Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Linka zaraz poszukam , :) , ta informacja znaczy zapewne tyle , że Gaz zawiera 20 % roztwór z CS -em , a a ten co ja wrzuciłem ma 70 % roztwór czegoś z CS -em , z tym że samego CS - a , w miotaczu to może być tyle co przewiduje Francuskie prawo .
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , u góry ustawa szczegółowa , w skrócie można mieć jeśli chodzi o gaz łzawiący do 100 ml i do 2 % , przy czasie napisze może o tym szerzej , większość przepisów pozostała bez zmian , nowy socjalistyczny rząd w stosunku tego co było dawniej ograniczył jednak dostęp do gaśniczek tylko dla profesionalistów , i noszenie gazu do uzasadnionych przypadków ( w domu można trzymać zawsze )
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
nie żebym chciał się spierać o rzecz podstawową czyli samo maksymalne stężenie które tak czy siak reguluje ustawa

jednak są miotacze, szczególnie te produkowane co najmniej kilka / kilkanaście lat wcześniej gdzie samo stężenie może być jednak ponad normę 3 % posłużę się tu przykładem gazu BOSS - choć wątpliwe czy znajdzie się na tym forum ktoś kto spotkał się z takowym poza mną :)

cizzia

ps. nie ma to jak konstruktywna i pożyteczna polemika oparta na konkretach :) zuch Megasmig
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
oooooooooooooooooo 8O

czego to żabojady nie wymyślą - ciekawe jak się sprawdza w realu ?

Dołączona grafika

cizzia
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
PRZY 5%CS użycie tylko w masce p gaz przy zasłonie miejskiej lub terenowej na otwartej przestrzeni lekki kombinezon przeciw chemiczny solvant to po francusku rozpuszczalnik i jest go 20% w tej formule
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Powiem tak – generalnie zgadzam się zarówno z Megasmigiem jak i Zgredem60 – jednak :

w moim rozumieniu na pojemniku informacja – solvant – odnosi się jedynie do tego że sama formuła gazu jest oparta na rozpuszczalniku a nie że jest go tam 20% tym bardziej że CS jest rozpuszczalny JEDYNIE W ROZPUSZCZALNIKACH ( czego dałem jasny dowód opisując precyzyjnie samą substancję CS ) i w tym wypadku nie da się go niczym innym zastąpić bo gaz przestał by być gazem.

Wracając jednak do samych stężeń to wydaje mi się że 3% nie wyczerpuje tematu , ani go nie zamyka w odniesieniu do rynku cywilnego, i choć NIE TWIERDZĘ że w zaprezentowanym miotaczu jego stężenie to 20 % to jednak jego zastosowanie w realu było więcej niż spektakularne co pozwala mi twierdzić że to pierwsza liga :)

A na marginesie ponieważ Megasmig wspomniał o tym że na opakowaniu jest oznaczenie iż środek jest łatwopalny – co nie znaczy że jest wyprodukowany na rynek cywilny ( choć tego do końca nie wiem ) jednak zakładam że jest łatwopalny choćby ze względu na sam zastosowany rozpuszczalnik – a nie koniecznie substancję transportową .

cizzia
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Na pewno rynek cywilny przeglądałem strony zamówień publicznych dla służb francuskich pojemniki są zamawiane białe .Napisy niebieskie specjalny odcień treść i wzór zastrzeżony .A po głębszej analizie wniosek jest taki 20% użytej mieszaniny rozpuszczalników jest łatwopalne.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
z ciekawostek



cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
sorry że tak jeden pod drugim ale nie mogłem się powstrzymać :)

a tak poza nawiasem MOŻE SIĘ TO KOMUŚ PRZYDAĆ I ZAOSZCZĘDZIĆ WIELU KŁOPOTÓW ( również finansowych )

zatem miłego oglądania



cizzia
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Fajna rzecz ten stealth guard, ale jakby to komuś pieprznęło w domu, pewnie już nie nadawałby się do zamieszkania :???: Sklep to co innego, ale w domu są dywany, firanki, zasłony, kanapy, fotele, łóżka itd - ciekawe ile by kosztowało czyszczenie tego wszystkiego i czy nie bardziej opłacałoby się zostać okradzionym :)
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Do domu:



Zamontowałbym tylko to na wysokości głowy i w poziomie.
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Faktycznie, do domu to by miało sens, tylko strach wracać po pijaku: wtaczasz się dumny, że za 10-tym razem trafiłeś kluczem w zamek i udało ci się drzwi otworzyć, a tu jeb! taka niespodzianka przestraszony
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Faktycznie, do domu to by miało sens, tylko strach wracać po pijaku: wtaczasz się dumny, że za 10-tym razem trafiłeś kluczem w zamek i udało ci się drzwi otworzyć, a tu jeb! taka niespodzianka przestraszony


:) :) :)

a teraz pozwolę sobie przedstawić - złotą myśl - mojego syna , mianowicie padło takie pytanie :

tato a jaką ostrość ma ten ARM II ? - na co ja , widzisz synu zadałeś pytanie na które ojciec nie zna odpowiedzi :)

tak więc czy istnieje skala mierzenia ostrości w odniesieniu do CS , jeśli tak to na jakiej podstawie bo chyba nie organoleptycznej choć pewnie by się na siłę dało , chyba najlepszą wykładnią było by odniesienie do SHU jednak ...

ech dzieci - POTĘGA UMYSŁU i NIESTANDARDOWEGO MYŚLENIA

cizzia
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
W POLSCE w latach 90-tych były firmy które do systemów alarmowych proponowały przyłączenie urządzeń które odpalały amunicje do broni gazowej lub oferowały specjalne obudowy do miotaczy gazu poj 63 mil powodujące ich opróżnienie po załączeniu systemu alarmowego ,ciekawe czy dalej mają te urządzenia w ofercie.
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
cizzia, tak jest uniwersalna skala ostrości, która tu kiedyś na forum była opisana, myślę, ze do CS też będzie pasowała: :)

pingwindaboss

Wysłany: 8 Styczeń 2012, 19:04

Ja wam powiem jak to mierzą:

Pryskają gościa i czekają a potem wyniki notują:
Jak się rdze "kurwa" to znaczy ze słaby
"kurwa ja pierdole" to już 2 punkty i za każdy przymiotnik punkty się sumuje, w przypadku onomatopei tupu "fruuuu" przemnaża jeszcze razy 0,77 jako współczynnik wagowy bo w końcu to nie jest pełnoprawny wyraz.
potem dzieli się ilość bluzgów przez czas i wychodzi wskaźnik bluzga na minutę.
Jak już się uspokoi i są punkty zliczone, pobiera się jeszcze wskaźnik "literata" bo w końcu wiadomo że inżynierowie nie chlapią językiem tak jak literaci a sprawiedliwość musi być. Szanujące się firmy typu FOX robią także wywiad środowiskowy żeby określić liczbę badassowatości badanego, jednak ta procedura jest strzeżoną tajemnicą firmy i więcej nie wiem.

Na koniec cała komisja siada do stołu, wali kielicha i rzuca lotkami do tarczy, jak wypadnie 2mln to 2 miliony i koniec gadania bo tak stwierdziła komisja.

Potem na forach ludzie się zastanawiają i aby testować rożne wynalazki je kupują napędzając tym samym koniunkturę.

Amen :P


  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

W POLSCE w latach 90-tych były firmy które do systemów alarmowych proponowały przyłączenie urządzeń które odpalały amunicje do broni gazowej lub oferowały specjalne obudowy do miotaczy gazu poj 63 mil powodujące ich opróżnienie po załączeniu systemu alarmowego ,ciekawe czy dalej mają te urządzenia w ofercie.


Mowa tu oczywiście o alarmach samochodowych. Reklamowali je wtedy w TV.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
.... taaa = pingwindaboss = ma u mnie 5 z plusem :)

jednak gdyby chcieć to przełożyć na język naukowy wychodzi ... "chuja w zęby i otręby" - plus minus mniej więcej , a ja poszukuje wykładni matematycznej - że się tak wyrażę :)

buźka i szacuneczek ALL

( czyli tym wszystkim którzy maja ochotę i chęć czytać ew. komentować Nasze dywagacje :) )

cizzia
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
ja mam takie spostrzeżenie, że po CSie ludzie nie dyskutują, nie słyszałem, żeby ktoś dobrze potrakowany miał cos do powiedzenia. Za to po pieprzu lecą bluzgi.. oj lecą. Różnicy nie ma za to co do pozycji jaka przyjmują... embrionu na ziemi, oczywiście ja nie uznaje innego psikania jak tylko z przyłożenia. :) a CSa od wielu lat już nie używam, zeby nie było.... :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
............... e tam :)

następnym razem polecam Frontiersmana ( bo Hi Powera ) nawet ja już nie mam nówki sztuki ( a do niedawna miałem ) jednak ostał mi się jeden - nieużywany - przeterminowany :)

jak się trafi sypnąć Frontkiem bądź tak łaskaw przedstawić swoje spostrzeżenia po "oprysku" ciekawy jestem czy dalej ktoś będzie próbował bluzgać - a poza nawiasem ma to odniesienie - do konkretnych sytuacji i organizmów takie mam osobiste wrażenie / odczucie :) ... choć oczywiście mogę się mylić :P

cizzia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024