cywilny i może mieć 2 % CS , a nie 20 % , francuskie prawo jest tu jednoznacznie sformułowane .
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
formuła formule nie równa :)

po drugie podaj wykładnię z przepisów francuskich ... - najlepiej linka

po trzecie gaz który przedstawiłeś rozpatrując w Twoim rozumowaniu powinien mieć 7 % stężenia CS - co stoi w jawnej sprzeczności z tym co sam właśnie napisałeś :)

cizzia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024