Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Mam dobrą wiadomość dla wszystkich tych, którzy tak jak pan Kazio, zamierzają nadal kupować francuzy i w zasadzie to miałem już napisać o tym wcześniej tylko jakoś mi umknęło a przy okazji zostało na deser...
Otóż rozmawiając ostatnio z Inter-Arkiem, zaproponowałem, aby na stałe wprowadzili do swojej oferty sprowadzone niedawno miotacze ARM II CS 50 ml na co sprzedawca odpowiedział, że zamierzają tak zrobić i że przy kolejnym zamówieniu sprowadzą ich nawet większą ilość a więc miejmy nadzieję, że tak też się stanie :smile:
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cham zawsze będzie chamem.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
zawsze do usług :) ! mój ty ulubiony oportunisto

cizzia
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
HA! :idea: Wymyśliłem sposób na naklejki z Inter Ark, trzeba ich załatwić ich własną bronią (tylko niech ktoś nie potraktuje tego zbyt dosłownie :) )

1. Nie zrywamy naklejki po zakupie i zachowujemy paragon, nosząc dbamy, żeby się nie starła data przydatności
2. Jakieś 3 tygodnie przed datą na nalepce testujemy gaz pojedynczym lekkim strzałem, żeby jak najmniej wypryskać, upewniamy się, że stracił właściwości.
3. Idziemy do Inter Arku pokazać im, że egzemplarz jest wadliwy, bo chociaż data przydatności na naklejce wskazuje, że jest jeszcze dobry, to już zupełnie nie szczypie. "nie wiem o co chodzi panie sprzedawco, bo gaz wygląda na przeterminowany, chociaż data na naklejce mówi co innego, ale niech pan sam sprawdzi, że nie działa".
4. Sprzedawca testuje gaz, okazuje się, że słabo sika i nie szczypie. Jak on nie będzie chciał, sami bierzemy kroplę na palec i wąchamy, jak nie będzie kaszlu i smarka, znaczy, ze gaz do niczego i niech gość to widzi, zeby sie nie wypierał.
5. W ramach reklamacji wymieniamy na nowy :)

Jak tak ludzie zaczną przychodzić i będą musieli wymieniać gazy za darmola, to może zauważą, że strzelili sobie samobója. :)

Jeśli ktoś obecnie ma takiego przeterminowanego CS-a z nieprzeterminowaną naklejką ;-) proponuję już teraz wycieczkę do Inter Arku po nowy.
(teraz żałuję, ze sam mam zwyczaj zrywania naklejek i nie brałem paragonów)
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A ja proponuje żeby po roku od zakupu wszyscy musieli wymieniać na dwa nowe a stary sobie zostawiasz jako dowód reklamacji
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Chyba inter-ark ucieszyło zainteresowanie arm II :) wczoraj było ze jest 5 sztuk a dziś już 10 ;-)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Czy mógłbym prosić o zrobienie zdjęcia głowicy Arm II 50ml od tyłu? Nie mogę znaleźć w necie. Może być kiepskiej jakości, takie poglądowe. Dzięki.

Jeśli trafiliście w sieci na filmik prezentujący jak to miota czy działa na symulowanego agresora, podzielcie się linkiem.

Inter-Ark chyba więcej ich zamówiło. 24 sztuki zeszły, potem pojawiło się 10 nowych. Fajnie, dobrze jest mieć alternatywę dla OC. Podejrzewam też, że ARM II w połączeniu z Foxem 5.3 czy Waltherem PS mógłby nieźle narozrabiać, działanie zapewne wzajemnie się wzmacnia.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Inter-Ark chyba więcej ich zamówiło. 24 sztuki zeszły, potem pojawiło się 10 nowych.


"Złożenie zamówienia nie jest równoznaczne z jego przyjęciem. Sprzedawca może odmówić realizacji zamówienia, także bez podania przyczyny."

Jakaś osoba, lub kilka osób zamówiło dla jaj, lub się rozmyśliło to zeszły te sztuki z magazynu. Po weryfikacji np. telefonicznej ( przy zamówieniu trzeba podać prawidłowy nr. tel. ) wracają z powrotem na magazyn.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Czy mógłbym prosić o zrobienie zdjęcia głowicy Arm II 50ml od tyłu?


Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dziękuję pięknie. Tak jak myślałem, beznadziejnie wykonana. Nie zmienia to faktu, że pomimo usilnych starań aby tego nie robić nie mogłem nie zamówić. :lol:
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Hello

proponuje jeszcze pozmieniać głowice na te od KO - jak znajdę chwile i chęci to sam tak zrobię :) bo na razie to mam rano mętlik co dziś do kieszeni zapakować :)

ale tak to jest osiołkowi w żłobie dano HE HE - jak bym miał tylko KOszczaka to by nie było takich rozterek a tak ... mam za swoje - ale dobrze mi z tym !

buźka gazownicy

cizzia
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Właśnie wczoraj wykonałem taka podmiankę, głowica od KO pasuje, chociaż wg mnie dyszka w środku jest trochę wyższa, przez co przycisku nie wciśnie się tak głęboko jak w oryginale, ale mój gaz tak przerobiony daje radę. Chmurka jest węższa, ale mam wrażenie, że miotacz jest wydajniejszy. Specjalnie psiknąłem pod wiatr, napastnik w odległości do 2 m dostałby pięknie, ale potem gaz zwiało w moją stroną i miałem 15 min z mokrym ręcznikiem na gębie. Ten gaz to szatan, myślałem, że oczy mi wypłyną i że utopię się we własnych smarkach. Psika dobrze, tylko że jego chmurka jest lżejsza niż chmurka w OC, stąd jest łatwiej rozwiewana. Takim gazem jak wieje trzeba by psiknął i potem uskoczyć w bok, co w ogóle we walce jest korzystne.

Tyle z moich pierwszych wrażeń na temat ARM II.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie zaufałbym miotaczowi po domowej przeróbce. W mojej opinii nie ma sensu poprawiać po fabryce albo pasuje nam w formie takiej w jakiej wychodzi z produkcji albo nie kupujemy. ;)

No nic, nie pozostaje nam nic innego jak poczekać na opis użycia w sytuacji podbramkowej.

U mnie od dłuższego czasu gazy się przeterminowują (wymieniam po roku od zakupu) i bardzo mnie to cieszy.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Nie zaufałbym miotaczowi po domowej przeróbce


No co Ty, jaka to przeróbka, to jak wymiana opon z letnich na zimowe ;-)

Poza tym wysokość miotacza zmniejsza się o około 0,5 cm co mnie i wielu cieszy bo każdy szuka czegoś małego łatwego do przenoszenia. No i co niemiecka technologia to niemiecka :razz:
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

No co Ty, jaka to przeróbka, to jak wymiana opon z letnich na zimowe ;-)

...


Tak, tak ale chyba na takie w innym rozmiarze. :razz:

...chociaż wg mnie dyszka w środku jest trochę wyższa, przez co przycisku nie wciśnie się tak głęboko jak w oryginale...


  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
W sumie nic nowego ale posłuchać można:

  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2



No co Ty, jaka to przeróbka, to jak wymiana opon z letnich na zimowe ;-)

...


Tak, tak ale chyba na takie w innym rozmiarze. :razz:

...chociaż wg mnie dyszka w środku jest trochę wyższa, przez co przycisku nie wciśnie się tak głęboko jak w oryginale...


Rozmiar jest nieważny. Ważne, że osiągi się poprawiły i wszystko zostało wielokrotnie przetestowane przez autorytety tego forum ( np. Cizzie ).
  • 0

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

W mojej opinii nie ma sensu poprawiać po fabryce albo pasuje nam w formie takiej w jakiej wychodzi z produkcji albo nie kupujemy.

W pełni podpisuję się pod tymi słowami.

Ten gaz to szatan, myślałem, że oczy mi wypłyną i że utopię się we własnych smarkach

:)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Szanowni koledzy,

Po pierwsze sama – IDEA – tuningu miotaczy ( zmiany głowic i dysz ) nie została wymyślona przeze mnie ( choc żałuje ) tylko jak mnie pamięć nie myli po raz pierwszy na łamach Vortalu przedstawił ją wiele lat temu właśnie MR. Twinkle – za co CZEŚĆ Mu i CHWAŁA na wieki :) !

On również dokonywał – z pełnym zresztą sukcesem – pierwszych skutecznych podmianek i przeprowadzał testy zachowaniowe w odniesieniu do oryginałów – które to próby tak mnie zafascynowały że postanowiłem rozpocząć doświadczenia na własnym polu , skodyfikować ogólne zasady , w odniesieniu do różnych opakowań różnych producentów a reszta jest już historią jakże FANTASTYCZNYCH DOŚWIADCZEŃ dzięki którym wykonałem kolejny krok na drodze samorozwoju w = gazownictwie ulicznym - :)

W mojej opinii nie ma sensu poprawiać po fabryce albo pasuje nam w formie takiej w jakiej wychodzi z produkcji albo nie kupujemy.

W pełni podpisuję się pod tymi słowami.


Idąc tym tropem zastanawia mnie jak można ograniczać się w ten sposób i ferować wyroki w dodatku NIE mając żadnego doświadczenia w temacie praktycznego zastosowania tuningu gazu oraz możliwości które on daje , w dodatku na pierwszy rzut oka widać poprawę na lepsze ( zwiększenie zasięgu , większe skupienie / które przekłada się na zaserwowanie oponentowi większej dawki samego środka , zmniejszenie wysokości pojemnika , czy ogólnie choćby zmianę w jakości plastiku a moje doświadczenia jasno pokazują że we francuzach szczególnie w trakcie noszenia w kaburach zastosowany w oryginale plastik dość szybko się wyrabia potem wichruje i pęka !!!

Co do reszty to wydaje mi się iż praktyczna wiedza której udzieliłem jakiś czas temu ogółowi forumowiczów na kartach Vortalu pozwoli prowadzić własne doświadczenia – i zapewniam że zmiana głowicy TO NIE BUDOWA WAHADŁOWCA :) HE HE , nie potrzebne są również studia czy wysoki iloraz IQ śmiem twierdzić że nawet średnio inteligentna małpa powinna dać sobie radę , zatem nie ma co tragizować ! :)

Słówko jeszcze na temat własnych patentów i wynalazków , zatem przez lata wymyśliłem ich mnóstwo jedne lepsze inne gorsze lub mniej praktyczne jednak każdy z tych projektów które prowadziłem pozwalał mi posuwać się krok naprzód i ulepszać technikę oraz mechanikę skutecznego użycia / praktycznego zastosowania w realu – pod każdym względem.

cizzia
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
No tak, ładnych parę lat temu zacząłem robić te zamianki, ale dotyczyły one tylko głowic od KO przekładanych do francuskich CS - Force, Puissance i teraz Arm II. Pierwsza próba niezbyt udana, bo do Forca Gel Liquide włożyłem samą dyszę od Ko, a głowica (tj. plastykowa obudowa) został oryginalna. Gaz walił super, ale były problemy z celnością, go dysza miała za dużo miejsca w głowicy i się ruszała. No to potem wymieniałem już całą główkę. Przy czym ta od KO STREAM nie zdawała egzaminu, tylko od CONE. Po prostu te elementy pasują, zrobiłem to około 6-7 razy, za każdym działało, stąd wydaje mi się, że można temu patentowi zaufać. Ale wiadomo - samoróbka to zawsze samoróbka... Tyle, że zawsze noszę 2 gazy, z czego jeden zawsze w pełni oryginalny i "dziewiczy", gdybym miał nosić tylko jeden, to raczej nie "samodziałowy".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024